“Ceylan Önkol’un annesi ile Eren Bülbül’ün annesini birleştirmeyen, ayrıştıran bir dilden barış çıkmaz”

Tutuklu CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem sosyal medya hesabından HDP önünde eylem yapan annelere ilişkin açıklama yaptı. 

Tutuklu CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem sosyal medya hesabından HDP önünde eylem yapan annelere ilişkin açıklama yaptı.

“Anneler konuştuğunda herkes susmalı” diyen Eren Erdem çözümün adresinin anneleri ayrıştırmamak olduğunu savundu.

“Evladı dağa götürülen anne de Ceylan Önkol’un Uğur Kaymaz’ın annesi de Berkin’in annesi de barış noktasında buluşuyor” diyen Eren Erdem’in açıklamaları şu şekilde:

Değerli arkadaşlar, özgürlüğü siyasi talimatla gasp edilmiş bir siyasetçi olarak Silivri’den sizleri izliyorum. Öncelikle herkese selam, halimizi sorarsanız iyiyiz, haklı ve onurluyuz.

Anneler konuştuğunda herkes susmalı ve anneler ayrıştırılmamalı. Evladı dağa götürülen anne de, Ceylan Önkol’un, Uğur Kaymaz’ın annesi de Berkin’in annesi de aynı yerde buluşuyor… Barış noktasında..

Annelerin talepleri, arka planına dair tartışmalar tümüyle göz ardı edilmesi gereken taleplerdir . Elbette siyaset, rant devşirmek isteyebilir. Bunun önemi yoktur. Bu kıymetsizdir.

Cumartesi annelerini dövdürüp, Berkin’in annesini yuhalatıp evladı dağa götürülen anneleri yekpare gündemde tutmakta, bu davranışın tam tersi ahlak dışıdır.

Bu eylemi, barış ve çoğulculuğa yönelecek bir katkıya, büyük bir adıma dönüştürebilirsiniz, bundan siyaset elde etmek isteyenlerin ekmeğine yağda sürebilirsiniz.

Bu ince çizgi, o annelerin yanında olmak ve olmamak noktasındadır. Anneler barış istiyor ve bu çağrı tüm siyasetçileri seferber etmek durumundadır.

Siyaset demokratik zeminde Kürt sorununu masaya yatırmalıdır. Ve annelerin talepleri doğrultusunda çocuklarına kavuşmaları şarttır ve evladına kavuşamayacak analar yuhalatılmamalıdır.

Ceylan Önkul’un annesi ile Eren Bülbül’ün annesini birleştirmeyen, Ali İsmail’in annesi ile Yasin Börü’nün annesini ayrıştıran bir dilden barış çıkmaz..

Türkiye’nin yeni partilere değil birbirini anlamaya, dinlemeye ve konuşmaya, birlikte yaşamın eşitlikçi zeminini oluşturmaya ihtiyacı vardır.

Ülkemizde popülizm, ayrışma dönemi kapanmalı, birlikte konuşma ve tartışma dönemi ivedilikle açılmalıdır. Terörün panzehiri çoğulculuktur. Tekçilik terörün besin kaynağıdır.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ekrem İmamoğlu’nun 21 yıl önce depremzedelerin yardımına koştuğu görüntüler ortaya çıktı

Ekrem İmamoğlu'nun 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi'nde yardım faaliyetlerine katıldığı görüntüler ortaya çıktı.

Jeoloji profesörü yandaşın maliyet sorusuna cevap verince stüdyo buz kesti

Habertürk'te depremlerle ilgili uyarılarda bulunan Jeoloji Profesörü Prof. Dr. Cem Yaltırak'ın, "Bu projelerin maliyeti ne kadar?" şeklinde yöneltilen soruya verdiği cevap stüdyoda sessizliğe neden oldu.

Depremzede çocuk Süleyman Soylu’ya böyle tokat attı

Elazığ'da 31 yurttaşın hayatını kaybettiği depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgede depremzedeleri ziyaret etti. 

Yılmaz Özdil yandaşa peşkeş çekip milleten 10 TL bağış isteyen Kızılay’ı es geçmedi

Yılmaz Özdil, Elazığ depreminde yıkılan ilçeler arasında yer alan Sivrice'yi köşesine taşıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.
209,919BeğenenlerBeğen
4,678TakipçilerTakip Et