CHP’den Battal İlgezdi açıklaması

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi'nin genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kontrollü darbe" sözlerini eleştirdiği ve 26'ıncı dönem Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'a "dangalak" dediği görüntüler hakkında açıklama yapan Öztrak, sözlerin kesip biçilerek algı yaratılmaya çalışıldığını ileri sürdü. 

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi’nin genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Kontrollü darbe” sözlerini eleştirdiği ve 26’ıncı dönem Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’a “dangalak” dediği görüntüler hakkında açıklama yapan Öztrak, sözlerin kesip biçilerek algı yaratılmaya çalışıldığını ileri sürdü.

ALGI YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR

Öztrak konuya ilişkin şu açıklamaya yaptı:

Kendisi (Battal İlgezdi) bana bunun basına kapalı olan 1500 kişilik bir toplantıda bu ifadelerin geçtiğini söyledi. Şu anda kesip biçerek bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Kendisi ne partiyi ne genel başkanı eleştirme gibi bir niyeti olmadığını ifade etti.

NE OLMUŞTU? 

Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi partisini sert sözlerle eleştirmişti. İlgezdi, “CHP iktidarı eleştirmeden önce neden 40 yıldır iktidara gelmiyorum diye kendisini eleştirmeli” demişti. Kılıçdaroğlu’nun “kontrollü darbe” sözüne de karşı çıkan İlgezdi “Bal gibi darbe 250 kişi öldü” ifadesini kullanmıştı.  İlgezdi, Konya milletvekili Hüsnü Bozkurt için ‘D..galak’ ifadesini kullanıp partiden atılmasını istediğini belirtmişti.

O görüntüler için tıklayınız. 

Son Haberler