Salı / 22 Eylül 2020

CHP’den 9 Temmuz çağrısı

Adalet Yürüyüşü güzergâhında daha önce 2 MYK, 1 parti toplantısı yapan CHP, bu kez Parti Meclisi’ni topladı.İzmit merkeze 8 kilometre kala bir çadırda yapılan toplantı sonrası açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, ‘tüm zorlu koşullar’a rağmen yürüyüşü devam ettirmekte kararlı olduklarını söyledi.

205,716BeğenenlerBeğen
8,583TakipçilerTakip Et

PM’de Adalet Yürüyüşü’nün ele alındığını belirten Tezcan “Büyük hedef 9 Temmuz tarihindeki Maltepe mitingi.  Saat 18.00’de yapılacak mitinge geniş katılımın sağlanması önemli. Tüm yurttaşlarımızı mitinge bekliyoruz” dedi.Tezcan’ın konuşmasında şu başlıklar öne çıktı:

GÜÇLÜ BİR ADALET SESİ: Bütün yurttaşlarımızı Maltepe’de bekliyoruz. Maltepe’den güçlü bir adalet sesi yükselecek. Tek bir pankartımız var, sadece adalet. Maltepe’de de tek pankart olacak, adalet yazacak. Hak hukuk adalet dışında sloganımız olmayacak.

HER KESİMİ KUCAKLAYACAK: Adalet Buluşması, ‘Hayır’ buluşmasından daha geniş kesimleri kucaklayacak. 16 Nisan’da ‘Evet’ diyenleri ve aslolan adalet diyenleri de kucaklayacak.

PROVOKASYONA DİKKAT: Provokasyonlara tekrar dikkat çekmek istiyoruz. Böyle duyumlar alıyoruz. Parti Meclisi’miz bu konuya azami dikkat gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi. Kortej güvenliğini vekillerimizle sağlamaya özen göstermeye devam edeceğiz. Provokasyonlara alkışlarla ve ‘Hak, hukuk, adalet’ sloganlarıyla karşılık vereceğiz.

BERBEROĞLU’NU ZİYARET: Kemal Kılıçdaroğlu’nun Enis Berberoğlu’nu ziyareti kesinleşmedi. Ziyaret konusu kısa sürede belli olacak.

En çok okunanlar

Gündem

Meral Akşener’den teşekkür mesajı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 2'nci Olağan Kurultayı'nda yeniden genel başkan seçilmesi dolayısıyla partililere teşekkür etti.

TTB’den vaka anketi: Hasta sayılarındaki artış açıklanandan fazla

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Aile Hekimliği Kolu, 18 Mart’tan bu yana pozitif Kovid-19 vakaları ile karantinada olan temaslıların takibini yapan aile hekimleriyle bir anket gerçekleştirdi. ankette, “Aile hekimlerinin izlediği vaka ve temaslı sayılarındaki artışın, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı vaka sayılarıyla kıyaslandığında daha fazla olduğuna” dikkat çekildi.

Ziya Selçuk’tan açıklama: 21 Eylül’den sonra ne olacak? Haftanın 5 günü eğitim olacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin başladığı 21 Eylül'den itibaren okullarda eğitimin nasıl devam edeceğine dair bilgiler verdi.

CHP’li Şevkin: “Şehitler ve gaziler için toplanan paralar nerede!”

Şehit ve gaziler arasında son dönemlerde akıl almaz ayrımcı bir politika güdüldüğünü üzülerek belirten CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, şehit ve gaziler için toplanan paraların şehit yakınlarına ve gazilere verilmediğini, öte yandan şeref aylığı olarak bilinen ödemelerin gaziler arasında farklı uygulandığını hem de çok düşük kaldığını ifade etti.

Ahmet Hakan’dan, Cübbeli Ahmet çağrısı: Savcıların harekete geçmesi lazım

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında, "Türkiye’de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı pompalı. İç savaşa hazırlanıyorlar" diyen Cübbeli Ahmet'in savcılık tarafından dinlenmesi gerektiğini söyledi.