Cuma / 25 Eylül 2020

Cep telefonu kamerası değiştirilir mi ?

Cep telefonlarının ön ve arka kameralarının arızalanması sonrası değiştirilir mi?

205,664BeğenenlerBeğen
8,586TakipçilerTakip Et

Akıllı cep telefonlarında önce arka kameralar bir süre sonra hata verebiliyor veya çarpma sonucu bozulabiliyor. Bu durumda çoğu telefon sahibi telefonunu satarak değiştirme yoluna gidiyor.

Bilmedikleri ise telefonların ön ve arka kameralarının değiştirilebileceği. Bunu biraz teknik bilginiz ve aletiniz var ise evinizde yapabilirsiniz İnternetten telefonunuzun marka modeli üzerinde ön veya arka kamera araması yaparak ürünü satın alabilir ve kendiniz değiştirebilirsiniz.

İsterseniz bu konuda bir çok firmada destek vermektedir. Bazı telefonların ön ve arka kamera gibi yedek parçaları Türkiye’de bulunmayabiliyor. Ne kadar popüler bir marka alırsanız o kadar yedek parçasının bulunma ihtimali de artıyor.

Örneğin GM marka bir telefon alan kişi kolaylıkla kamera bulamazken Xaomi gibi bir marka alan kişi kolaylıkla kamera bulabiliyor.

Başka bir markanın yada aynı markanın başka bir modeline ait bir kamera elinizdeki telefon ile uyumsuz olacaktır. Sadece Aynı marka ve modele ait kameradan almalısınız.

 

En çok okunanlar

Gündem

Yazar Temel Demirer ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındı

Yazar Temel Demirer 'cumhurbaşkanına hakaret' suçlamasıyla gözaltına alındı

Erkan Mumcu’dan Erdoğan’a ve AKP’ye sert yanıt

Erkan Mumcu, "Benimle bu konular hakkında Türkçesi düzgün, üst üste 3 cümle kurma yetkinliğinde bulunmayan insanların hangi makamda oldukları beni hiç kıskandırmıyor." ifadelerini kullandı.

Sırrı Süreyya Önder gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2014'te düzenlenen Kobani eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi için gözaltı kararı verdi.

Berat Albayrak, Barış Terkoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, OdaTV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Bakanlık, İstanbul Büyükşehir’de yetki tespitini yandaş Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş’e verdi

Belediye-İş Başkanı Nihat Yurdakul, “Bunun adı emek hırsızlığıdır” dedi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Belediye-İş’e gitti, görüş alışverişinde bulunuldu.