Cemaat’ten Davutoğlu mesajı: Ahmet Hoca bu toplantıları gizli yürütemediği için…

Cemaat’in yayın organında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevden alınışına ilişkin bir yazı yayınlandı. Cemaat’in yazısında Davutoğlu’ndan övgüyle bahsedilmesi dikkat çekti.

Cemaat’e yayın organı olan “TR724” adlı sitede Nazif Apak’ın kaleme aldığı “Davutoğlu’nun gidiş sebebi” başlıklı yazıda, “Yargıda işler karışıp bir kaosa dönüşünce kendine verilen başbakanlık rolünü gerçek sanan Davutoğlu görüşmeler yapmaya başladı. O sanıyordu ki delik deşik edilmesine rağmen anayasa hala yürüklükte ve başbakanın görev çerçevesi orada yazılı olduğu gibi” ifadeleri yer aldı.

“DAVUTOĞLU’NU BİR KAŞIK SUDA BOĞDULAR”

“Ahmet Hoca dönen çarkın farkına varamadı” denilen yazıda, şöyle devam edildi:

“Davutoğlu’nu bir kaşık suda boğdular. O boğulmanın bilinen çok sebebi var. Ahmet Bey’in sonunu getiren somut bir sebep de ben ekleyeyim. Yargıdaki kargaşayı anlamak ve durumu normalleştirmek için kollarını sıvayan başbakan, yargı camiasından ilgili insanlarla temas kurulmasını istedi. Bu görüşmelerden Saray’ın haberi yoktu. Pek gizli de yürütmüyordu Hoca bu toplantıları. Oysa Saray ahalisi bundan manalar çıkarmaya başlamıştı.”

“DAVUTOĞLU DÖNEMİNİN BİTMESİNE BÖYLE KARAR VERİLDİ…”

“Anlatılanlara göre sarayın arzusu doğrultusunda yargıda yapılacak ittifakın omurgası aşırı ulusalcı kitlelerle dayanıyordu” denilen yazıda şu ifadeler yer aldı:

“Davutoğlu şaşkına dönmüştü. Kendisine böyle bilgi verilmediğini, durumun tam da istedikleri gibi gittiğini, umutlu yaklaşımların parti çatısında sıkça ifade edildiğini söyledi. Eski bakan kritik noktalara atanan kişilerin ideolojik kimliklerini ve yaklaşımlarını anlattıkça beti benzi atmıştı ‘Hoca’nın. Manzara bu ise Cemaate karşı yargı yoluyla savaş açmaktan daha feci bir durum vardı ortada. Türkiye resmen uçuruma sürükleniyor, insan hakları ihlallerinin artacağı, kapalı rejime davetiye çıkarılacağı bir yörüngeye giriyordu. Davutoğlu bu durumun Türkiye için tehlike oluşturduğunu, bir yolunun bulunup daha güvenli bir kadrolaşma yapılması gerektiğini düşünüyordu. Oysa bu konuyu kurcalaması yargıdaki o ittifakı bizzat kuranları rahatsız edecekti. Davutoğlu döneminin bitmesine böyle karar verildi…”

En çok okunan haberler

Erdoğan’dan vakıflarla ilgili açıklama: ‘Ben bu boyutta olduğunu bilmiyordum’

Erdoğan, MYK toplantısında vakıflar konusuna değinerek, İmamoğlu ile konuşacağını belirtti.

Ekrem İmamoğlu 90’da 90’a taktı!

Tartışmalı çıkışlarıyla bilinen İlahiyatçı Nurettin Yıldız, bu kez de kadınların kaç kilometre araç süreceğine karıştı. Yıldız'ın açıklamaları Türkiye'nin gündemine otururken en sağlam yanıt İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. 

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından alçak mesaj: Cennete gidecekmiş, bu çıplaklıkla zor

Neslican Tay'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken Akferaset adlı hesaptan alçakça bir mesaj paylaşıldı. 

AKP’li Nuray Canan Songür: Cumhuriyet değerleri dedikleri şey gerçekte islami olmayan her şeydir

AKP'li Songür, "Cumhuriyet değerleri diye uydurdukları şeyin gerçekte karşılığı İslami olmayan, batıl olan herşeydir." paylaşımı yaptı.

Yeni eğitim yılına bu reklamla çıkıyorlar: “Çocuklarımızın boş zamanlarını biz doldurmazsak şeytan doldurur”

Dinci grupların dikkatleri üzerine çektiği şu günlerde dikkat çeken bir paylaşım da Nurcuların Said Özdemir grubuna bağlı olduğu iddia edilen Ankara Dost Koleji tarafından yapıldı. Okulun çocuk içerikli paylaşımı hem tepki çekti hem de bu kadar da olmaz dedirtti.

Adnan Oktar salondaki ‘Kedicikler’ine seslendi: Maşallah

Adnan Oktar ve grubuna yönelik 167'si tutuklu 226 sanığın yargılandığı davanın dördüncü duruşması bugün görüldü. 'Adnan Hoca' lakabıyla anılan Adnan Oktar, duruşma salonunda kendisine gülümseyen ve 'kedicik' olarak adlandırdığı kadınlara "Maşallah" dedi.

AKP’li Hamza Dağ ‘bilimsel verilerle’ AKP’nin sonunu açıkladı

AKP İlçe Danışma Kurulu’na katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ 2023 hedefi için açıklamalarda bulundu

Hayatını kaybeden Neslican Tay’ın ardından alçak mesaj: Cennete gidecekmiş, bu çıplaklıkla zor

Neslican Tay'ın ölümü tüm Türkiye'yi yasa boğarken Akferaset adlı hesaptan alçakça bir mesaj paylaşıldı. 

Mahkeme Mansur Yavaş için yakalama talebini karara bağladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, avukatlık yaptığı dönemde sahte imzalı senetle mükerrer tahsilat yaptığı iddiasıyla “görevi kötüye kullanma” ve “kişilerin huzur ve sükununu bozma” suçlarından yargılanmasına başlandı.

İmamoğlu kazanınca istifa etti, Erdoğan’ın talimatıyla bakan yardımcısı oldu

Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı olmasının ardından istifa eden İBB genel sekreter yardımcılarından Ali Karaismailoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı’na atandı.

İsmail Saymaz’la İrfan Değirmenci arasında jenerik krizi!

Halk TV Ana Haber sunucusu İrfan Değirmenci'nin yeni programı İrfanı Hür Halk Show'un tanıtım jeneriği gazeteci yazar İsmail Saymaz'ın tepkisini çekti.