Yol Tv’de yayınlanan Çöp Tenekesi isimli programda Gazeteci Süleyman Karan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilişkin “FETÖ’cüdür aslında yapmak istediği AKP’nin oyunu azaltmaktır. Böyle yorumlar var. Aslında muhalefetin adamıdır troldür diyorlar.” ifadelerini kullandı.

Herkes yeni partiye kilitlenmişken gözlerden kaçan detay: Süleyman Soylu kimin projesi?

Soylu’nun geçtiğimiz günlerde söylediği “Tayyip Erdoğan iyi top oynuyor. Şu topu sağına verin de Kılıçdaroğlu’nun kalesine bir doksana çaksın” sözlerine değinen Karan, “Ergenler bile söylemiyor artık bu kadar pespayelik olmaz! Çatalla neyi kasteddiğini anladın değil mi? Poposundaki çatalı kastediyor. Bu kadar seviyesiz…” yorumunda bulundu.

“DİYORLAR Kİ; SÜLEYMAN SOYLU FETÖCÜ’DÜR”

Sözlerine devam eden Karan, Soylu’ya ilişkin “Bunun üzerine yazılanlar var diyorlar ki; Süleyman Soylu FETÖ’cüdür aslında yapmak istediği AKP’nin oyunu azaltmaktır. Böyle yorumlar var. Aslında muhalefetin adamıdır troldür diyorlar. Şimdi geçmişine baktığımızda da baya dolaştı DP, DYP falan filan… Bu adam dolaştığı yerler sayısıyla çokta güven vermiyor. Böylesi insanlar ne yapıyor biliyor musun? Patronuna yaranmak için ne yaparsın? Kraldan çok kralcı olursun. Yapmak istediği bu. Bence iyi ki de yapıyor. Seviyeleri de belli oluyor. Bence zaten dökülen AKP ve MHP’nin, Cumhur ittifakının biraz daha dökülmesini sağlıyor. Böyle devam etsin daha da seviyeyi düşürsün. Erdoğan ile kıyaslanamayacak kadar seviyesi düşük. Diğerindeki nefreti fark ediyoruz bu halkın yüzde 55’inden 60’ından nefret ettiğini biliyoruz Erdoğan’ın ama bu nefret korkunç bir nefret ondaki, Soylu’daki başka bir şey…” ifadelerini kullandı.