Celal Eren Çelik son araştırmasında ifşa etti: Türkiye hangi tekke tarafından yönetiliyor?

Halkweb Youtube Kanalı'nda Atakan Sönmez ile Satır Arası programının ilk konuğu araştırmacı gazeteci Celal Eren Çelik oldu. Celal Eren Çelik, son kitabı Tekkeden Devlete Yeşil İktidara ilişkin soruları içtenlikle yanıtladı. 

208,790BeğenenlerBeğen
7,504TakipçilerTakip Et

Halkweb Youtube Kanalı’nda Atakan Sönmez ile Satır Arası programının ilk konuğu araştırmacı gazeteci Celal Eren Çelik oldu. Celal Eren Çelik, son kitabı Tekkeden Devlete Yeşil İktidara ilişkin soruları içtenlikle yanıtladı.

Gazeteci Yazar Celal Eren Çelik, Türkiye’deki tarikat-siyaset ilişkisi ve Nakşibendiliğin yıllardır devletin içine uzanan kollarını anlattı.

Tekkeden Devlete Yeşil İktidar 2 haftada 15 bin sattı!

Çelik, Türkiye’deki sağ siyasetin hemen hemen tamamının tarikatlar, cemaatler, şeyhler, ve şıhlar ile ilişki içinde olduğunu ve bu ilişkinin yaşamsal olduğunu vurguladı ve “Onlar için koronavirüse yakalanmış bir hastaya solunum cihazı ne kadar gerekliyse, tarikatler, cemaatler, şeyler ve şıhlar o kadar gereklidir” dedi.

Çelik, Türkiye’deki dini cemaatlerin sermayeyle ilişkilerini ise “Tarikatlar sermayeye her zaman dinden daha yakın oldu” sözleriyle anlattı.

Programın tamamı:

2 YORUM

  1. Valla öteden beri RTE nin nakşi olduğu söylenegelir.Yani tesbite göre,ülkeyi yöneten tarikatında Nakşi Bendi tarikatı olduğunu söylemek pek yanlış olmasa gerek.

  2. Bu bey efendiyi tebrik ediyorum ve yorumuna katılıyorum.1923 ten sonra bu din düşmanlarını atataürk temizlemek istedi ancak sağlığı yetmedi 1946 ve ondan sonra gelen sağ iktidarlar sanki laiklik din düşmanıymış gibi gösterip CHP yi de hedef alarak bu günlere geldiler.Benim cenabı Allahım , peygamber efendim ve Kuran kitabım bana yeter.Tüm cemaatler ve tarikatların amacı Cumhuriyet ve Demokrasiyi yıkmak ve ülkeye Çağ dışı olan İstedikleri gibi Sultanlığı ve padişahlığı getirmek.Burada amaç yüce Dinimizi de kullanıp insanları yanlış din bilgisi ile cahilliğe ve sefalete götürmek.Saygılarımla.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Koronavirüs tedavisi gören Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedavisi gören İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörü Cemil Taşcıoğlu hayatını kaybetti.

“Bu yasak salgından dolayı değil” diyen Orhan Sarıbal: Maden şirketleri rahat çalışsın diye polisler burada bekletiliyor

Türkiye halkının koronavirüsle mücadele ettiği günlerde dahi doğa talanı ve rant siyaseti işlemeye devam ediyor. Bursa Yenişehir’de Meyra Madencilik’in yapacağı kurşun, çinko, bakır zenginleştirme tesisi ve atık barajı için bölgeye hareket eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal’ın yolu polis tarafından kesildi.

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen belediyelerden ortak bildiri

Koronavirüse karşı topladıkları bağışlar bloke edilen 11 büyükşehir belediyesi ortak bir bildiri yayınladı.

Erdoğan: Yardım kampanyasını devletimiz yürütüyor, devlet içinde devlet olmanın anlamı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları ile video konferans toplantısında konuştu.

Engin Altay açtığı ağzını yumdu gözünü: Bunun adı yalakalıktır, kepazeliktir, haraçtır

Meclis’e sunulan infaz paketine tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “Konuşmak mı suç adam öldürmek mi suç. Vallahi billahi konuşmak Ak Parti’ye göre daha büyük bir suç” dedi. Yargıtay’ın Erdoğan’ın başlattığı bağış kampanyası için destek isteyen Yargıtay’a da yüklenen Altay, “Yargıtay Başkanı nedir bu? Bunun adı da kepazeliktir. Yargının el üstünde Türkiye’ye Korona vergisini kendi yargıtay üyelerine talimatla emretmek kepazeliktir” diye konuştu.
208,790BeğenenlerBeğen
7,504TakipçilerTakip Et