Cemaat’ten Davutoğlu mesajı: Ahmet Hoca bu toplantıları gizli yürütemediği için…

Cemaat’in yayın organında eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevden alınışına ilişkin bir yazı yayınlandı. Cemaat’in yazısında Davutoğlu’ndan övgüyle bahsedilmesi dikkat çekti.

209,111BeğenenlerBeğen
5,407TakipçilerTakip Et

Cemaat’e yayın organı olan “TR724” adlı sitede Nazif Apak’ın kaleme aldığı “Davutoğlu’nun gidiş sebebi” başlıklı yazıda, “Yargıda işler karışıp bir kaosa dönüşünce kendine verilen başbakanlık rolünü gerçek sanan Davutoğlu görüşmeler yapmaya başladı. O sanıyordu ki delik deşik edilmesine rağmen anayasa hala yürüklükte ve başbakanın görev çerçevesi orada yazılı olduğu gibi” ifadeleri yer aldı.

“DAVUTOĞLU’NU BİR KAŞIK SUDA BOĞDULAR”

“Ahmet Hoca dönen çarkın farkına varamadı” denilen yazıda, şöyle devam edildi:

“Davutoğlu’nu bir kaşık suda boğdular. O boğulmanın bilinen çok sebebi var. Ahmet Bey’in sonunu getiren somut bir sebep de ben ekleyeyim. Yargıdaki kargaşayı anlamak ve durumu normalleştirmek için kollarını sıvayan başbakan, yargı camiasından ilgili insanlarla temas kurulmasını istedi. Bu görüşmelerden Saray’ın haberi yoktu. Pek gizli de yürütmüyordu Hoca bu toplantıları. Oysa Saray ahalisi bundan manalar çıkarmaya başlamıştı.”

“DAVUTOĞLU DÖNEMİNİN BİTMESİNE BÖYLE KARAR VERİLDİ…”

“Anlatılanlara göre sarayın arzusu doğrultusunda yargıda yapılacak ittifakın omurgası aşırı ulusalcı kitlelerle dayanıyordu” denilen yazıda şu ifadeler yer aldı:

“Davutoğlu şaşkına dönmüştü. Kendisine böyle bilgi verilmediğini, durumun tam da istedikleri gibi gittiğini, umutlu yaklaşımların parti çatısında sıkça ifade edildiğini söyledi. Eski bakan kritik noktalara atanan kişilerin ideolojik kimliklerini ve yaklaşımlarını anlattıkça beti benzi atmıştı ‘Hoca’nın. Manzara bu ise Cemaate karşı yargı yoluyla savaş açmaktan daha feci bir durum vardı ortada. Türkiye resmen uçuruma sürükleniyor, insan hakları ihlallerinin artacağı, kapalı rejime davetiye çıkarılacağı bir yörüngeye giriyordu. Davutoğlu bu durumun Türkiye için tehlike oluşturduğunu, bir yolunun bulunup daha güvenli bir kadrolaşma yapılması gerektiğini düşünüyordu. Oysa bu konuyu kurcalaması yargıdaki o ittifakı bizzat kuranları rahatsız edecekti. Davutoğlu döneminin bitmesine böyle karar verildi…”

36 şehit açıklaması yapan Erdoğan Trump’la diyaloğunu espri yapıp gülerek anlattı: Rusların bir petrol olayı var dedim

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın "İdlib'de 36 şehidimiz var" açıklamasını yaptığı toplantıda, gülerek Donald Trump ile ilgili diyaloğunu anlatması, sosyal medyada tepkiye neden oldu.

İdlb’deki 34 şehidin ardından ilk açıklamasını yapan Erdoğan Gezi Direnişini hedef aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'deki saldırı sonucu 33 askerin şehit olmasının ardından ilk kez açıklama yaptı.

Rus Büyükelçi: Türk askerinin koordinatlarını Suriye ile paylaştık ama vurulan yer hariç

Reuters'ın aktardığına göre Rusya ve Türkiye, BMGK'da İdlib'deki saldırılar hakkında çelişen açıklamalarda bulundu. 

Hatay’a giden CHP heyeti saldırının ayrıntılarına ulaştı

İdlib'de yaralanan askerleri Hatay'da ziyaret eden CHP heyeti, askerlerin saldırısı esnasında savunmasız kaldıklarını ve nokta atışı ile vurulduklarını kaydetti.

“Şehitler tepesi boş kalsın, niye bizim kınalı kuzularımız ölsün, niye askerlerimiz şehit oluyor?”

CHP'li Barış Yarkadaş Meclis'teki ortak bildiriye imza atan partisine ve İYİ Parti'ye eleştiri yönelterek İdlib'teki şehitlerin tek sorumlusunun AKP olduğunu söyledi. 
209,111BeğenenlerBeğen
5,407TakipçilerTakip Et