Perşembe / 2 Temmuz 2020

“Che Guevara yaşasaydı FETÖ’den tutuklanırdı”

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Eren Erdem Halk TV'de Fatih Ertürk'ün konuğu oldu. 

207,089BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Eren Erdem Halk TV’de Fatih Ertürk’ün konuğu oldu.

Eren Erdem programda tutuklanma gerekçesini çok ilginç bir örnekle anlattı.

Kendisini tutuklayan hakimin usul hatası yaptığını savunan Erdem, kararın şu anlama geldiğini söyledi:

“Mahkeme diyor ki; FETÖ’yle hiçbir ilişkin yok. Biz zaten sana FETÖ’cü demiyoruz ki. Sen FETÖ’ye yaptığın konuşmalarla yardım etmişsin. Nasıl? FETÖ hükümete karşı sen de hükümete karşısın dolayısıyla senin konuşmaların FETÖ’nün bu amacına katkı sunmuş.”

Eren Erdem’in bu ifadelerinin ardından programın sunucusu Fatih Ertürk şaşkınlığını gizleyemedi ve “böyle gerekçe olur mu yahu” diye sordu.

Eren Erdem ise “Benim durumum bu, Cumhuriyet gazetesinin, Sözcü’nün durumu bu TCK 220/7 denilen ‘Örgüte üye olmamakla beraber yardım” maddesinden ceza almış ya da yargılanan insanları bu şekilde değerlendiriyorlar. AİHM diyor ki; ‘böyle madde mi olur?’ Bu maddeyle Che Gueavara’yı da tutuklayabilirler. Bu öyle bir torba ki bunun için Che Guevara’yı bile koyabilirsin. Niye koyabilirler yaşasaydı muhtemelen iktidara sert muhalefet yapacaktı. Che Guevara hükümeti ne kadar yıpratırsa FETÖ amacına ulaşıyor. Dolayısıyla bu FETÖ’ye üye değil ama yardım ediyor. Hadi bakalım içeriye!” dedi.

İŞTE O ANLAR: 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bahçeli: Sosyal medya hesaplarımı askıya alıyorum

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya çıkışının ardından açıklama geldi. Bahçeli, 'Sosyal medyayla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılana kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum' ifadelerini kullandı.

RTÜK’ün Halk TV ve Tele1 TV’ye verilen ekran karartma cezasına tepki yağdı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından Halk TV ve TELE 1’e verilen 5 günlük ekran karartma cezasına siyasiler, gazeteciler tepki gösterdi.

Uymazsa zorlama hapsi… Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı iddia edilen Ozan Güven hakkında 2 ay uzaklaştırma kararı

Deniz Bulutsuz'un Ozan Güven hakkında İstanbul 1'in Aile Hakimliği'ne başvurarak iki ay süreyle uzaklaştırma kararı aldırdığı öğrenildi.

Erdoğan “Youtube Twitter ve Netflix’i tamamen kaldırmak istiyoruz” dedi… CHP’den jet tepki geldi!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya düzenlemesine ilişkin "Niçin Youtube, Twitter, Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz? Bu millete bu tür mecralar yakışmıyor. Bir an önce parlamentomuza getirip tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz" dedi.

RTÜK düğmeye bastı… Halk TV ve TELE1 ekranları karartılıyor!

RTÜK Üst Kurulu'nda alınan kararla Halk TV ve TELE1'e 5 gün yayın durdurma cezası verildi.
207,089BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et