Çavuşoğlu: AP’nin kararı halkımızın hiç umrunda değil

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AP'nin müzakereleri dondurulması kararını eleştirdi. Çavuşoğlu, "AP'nin kararı halkımızın hiç umrunda değil" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Parlementosu’nun müzakereleri dondurma kararını değerlendirdi. Çavuşoğlu, “Bu karar AB ve AP’yi küçük düşürüyor.” dedi. Çavuşoğlu’nun konuşması şöyle:

“Korkak bir şekilde içe kapanmaya başladılar. Önce beş yıllık genişlemeye durduralım, sonra ülkelere gereksiz engeller, Türkiye ile ilgili engeller. Esasen Avrupa Birliği’nin zaifiyetin de birbaşka göstergesidir.

“HALKIMIZIN UMRUNDA DEĞİL”

Halkımızın yorumlarına baktık, hiç umrunda değil gerçekten. Karşı adım atmamızı istiyor vatandaşlarımız. Bizim de bazı tedbirleri almamızı istiyorlar, biz bunları değerlendiririz. Genel anlamda AP’nin kararını tamamen reddiyor. Koskoca Avrupa Birliği’nin tek bir parlementosu 28 ülkeden seçilen parlementerler var. Kimse onun aldığı kararları önemsemiyor.

Bu kararla kendi kredisini yerle bir ediyor. Ortaya koyduğu vizyonsuzluk da giderek görünürlülüğünü azaltıyor. İngiltere’de zaten böyle bir AB’nin içinde olmak istemedi. AB bir an evvel politiklarını gözden geçirmeli, hatalarından ders almalı. Türkiye’ye bu kararlarla diz çöktürmek istiyorlarsa bu işlemez. Ayrıca Türkiye’ye bu şekilde patronluk sağlamaya çalışıyorlarsa bu mümkün değil, tamamen reddediyoruz.

Eğer Türkiye bu şekilde ders vermeye çalışıyorlarsa kusura bakmasınlar ders verecek durumda değiller. Kendilerini bu kararla küçük düşürüyorlar”

 

 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’tan Erdoğan’a ağır hakaret!

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, ülkede iç savaş başladığından bu yana ilk kez İdlib'e gitti. Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında hakaret niteliğinde açıklamalar yaptı.

Dünya bu mutabakatla çalkalanıyor! “Putin’in zaferi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gerçekleştirdiği Soçi zirvesine uluslararası basının ilgisi yoğundu. Toplantıda iki ülke arasında mutabakat sağlanırken, Dışişleri Bakanları Sergey Lavrov Rusça, Mevlüt Çavuşoğlu ise Türkçe olarak 10 maddelik anlaşmanın detaylarını açıkladı. Açıklamaların ardından ABD'nin önde gelen gazetelerinden NY Times "Putin'in zaferi" manşetini attı.

“PKK terör örgütü değildir” diyen AKP’li Orhan Miroğlu talk show’a çevirdiği canlı yayını böyle terk etti

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında konuklar AKP eski milletvekili Orhan Miroğlu ve CHP'li eski vekil Aytuğ Atıcı birbirine girdi. 

Kendisini ölümle tehdit eden polis kılıklı müptezeli deşifre etti: Sonra diyeceklerim var!

CHP'li Tuncay Özkan kendisini sosyal medyadan ölümle tehdit eden kişiyi deşifre etti.

“CHP, 23 Haziran’da Kürtlerden aldığı desteği bir daha zor alır”

Türkiye'nin Suriye'deki Kürt bölgesine yönelik askeri harekatına Meclis'te tezkere oylamasına evet diyerek destek veren CHP'nin tavrı eleştiri konusu. Anamuhalefet partisi, son yerel seçimlerle Türkiye'nin en büyük kentlerini HDP'nin desteğiyle kazanmıştı.

İYİ Parti’den Ekrem İmamoğlu’na: Aslanlar gibi yanındayız

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu günlerdir gündemden düşmeyen şaibeli "Haydarpaşa gar" ihalesi hakkında açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 350 bin Kobanili ülkemizdeyse birinci müsebbibi Obama

Rusya dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP’li cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Bugün eğer 350 bin Kobanili ülkemizdeyse bunun müsebbibi birinci derecede Obama’dır ve şu anda bunlar bizde” dedi.

İmam hatipteki törende Atatürk anılmadı diye tepki gösteren Albay İrevül’ü Süleyman Soylu mu sürdürdü?

18 Mart Çanakkale Zaferi anma etkinliğinde Atatürk’ün adı anılmadığı gerekçesiyle töreni terk eden Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“İş beğenmiyorlar, işsizlik yok” diyen AKP’linin maaşı ne kadar?

AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez, AKP döneminde Türkiye'de ekonomik krizin hiç yaşamadığını savunarak, "Bu ülkede 17 yıldır iktidarda bulunan bir partiyiz. Bugüne kadar ekonomik kriz yaşamamış bir ülkeyiz. Geçen seneden itibaren ekonomik olarak bir daralma yaşadık" dedi.

Tartışmalı Haydarpaşa ihalesini alan şirket İmamoğlu’nu hedef gösterdi

Tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarına ait depo alanlarının kullanımı için ihaleye giren Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi’nden açıklama yapıldı.

Kan donduran olay… Bir kamyon içinde 39 ceset bulundu!

İngiltere'nin Essex bölgesinde bir kamyonun taşıdığı konteynırda 39 ceset bulundu. İngiliz polisi bir kişiyi gözaltına aldı.