Celal Eren Çelik son araştırmasında ifşa etti: Türkiye hangi tekke tarafından yönetiliyor?

Halkweb Youtube Kanalı'nda Atakan Sönmez ile Satır Arası programının ilk konuğu araştırmacı gazeteci Celal Eren Çelik oldu. Celal Eren Çelik, son kitabı Tekkeden Devlete Yeşil İktidara ilişkin soruları içtenlikle yanıtladı. 

207,721BeğenenlerBeğen
7,868TakipçilerTakip Et

Halkweb Youtube Kanalı’nda Atakan Sönmez ile Satır Arası programının ilk konuğu araştırmacı gazeteci Celal Eren Çelik oldu. Celal Eren Çelik, son kitabı Tekkeden Devlete Yeşil İktidara ilişkin soruları içtenlikle yanıtladı.

Gazeteci Yazar Celal Eren Çelik, Türkiye’deki tarikat-siyaset ilişkisi ve Nakşibendiliğin yıllardır devletin içine uzanan kollarını anlattı.

Tekkeden Devlete Yeşil İktidar 2 haftada 15 bin sattı!

Çelik, Türkiye’deki sağ siyasetin hemen hemen tamamının tarikatlar, cemaatler, şeyhler, ve şıhlar ile ilişki içinde olduğunu ve bu ilişkinin yaşamsal olduğunu vurguladı ve “Onlar için koronavirüse yakalanmış bir hastaya solunum cihazı ne kadar gerekliyse, tarikatler, cemaatler, şeyler ve şıhlar o kadar gereklidir” dedi.

Çelik, Türkiye’deki dini cemaatlerin sermayeyle ilişkilerini ise “Tarikatlar sermayeye her zaman dinden daha yakın oldu” sözleriyle anlattı.

Programın tamamı:

loading...

2 YORUM

  1. Valla öteden beri RTE nin nakşi olduğu söylenegelir.Yani tesbite göre,ülkeyi yöneten tarikatında Nakşi Bendi tarikatı olduğunu söylemek pek yanlış olmasa gerek.

  2. Bu bey efendiyi tebrik ediyorum ve yorumuna katılıyorum.1923 ten sonra bu din düşmanlarını atataürk temizlemek istedi ancak sağlığı yetmedi 1946 ve ondan sonra gelen sağ iktidarlar sanki laiklik din düşmanıymış gibi gösterip CHP yi de hedef alarak bu günlere geldiler.Benim cenabı Allahım , peygamber efendim ve Kuran kitabım bana yeter.Tüm cemaatler ve tarikatların amacı Cumhuriyet ve Demokrasiyi yıkmak ve ülkeye Çağ dışı olan İstedikleri gibi Sultanlığı ve padişahlığı getirmek.Burada amaç yüce Dinimizi de kullanıp insanları yanlış din bilgisi ile cahilliğe ve sefalete götürmek.Saygılarımla.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Selam vermeyi bilmeyen Hulusi Akar açıklasın… Peki 29 sakıncalı albay darbe girişimi öncesinde neden terfi ettirildi?

Gazeteci Saygı Öztürk katıldığı programda 15 Temmuz darbe girişimi öncesi sakıncalı personellerin nasıl terfi ettirildiğini belgelerle anlattı.

İşte Youtube’ta fırtına estiren Ali Babacan’ın partisinin oy oranı

Avrasya Araştırma'nın yaptığı ankette Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kurdukları partilerin oy oranları dikkat çekti.

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? İbrahim Kalın’dan açıklama

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili belirsizliği sordu.

Mustafa Hoş: Gezi bu toprakların gördüğü en delikanlı direnişlerden biridir

Gazeteci Mustafa Hoş, gazeteci Atakan Sönmez'in gündeme dair sorularını yanıtladı. Gezi davasında yargılanan sanıkların hiç birinin yargılanmaması gerektiğinin altını çizen Mustafa Hoş, "Asıl hesap vermesi gerekenler o gencecik çocukları katledenlerdir" dedi.

Avusturya fena karıştı: Ataması olay olan “Büyükelçi Ozan Ceyhun Hıristiyanları aşağıladı” iddiası

Avusturya Büyükelçisi Ozan Ceyhun'un AKP destekli Ramazan toplantısında Hıristiyan ve Avusturya değerlerini rencide edici ifadelere yer verdiği iddiası Viyana'ya bir bomba gibi düştü. Açıklama için Uyum Bakanlığına davet edilen “eski solcu” Ceyhun, “Yanlış anlaşıldım” derken, konuşmanın videosunda yer alan ifadelerin kuşkuya yer bırakmadığı ileri sürüldü. 
207,721BeğenenlerBeğen
7,868TakipçilerTakip Et