CHP binasını kundaklayan kişi bakın kim çıktı?

Kayseri'de CHP Hacılar İlçe binasının kundaklanma olayı ile ilgili gözaltına alınan 24 yaşındaki Nazmi A., çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine konuldu. Zanlının basit yaralama, bıçaklama, darp ve devlet malına zarar verme gibi 6 ayrı suçtan sabıkası olduğu ortaya çıktı.

CHP Hacılar ilçe binasının kundaklanması olayıyla ilgili gözaltına alınan işsiz Nazmi A.’nın  basit yaralama, bıçaklama, darp ve devlet malına zarar verme gibi 6 ayrı suçtan sabıkasının olduğu belirlendi. CHP’ye değil, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu‘na kızdığı için olayı gerçekleştirdiğini belirten Nazmi A., polisteki ifadesinin ardından sağlık kontrolü için Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tabipliği’ne getirildi. Sağlık kontrolü çıkışı medya mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan şüpheli adliyeye götürüldü. Nazmi A. çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine konuldu.
CHP MÜŞAHİDİ OLARAK GÖREV YAPMIŞ

Hacılar Emniyet Müdürlüğü ekiplerin tarafından CHP ilçe binasının çevresinde güvenlik kemaraları sayesinde kimliği belirlenen Nazmi A., kısa sürede yakalandı. Çeşitli suçlardan sabıkası bulunan N.A.’nın babasının CHP üyesi olduğu, kendisinin de yerel seçimlerde CHP müşahidi olarak görev yaptığı belirlendi. N.A., polisteki ifadesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP ve FETÖ/PDY konusundaki söylem ve tutumlarını beğenmediğini ve buna tepki olarak, ilçedeki bir akaryakıt istasyonundan 5 litre bidonla benzin aldığı ve ilçe başkanlığını bununla kundakladığını söylediği belirtildi.

Son Haberler