Cuma / 7 Ağustos 2020

‘CHP sağa kaydı’ diyorlar, nasıl kayıyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aralarında yeni seçilenlerin de olduğu 81 il başkanı ile videokonferans toplantısı yaptı.

206,498BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanlarıyla düzenlediği video konferansta “partisinin sağa kaydığı” eleştirilerine yanıt verdi.

Toplantıda il başkanlarına hitap eden Kılıçdaroğlu, başkanlardan seçim bölgelerinde yaptıkları sohbetlerde ve konuşmalarda “belirli tartışma konularına girmemelerini” istedi.

Hürriyet‘in aktardığına göre, “Kısır tartışmalardan örgütün büyük dikkatle kaçınması lazım. Var olan sorunların nasıl çözülmesi gerektiğini anlatacağız. İnanç işi, Diyanet İşleri, müftülük, kilise, cemevi, bu tartışmaların hiçbirisine girmeyeceğiz.” diyen Kılıçdaroğlu, “Neden? Herkesin inancına saygılıyız da ondan. ‘Camiye, kışlaya, yargıya siyaset girmemeli’ dedik en başından beri.” dedi.

“CHP’de değişimin yeterince kavrandığı düşüncesinde olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, partililerine “Negatif dil kullanmayın, CHP’nin neler yapacağını anlatın. ‘Mahvolduk, perişan olduk, memleket elden gidiyor’ gibi sözler yerine ‘Türkiye bölgenin en güçlü devletidir. Türkiye bütün bu sorunları aşma kapasitesine sahiptir. Tarih bunu göstermiştir. Türkiye iyi yönetilmiyor. İyi yönetilirse bunların tamamı aşılır’ deyin. Bireysel çıkışlardan ziyade ortak dil ve tekrarın gücünü kullanın. Partinin söylemlerini, genel başkanın, parti sözcülerinin açıklamalarını takip edin ve o çerçevede açıklamalar yapın. Kimse, ‘İlla farklı bir şey söyleyeceğim’ diye bireysel çıkış yapmasın.” ” talimatlarını verdi.

CHP Genel Başkanı, partisinin “sağa kaydığına” yönelik eleştirileri de “Yeri geldiğinde ‘CHP sağa kaydı’ diyorlar. Nasıl sağa kayıyor? Siz kapıcının, apartman görevlisinin, taşeron işçisinin hakkını savunuyorsanız o zaman halkın partisi oluyorsunuz demektir. Ezilenlerin partisi oluyorsunuz demektir. Ezilenlerin hakkına, hukukuna sahip çıkıyorsunuz demektir.” diye yanıtladı.

1 Yorum

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Balbay’dan CHP’ye İnce tepkisi: Hele konuşsun, ağzının payını veririz

Düne kadar, “Ben bu partiye 15 yaşında girdim. Her kademesinde görev yaptım” diyen İnce neden bu noktaya geldi?

Cemal Enginyurt’tan tarihi Meral Akşener itirafı!

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’de Meral Akşener’in kazandığı kongreyi kendisinin iptal ettirdiğini söyleyerek, hem Devlet Bahçeli’yi, hem de Semih Yalçın’ı topa tuttu.

Reuters, Ankara’daki Covid-19 belgesine ulaştı: Her gün 1000 yeni vaka

Uluslararası haber ajansı Reuters, bu hafta günlük vaka sayısının 1000'in üzerine çıktığı Türkiye'de hastanelere bazı talepler gittiğini ve "Covid-19 yüzünden yoğum bakım ünitesindeki yatakları boşaltın" ifadesinin yer aldığını yazdı.

Cindoruk: AKP’nin 18 yılı tartışmaya açılmalı

"Milli irade, devlet yönetme yetkisi ve görevi verir. AKP, bu yetkiyi, milleti yönetme ve yönlendirme, devlet rejimini değiştirme biçiminde kullandı."

Muharrem İnce’nin Ankara’da ofis açacağı iddiası

Kendi partisini kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'nin Ankara'da ofis açtığı iddia edildi.
206,498BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et