Perşembe / 1 Ekim 2020

Celal Eren Çelik son araştırmasında ifşa etti: Türkiye hangi tekke tarafından yönetiliyor?

Halkweb Youtube Kanalı'nda Atakan Sönmez ile Satır Arası programının ilk konuğu araştırmacı gazeteci Celal Eren Çelik oldu. Celal Eren Çelik, son kitabı Tekkeden Devlete Yeşil İktidara ilişkin soruları içtenlikle yanıtladı. 

205,551BeğenenlerBeğen
8,577TakipçilerTakip Et

Halkweb Youtube Kanalı’nda Atakan Sönmez ile Satır Arası programının ilk konuğu araştırmacı gazeteci Celal Eren Çelik oldu. Celal Eren Çelik, son kitabı Tekkeden Devlete Yeşil İktidara ilişkin soruları içtenlikle yanıtladı.

Gazeteci Yazar Celal Eren Çelik, Türkiye’deki tarikat-siyaset ilişkisi ve Nakşibendiliğin yıllardır devletin içine uzanan kollarını anlattı.

Tekkeden Devlete Yeşil İktidar 2 haftada 15 bin sattı!

Çelik, Türkiye’deki sağ siyasetin hemen hemen tamamının tarikatlar, cemaatler, şeyhler, ve şıhlar ile ilişki içinde olduğunu ve bu ilişkinin yaşamsal olduğunu vurguladı ve “Onlar için koronavirüse yakalanmış bir hastaya solunum cihazı ne kadar gerekliyse, tarikatler, cemaatler, şeyler ve şıhlar o kadar gereklidir” dedi.

Çelik, Türkiye’deki dini cemaatlerin sermayeyle ilişkilerini ise “Tarikatlar sermayeye her zaman dinden daha yakın oldu” sözleriyle anlattı.

Programın tamamı:

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Asgari ücret ne olacak?

Mehrali Yücedağ yazdı...