Perşembe / 22 Ekim 2020

Cenaze imamlarından ‘başkanlığa evet’ videosu

205,138BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

İstanbul Ümraniye Modoko Camii’nde geçtiğimiz hafta cuma namazında imam Hüseyin Güleç tarafından yapılan ‘referandum için evet’ propagandasının bir benzeri de Kartal’da yaşandı.

Odatv‘nin haberine göre, Soğanlık Mezarlıklar Müdürlüğünde görevli imamlar “evet” videosu çekti.

Videoda 10 meslektaşını etrafında toplayan bir imam, “güçlü bir Türkiye için, geleceğimiz için, coğrafyamız için biz de evet diyoruz. Hoca arkadaşlarımız sizler de var mısınız?” diye soruyor.

Diğer imamlar da hep bir ağızdan “biz de varız” diye yanıt veriyor. Bunun üzerine sözcü imam bu kez “Karacaahmet’teki arkadaşlarımız siz de var mısınız?” diye zincirin halkasını Karacaahmet Mezarlığındaki imamlara uzatıyor.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/202938798″]

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

”Ümit Özdağ neden FETÖ çıkışını yaptı?”

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, İYİ Parti'de Ümit Özdağ'ın açıklamalarıyla başlayan gerilimin nabzını tuttu.

Adil Gür ile Kemal Öztürk canlı yayında birbirine girdi

A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür ve gazeteci Kemal Öztürk, KKTC'de yapılan seçimlerde Gür'ün Mustafa Akıncı'yla ilgili iddiaları için HaberTürk canlı yayınında birbirine girdi.

Meral Akşener: Namertlerle dövüşüyoruz…

Meral Akşener, Kayseri'de katıldığı teşkilat değerlendirmesi toplantısında "Bu ülkede kadın siyasetçinin evi gece yarısı basıldı. 28 Şubat'ın Meral Akşener'ine yani bana 'kafir' dediler." ifadeleriyle tepki gösterdi.

Miley Cyrus: Uzaylılar tarafından kovalandım, artık gökyüzüne eskisi gibi bakamam

Ünlü şarkıcı Miley Cyrus, 'bir tür UFO' tarafından kovalandığını ve ardından bir uzaylıyla göz göze geldiğini öne sürdü.

Zeydan Karalar, yılda 1 milyon 200 bin liralık tasarruf sağlayacak tesisin açılışını yaptı

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek bünyesinde kurulan buz üretim tesisinin açılışı yapıldı.