CHP Sakarya değişim istiyor

CHP Sakarya İl Başkanı Erol Isır, mevcut CHP yönetimine destek açıklaması yapan il başkanları hakkında bir iddiada bulundu.

Geçtiğimiz günlerde CHP genel merkezinde basın toplantısı düzenlenimş ve Ankara İl Başkanı Rıfkı Güven tarafından genel merkez yönetimine destek açıklaması yapılmıştı. 59 il başkanının destek verdiği belirtilen açıklamaya imza vermeyen il başkanları arasında yer alan CHP Sakarya İl Başkanı Erol Isır, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bir kez daha ‘değişim’ çağrısı yaptı.

Öte yandan Isır, 59 il başkanının bildiriye imza verildiği iddia edilmesine rağmen, bazı il başkanlarının bu durumdan haberlerinin dahi olmadığını öne sürdü.

CHP il başkanının açıklamaları şu şekilde:

”Örgütümüz, Olağanüstü Seçimli Kurultay İstiyor; Sokağa çıktığımızda Yurttaşlarımızın, Üyelerimizin, İlçe Başkanlarımızın,Yöneticilerimizin kararları budur. İl başkanı olarak toplum ve örgütün isteklerini dile getirmek ve mücadele etmek için seçildik, görevimiz budur…

Açıklama yapan İl Başkanlarımıza saygımız sonsuzdur fakat Seçimli Olağanüstü Kurultay için imza vermiş, açıklamanın yapıldığı gün hastane de doğumhane kapısında mutlu bir haber bekleyen İl Başkanının adının geçmesi üzücüdür.

Yurt dışında olan bir İl Başkanımızın oradaymış gibi okunması da, orada olup Olağanüstü Seçimli Kurultaya imza veren İl başkanımızda Kurultay yapılmasını istemiyormuş gibi adının geçmesi de çok üzücüdür. Çok örnek olmasına rağmen bunlara yeterlidir sanırım..

Cumhuriyet Halk Partisi Seçmeni ve Üyeleri Asildir, Meclise Kutsal göreve gönderdiğimiz Parlamenterler o İlin Vekilleridir. İllerinde seçmenleriyle görüşmeden, üyeleriyle görüşmeden açıklama yapılması, vekaletlerini aldıkları Seçmenleri ve Üyeleri üzmüştür.

Yine İllerinde Seçmenlerinden, Üyelerinden, Yöneticilerinden, Belediye Başkanlarından görüş almadan, taraf olmaya gelmedik diyerek, Açıkça taraf belli eden İl Başkanlarımız, Ankara’da bir gün duracaklarını İllerinde 364 günü seçmenlerinizle geçireceklerini hatırlatmak isterim..”

En çok okunan haberler

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Hilal Kaplan'ın Donald Trump'a yönelttiği sorunun ardından ABD Başkanı "Siz gazeteci misiniz? Türk hükümeti adına çalışmadığınıza emin misiniz?" dedi. 

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

ABD Başkanı Donald Trump'a sorduğu soru ve aldığı ironik yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Dünyaya rezil olan Pelikancı Hilal Kaplan’ı ilk savunan bakın kim oldu?

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan'ı ilk savunan Vatan Partililer oldu. 

Eski bakan canlı yayında patladı: Çakayım sizin seferberliğinize… Lan Damat Berat efendi dalga mı geçiyon lan?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan canlı yayında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldı. 

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı Fatih Tezcan’a soruşturma!

Ankara’da yaşayan Güven Ertürk isimli bir vatandaş, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı Fatih Tezcan’ın Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakaretlerini Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet etti. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Tezcan hakkında soruşturma başlattı. 

İmamoğlu toplu ölümlere ilişkin ilk kez konuştu!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, son günlerde siyanürlü toplu ölümlere ilişkin ilk kez konuştu. İmamoğlu'nun dün Londra'da yaptığı konuşmada ölümlere ilişkin "insanlarımız bilinmeyen sebeplerle hayatlarına son veriyorsa bunun sebebi; bugüne kadar İstanbul görevini yapmadı demektir. Çünkü İstanbul, Türkiye’nin motor gücüdür. İstanbul iyiyse, Türkiye de iyi olur. İstanbul’da yönetim ahlakı varsa, inanın o Türkiye’ye de yansır. İstanbul’da kamu hukuku korunuyor, insanlara iyi davranılıyorsa Türkiye’ye yansır" ifadelerini kullandı.

İBB’de üst düzey istifa

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun çağırmasıyla Balıkesir'den gelip, Ulaşım Daire Başkanlığı görevine başlayan, öğretim üyesi Dr. Taylan Engin istifa etti.

AKP’li Başkandan Trabzonlulara: Sizi biz Müslüman yaptık

Maraş'ın AKP'li Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Trabzonlu bir kadına "Sizi biz Müslüman yaptık" dedi.

Hilal Kaplan’dan yeni açıklama!

Yandaş Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan eleştirilere, “Vermiş olduğumuz rahatsızlıktan gurur duyarız" yanıtını verdi.

O tartışmaya nokta: ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ diyen Mustafa Kemal ruhu ile bağdaşmaz

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bir okulda düzenlenen 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programının sosyal medyaya yansıyan görüntüleriyle ilgili inceleme ve soruşturma başlatmıştı.