Cuma / 25 Eylül 2020

Cemal Enginyurt: Yargı yoluna gideceğim!

AK Parti ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li ye yönelik sert eleştirilerinin ardından MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, bayram sonrası yargı yoluna gideceğini açıkladı.

205,664BeğenenlerBeğen
8,586TakipçilerTakip Et

AK Parti ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li ye yönelik sert eleştirilerinin ardından MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, bayram sonrası yargı yoluna gideceğini açıkladı. Enginyurt, “Sayın Bahçeli’ye kırgın değilim, Bize karşı bir hesap yapanlar varsa onlara kırgınım” dedi.

İhraç kararının ardından Enginyurt,“Kağıt üzerinde MHP’den ihraç edildik. 41 yıllık ülkücü hareket mensubuyum, hiç kimsenin ülkücülüğü elimden alması mümkün değil” açıklamasını yaptı.

KARARI YARGIYA TAŞIYOR

Bundan sonraki süreçte bağımsız milletvekili olarak Türk milleti ve Orduluların haklarını savunmaya devam edeceğini ifade eden Cemal Enginyurt, ihraç kararını bayram sonrasında yargıya taşıyarak, itiraz hakkını kullanacağını söyledi.

“BAHÇELİ’YE KIRGIN DEĞİLİM”

Cemal Enginyurt, MHP’den ihraç edilmesine ilişkin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye her hangi bir kırgınlığı olup olmadığına ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi:

“Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye  karşı her hangi bir kırgınlığım yok. Büyüğümüzdür, takdiri böyledir ama Genel Başkanın yanında olup da bize karşı bir hesap yapan varsa onlara karşı kırgınlığımız vardır.”

Cemal Enginyurt, ihraç kararının ardından Twitter’dan “İhraç edenler! Bir gün sıra size de gelir!” tepkisini göstermişti. Enginyurt, ihraç talebi ile MHP Disiplin Kurulu’na sevk kararının ardından ise Bakan Pakdemirli’ye yönelik sözlerinin ardından böyle bir gelişmeyi beklediğini vurgulamıştı.

En çok okunanlar

Gündem

Berat Albayrak, Barış Terkoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, OdaTV Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Sırrı Süreyya Önder gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2014'te düzenlenen Kobani eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında 7 ilde 82 kişi için gözaltı kararı verdi.

Ahmet Hakan : Kılıçdaroğlu hasımlarını güldürüyor, dostlarını ise çıldırtıyor…

Böyle bir ortamda dostlarını çıldırtıp hasımlarını güldüren bir ana muhalefet lideriyle uğraşmamak... İktidara yapılabilecek en büyük kıyaktır.

Gözaltı haberleri sonrası Tanrıkulu’ndan tepki : ” Saraya düğün hediyesi”

Bu sabah yapılan gözaltılar Saray’a düğün hediyesidir

İfadeye çağırılan Cübbeli Ahmet emniyete gitti

Kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün, bazı derneklerin silahlandığı iddiasına ilişkin ifade verdi.