“Che Guevara yaşasaydı FETÖ’den tutuklanırdı”

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Eren Erdem Halk TV'de Fatih Ertürk'ün konuğu oldu. 

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Eren Erdem Halk TV’de Fatih Ertürk’ün konuğu oldu.

Eren Erdem programda tutuklanma gerekçesini çok ilginç bir örnekle anlattı.

Kendisini tutuklayan hakimin usul hatası yaptığını savunan Erdem, kararın şu anlama geldiğini söyledi:

“Mahkeme diyor ki; FETÖ’yle hiçbir ilişkin yok. Biz zaten sana FETÖ’cü demiyoruz ki. Sen FETÖ’ye yaptığın konuşmalarla yardım etmişsin. Nasıl? FETÖ hükümete karşı sen de hükümete karşısın dolayısıyla senin konuşmaların FETÖ’nün bu amacına katkı sunmuş.”

Eren Erdem’in bu ifadelerinin ardından programın sunucusu Fatih Ertürk şaşkınlığını gizleyemedi ve “böyle gerekçe olur mu yahu” diye sordu.

Eren Erdem ise “Benim durumum bu, Cumhuriyet gazetesinin, Sözcü’nün durumu bu TCK 220/7 denilen ‘Örgüte üye olmamakla beraber yardım” maddesinden ceza almış ya da yargılanan insanları bu şekilde değerlendiriyorlar. AİHM diyor ki; ‘böyle madde mi olur?’ Bu maddeyle Che Gueavara’yı da tutuklayabilirler. Bu öyle bir torba ki bunun için Che Guevara’yı bile koyabilirsin. Niye koyabilirler yaşasaydı muhtemelen iktidara sert muhalefet yapacaktı. Che Guevara hükümeti ne kadar yıpratırsa FETÖ amacına ulaşıyor. Dolayısıyla bu FETÖ’ye üye değil ama yardım ediyor. Hadi bakalım içeriye!” dedi.

İŞTE O ANLAR: 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

6 kişinin tecavüzüne uğrayan 13 yaşındaki çocuk intihar etti

Tayland’da, 13 yaşında olan ve 6 kişinin tecavüzüne uğrayan kız çocuğu, kendisine ait Facebook hesabında üst üste mesajlar paylaştıktan sonra intihar etti.

İslamcı sosyete yine şatafatıyla gündemde: Londra’dan gelen Tubiş’e hoş geldin partisi

Türkiye Büşra Nur Çalar'ın şatafatlı hayatına odaklanmışken, bir görüntü daha sosyal medyanın gündeminde. 'Londra'dan gelen Tubiş'e hoş geldin partisi...' AKP aday adayı olan Ahu Kalfa'nın partisi gündeme bomba gibi düştü.

“Ya o CHP’li siyasetçinin siyasi hayatı bitecek, ya da Rahmi Turan’ın gazeteciliği”

Gazeteci,Yazar Gürkan Hacır, sosyal medya hesabından Rahmi Turan'ın 'Saray'a giden CHP'li iddialarını yorumladı.

Türkiye’nin en borçlu belediyesinde ‘yemeyen keriz’ manzarası: AKP’li belediyenin araç kiralama işini AKP’li vekil kazandı

AKP’li belediyede asli görevi kanalizasyon ve su hizmeti olan belediye şirketi, lüks araç kiralama işine girdi. İhaleyi de AKP’li vekilin şirketi kazandı.