Pazar / 22 Kasım 2020

CHP lideri Kılıçdaroğlu: “Sayın Elvan’ın başarılı olmasını isteriz”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Elvan'ın başarılı olmasını isteriz. 'Fiyat istikrarını sağlayacağız' diyorlar, inşallah sağlarlar.

204,609BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sayın Elvan’ın başarılı olmasını isteriz. ‘Fiyat istikrarını sağlayacağız’ diyorlar, inşallah sağlarlar. ‘Ekonomideki dengeler yerine oturacak’ diyor, inşallah oturur. Ekonomideki dengelerin yerine oturması, Türkiye’nin gerçekten de bu ekonomik buhrandan çıkması için CHP olarak bize düşen görev varsa o görevi yapmaya hazır olduğumuzu da ifade edeyim.” dedi.

Kılıçdaroğlu, CHP Ekonomi Masası’nın Hilton Garden Inn Ankara Gimat Oteli’nde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına katıldı, soruları yanıtladı.Kürt sorununun çözüme ilişkin CHP’nin çalışmalarına yönelik soru üzerine de Kılıçdaroğlu, bugüne kadar sorun çözülemediyse bunun sorumlusunun siyaset kurumu olduğunu söyledi.

Sorunun çözüm yerinin TBMM olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, “Her partinin katılımı ile bu sorun çözülmeli. Her partide buna katkı sunacak bilgi ve birikime sahip milletvekili de vardır. Bütün mesele şu, Türkiye’nin en temel sorununu parti çıkarları açısından değerlendirmeyeceksiniz. Ülke çıkarları penceresinden değerlendireceksiniz, bakışım da budur.” diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, işçi maaşlarıyla ilgili bir soru üzerine, Türkiye’nin AB’nin Çin’i değil, onurlu bir üyesi olması gerektiğini, Türkiye’de çalışanların da Batı’daki gibi ücret alması gerektiğinin altını çizdi.

CHP’nin oy oranıyla ilgili bir soru üzerine Kılıçdaroğlu, yayınlanan bir anket hariç oylarının düştüğü anketin hiç olmadığını söyledi. Oylarının bekledikleri şekilde artmadığına da dikkati çeken Kılıçdaroğlu, bunun sorumlusunun da vatandaş değil, kendileri olduğunu dile getirdi.

Son 10 yılda en büyük değişimi yaşayan partinin CHP olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, seçim bildirgelerinin dahi kopyalandığını, tüm sorun alanlarında çözüm önerileri olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, başka bir soru üzerinde Doğu ve Güneydoğu illeri için özel bir ekonomi politikaları olacağını söyledi.

Özel bir kalkınma stratejisi izleyeceklerini aktaran Kılıçdaroğlu, yatırım yapan özel sektöre de uzun süreli vergi avantajları sağlayacaklarını anlattı.

Kılıçdaroğlu, Van başta olmak üzere bir çok ili bir cazibe merkezine dönüştüreceklerini de söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Lütfi Elvan’ın yaptığı ilk açıklamaları değerlendirmesi istenen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Sayın Elvan’ın başarılı olmasını isteriz. ‘Fiyat istikrarını sağlayacağız’ diyorlar, inşallah sağlarlar. ‘Ekonomideki dengeler yerine oturacak’ diyor, inşallah oturur. Ekonomideki dengelerin yerine oturması, Türkiye’nin gerçekten de bu ekonomik buhrandan çıkması için CHP olarak bize düşen görev varsa o görevi yapmaya hazır olduğumuzu da ifade edeyim. Çünkü ülke hepimizin ülkesi. Buhranı aşmak için şu yasaya ihtiyacımız var’ deyip bizi ikna ederlerse biz o yasanın çıkmasına destek veririz. Bu kadar da ülkemizi seviyoruz. Yaşanan sorunları bir siyasi çekişme alanı olarak görmüyoruz.”

CHP Ekonomi Masası üyelerinin de soruları yanıtladığı programın ardından Kılıçdaroğlu ve partililer “CHP Ekonomi Otobüsü” adı verilen üzeri giydirilmiş otobüsün önünde fotoğraf çektirdi.

Son Haberler

SGK batıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu komisyonda milletvekillerinin sorularına yanıt verdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu komisyonda milletvekillerinin sorularına yanıt verdi. Görüşmeler...

Dolar fitili ateşledi… Fahiş zamlar geliyor, işte en çok etkilenecek ürünler

Dolar kuru yıl başından bu yana yaklaşık yüzde 16 değer kazanırken, ithal ürünler başta olmak üzere birçok ürüne en az yüzde 10-15 kur zammı...

SGK’de yine skandal, Bakan’dan itiraf: Sıkıntı olacak

SGK faaliyet raporunu yayımlamadığı için Sayıştay’ın da denetim yapamadığı ortaya çıktı. Gelecek yıl 21.6 milyar lira açık vermesi beklenen ve bütçeden tam 116.6 milyar lira...

Kredi kartından otomatik ödeme talimatı verenler dikkat

Fatura ödemelerinin otomotik olarak kredi kartından yapan tüketici, faiz şikâyetiyle tüketici derneklerine başvurdu.

Yaş meyve ve sebzede Rusya krizinin faturası belli oldu: 503 milyon dolar

Yaş meyve ve sebze sektörünün, Rus uçağının düşürülmesinin yıldönümünde, Rusya'ya ihracatta kaybı 503 milyon dolar oldu. Narenciye ve bazı sebze meyvede ihracat yasağını kaldıran Rusya'nın domates, üzüm, salatalık gibi ürünlere yönelik yasağı halen devam ediyor.

Gündem

Sözcü yazarı Turan: Bülent Arınç Cumhur İttifakı tarafından linç ediliyor…

"Türkiye'de hukuk ve adalet felç olmuş durumda"

Türk asıllı Deniz Komando Subayu Deniz Arda İsveç’te kayboldu

İsveç'in başkenti Stockholm'de Silahlı Kuvvetler'de görev yapan 31 yaşındaki Türk asıllı Deniz Komando Subay Deniz Arda'nın kaybolduğu bildirildi.

”Halk, korktuğu başına gelmesin diye sokağa çıkmıyor”

Sözcü gazetesi yazarı Necati Doğru, "Halk açıklanan kararların saat başı değişeceğinden korkar oldu, Korktuğu başına gelmesin diye sokağa çıkmıyor" görüşünü savundu.

CHP’li Öztunç’tan çok konuşulacak Kanal İstanbul yorumu!

Meclis’te Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerine Kanal İstanbul eleştirileri damga vurdu. Kaynak: CHP’li Öztunç'tan çok konuşulacak Kanal İstanbul yorumu!

Moderna aşısının da fiyatı belli oldu

Korona virüsüne karşı geliştirilen aşılar arasında şu ana dek en yüksek başarıyı sağladığı belirtilen Moderna firması, aşıyı hükümetlere doz başına 25 ila 37 dolar arasında satacaklarını açıkladı. Avrupa Birliği'nin Moderna'dan milyonlarca doz aşı almak için pazarlıklarda sona geldiği de belirtildi.