“Ceylan Önkol’un annesi ile Eren Bülbül’ün annesini birleştirmeyen, ayrıştıran bir dilden barış çıkmaz”

Tutuklu CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem sosyal medya hesabından HDP önünde eylem yapan annelere ilişkin açıklama yaptı. 

208,770BeğenenlerBeğen
7,614TakipçilerTakip Et

Tutuklu CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem sosyal medya hesabından HDP önünde eylem yapan annelere ilişkin açıklama yaptı.

“Anneler konuştuğunda herkes susmalı” diyen Eren Erdem çözümün adresinin anneleri ayrıştırmamak olduğunu savundu.

“Evladı dağa götürülen anne de Ceylan Önkol’un Uğur Kaymaz’ın annesi de Berkin’in annesi de barış noktasında buluşuyor” diyen Eren Erdem’in açıklamaları şu şekilde:

Değerli arkadaşlar, özgürlüğü siyasi talimatla gasp edilmiş bir siyasetçi olarak Silivri’den sizleri izliyorum. Öncelikle herkese selam, halimizi sorarsanız iyiyiz, haklı ve onurluyuz.

Anneler konuştuğunda herkes susmalı ve anneler ayrıştırılmamalı. Evladı dağa götürülen anne de, Ceylan Önkol’un, Uğur Kaymaz’ın annesi de Berkin’in annesi de aynı yerde buluşuyor… Barış noktasında..

Annelerin talepleri, arka planına dair tartışmalar tümüyle göz ardı edilmesi gereken taleplerdir . Elbette siyaset, rant devşirmek isteyebilir. Bunun önemi yoktur. Bu kıymetsizdir.

Cumartesi annelerini dövdürüp, Berkin’in annesini yuhalatıp evladı dağa götürülen anneleri yekpare gündemde tutmakta, bu davranışın tam tersi ahlak dışıdır.

Bu eylemi, barış ve çoğulculuğa yönelecek bir katkıya, büyük bir adıma dönüştürebilirsiniz, bundan siyaset elde etmek isteyenlerin ekmeğine yağda sürebilirsiniz.

Bu ince çizgi, o annelerin yanında olmak ve olmamak noktasındadır. Anneler barış istiyor ve bu çağrı tüm siyasetçileri seferber etmek durumundadır.

Siyaset demokratik zeminde Kürt sorununu masaya yatırmalıdır. Ve annelerin talepleri doğrultusunda çocuklarına kavuşmaları şarttır ve evladına kavuşamayacak analar yuhalatılmamalıdır.

Ceylan Önkul’un annesi ile Eren Bülbül’ün annesini birleştirmeyen, Ali İsmail’in annesi ile Yasin Börü’nün annesini ayrıştıran bir dilden barış çıkmaz..

Türkiye’nin yeni partilere değil birbirini anlamaya, dinlemeye ve konuşmaya, birlikte yaşamın eşitlikçi zeminini oluşturmaya ihtiyacı vardır.

Ülkemizde popülizm, ayrışma dönemi kapanmalı, birlikte konuşma ve tartışma dönemi ivedilikle açılmalıdır. Terörün panzehiri çoğulculuktur. Tekçilik terörün besin kaynağıdır.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Mehmet Ceyhan: Ölüm oranımız Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı gibi 1,58 değil, yüzde 7!

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, vatandaşlara dışarı çıkmama çağrısını yenileyerek, “Ölüm oranımız, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı gibi 1,58 değil. Ölüm oranımız yüzde 7 civarında. Bir süre artan test sayısına rağmen vaka sayısı durduğu zaman o zaman bu iş durdu diyebileceğiz. Şu anda biz işin daha başındayız. Biz 30 bin test yaptığımızda daha çok vaka ile karşılaşacağız” dedi.

CHP’nin doktor vekili Adıgüzel: Eylül’e kadar sürerse 50 milyon insanımız enfekte olacak bir milyon insanımızı kaybedebiliriz.

CHP’li doktor milletvekillerinden Mustafa Adıgüzel, koronavirüs salgınına ilişkin soruları yanıtladı. Adıgüzel, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hakkında başarılı yorumlarına katılmadığını belirtti. Sürecin başarısız yürütüldüğünü belirten Adıgüzel, "Bence işini yapmaya çalışan bir adam ama başarılı değil." dedi. 

Erdoğan’ın kampanyasında toplanan paranın tutarı belli oldu

İletişim Başkanlığı, Erdoğan'ın duyurduğu kampanya kapsamında şimdiye kadar 846 milyon 606 bin 155 lira bağış toplandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca: 79 hastamızı kaybettik, 2456 yeni vaka var

Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 79 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, toplam can kaybının 356'ya ulaştığını bildirdi.

Belediye başkanlarıyla görüşen Erdoğan’dan bağış açıklaması: Kendilerini devletin üstünde görenlere milletimiz hak ettiği cevabı verecektir

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferans ile yapılan belediye başkanları toplantısı sonrası açıklama yaptı.
208,770BeğenenlerBeğen
7,614TakipçilerTakip Et