CHP görüşme istedi: Türkiye yönetilemiyor!

CHP Grup Başkanvekilleri, "Türkiye'nin yönetilemez hale geldiği" gerekçesiyle TBMM'de genel görüşme talebinde bulundu.

208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et

CHP Grup Başkanlığı tarafından, ‘Türkiye’nin yönetilemediği’ gerekçesiyle TBMM’de genel görüşme yapılmasını istedi. Grup Başkanvekilleri Levent Gök, Engin Altay ve Özgür Özel’in imzasıyla verilen görüşme önerisinde 2013 yılından bu yana yaşanan terör saldırıları sıralanarak, “Türkiye’nin her türlü provokasyona açık bir hale getirildiğini ortaya koymuştur. Tüm bu yaşananlar Türkiye’nin yönetilemediğini tartışmasız şekilde ortaya koymaktadır” denildi.

Başvuru dilekçesinde, “Siyasi iktidarın izlediği ve Türkiye’yi savaşın cephesi ve bekası tartışılan bir ülke konumuna taşıyan yanlış dış politika uygulamalarının belirlenmesi, tırmanan terör olaylarının önlenememesinin nedenlerinin tespiti ile toplumsal barışın, birlik ve beraberliğin sağlanması için alınması gereken önlemler konularını ele almak amacıyla Anayasanın 98 inci, TBMM İçtüzüğünün 101, 102 ve 103 üncü maddeleri gereğince Genel Görüşme açılmasını arz ve teklif ederiz” denilen görüşme talebinde Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikast için de, “Türkiye’nin her türlü provokasyona açık bir hale getirildiğini ortaya koymuştur” denildi.

‘GÖRÜŞÜLMESİ ÖNEM TAŞIYOR’

Başvuru gerekçesinde şu görüşler ifade edildi, “Türkiye terör örgütlerinin hedefi haline gelmiş, sokaklarında dolaşılamayan, uluslararası organizasyonların yapılamadığı, polis ve askerinin ülkenin her noktasında hedef haline getirildiği bir ülke konumuna gelmiştir. Terör örgütleri ülkenin her noktasında eylem yapabilecek kabiliyete ulaşmıştır. Terör örgütlerinin önlenemeyen eylemleri ile Türkiye uluslararası alanda sürüklenen ve başkaları tarafından yönlendirilebilecek bir ülke haline getirilmiştir. Bu duruma gelinmesinde izlenen yanlış dış politika çizgisi ile terör olaylarının neden ve sonuçlarının siyasi iktidarca doğru teşhis edilemediğinin payının bulunduğuna kuşku yoktur.” Başvuruda Türkiye’nin geldiği tehlikeli durumun TBMM Genel Kurulunda ele alınmasının önem taşıdığı ifade edildi.

CHP’nin sıraladığı saldırılar

11 Şubat 2013 tarihinde Cilvegözü Sınır Kapısında 14, 11 Mayıs 2013 tarihinde Hatay Reyhanlı’da 52, 5 Haziran 2015 tarihinde Diyarbakır’da 5, 20 Temmuz 2015 tarihinde Şanlıurfa Suruç’ta 34, 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Garı kavşağında 103, 12 Ocak 2016 tarihinde İstanbul Sultanahmet’te 12, 17 Şubat 2016 tarihinde Ankara Merasim Sokakta 29, 13 Mart 2016 tarihinde Ankara Kızılay’da 71, 19 Mart 2016 tarihinde İstanbul İstiklal Caddesinde 4, 7 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Vezneciler’de 12, 28 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanında 41, 11 Ağustos 2016 tarihinde Mardin Kızıltepe’de 1, 15 Ağustos 2016 tarihinde Diyarbakır’da 5, 17 Ağustos 2016 tarihinde Van’da 3, 18 Ağustos 2016 tarihinde Elazığ’da meydana gelen patlamada 3, 11 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Beşiktaş’ta 45 ve son olarak Kayseri’de 14 kişi yaşamını yüzlerce kişinin yaralandığı saldırılar ile Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikast.

Didem Arslan’a kızan Mehmet Çilingiroğlu Habertürk’ü terk edip CNN Türk’te Ahmet Hakan’a katıldı!

Habertürk TV canlı yayınına bağlanan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, sözlerinin kesilmesine tepki göstererek yayını terk etti. Çilingiroğlu yarım saat sonra CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına katıldı. 

Halka yardımı engellemeye pes dedirten açıklama… Soylu: İmamoğlu’ndan işkilleniyorum

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakan'ın sorularını cevapladı

Süleyman Soylu: Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız

Süleyman Soylu, "100 binin üzerinde uçak ve otobüsle şehir değiştirme talebi var. Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız." ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca yutkundu, gözleri doldu… Kaç sağlık emekçisi koronavirüse yakalandı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısında geçti. Koca, basın toplantısının ardından sorulara yanıt verdi. 

Sağlık bakanı günler sonra kameralar karşısında: Herhangi bir insan bu hastalık yokmuş gibi yaşayamaz

Bilim Kurulu bugün bir kez daha toplandı. Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.
208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et