Teke Tek adlı programında AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’u ağırlayan Fatih Altaylı “Eğer seçmen kayıtları usulsüz ise ilçe seçimlerinin de yenilenmesi gerekmez mi” diye sordu. Ali İhsan Yavuz soru karşısında afalladı. Yavuz, “Bire bir aynı usulsüzlüklerin örtüştüğü ilçe yok. Var mı var. Bizim iddiamız şu, oralarda olanla büyükşehirde olanın aynı olmadığını düşünüyoruz” dedi.

“KANUNSUZLUKLAR VAR” 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Habertürk’te Teke Tek programında Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı. Yavuz konuşmasında “Burada hem usulsüzlükler var hem bolca kanunsuzluklar var. Biz her şeyi konuşalım diyoruz. Son kararı YSK versin. Yüksek Seçim Kurulu öyle bir karar versin ki, kamuoyu rahat etsin. Geleceğe ilişkin bir leke ve sıkıntı kalmamış olsun” ifadelerini kullandı…

“SANDIK BAŞKANLARI ÜZERİNDEN OPERASYON YÜRÜTTÜLER”

Yavuz, “Bir el, bir kısım eller seçimden önce başlayarak, sandık başkanları üzerinden bir operasyon yürüttüler adeta.” dedi.

Ali İhsan Yavuz, Altaylı’nın “Eğer seçmen kayıtları usulsüz ise ilçe seçimlerinin de yenilenmesi gerekmez mi” sorusu karşısında afalladı.

İŞTE O ANLAR: 

Yavuz ikinci defa sorulması üzerine şunları söyledi:

Bire bir aynı usulsüzlüklerin örtüştüğü ilçe yok. Bizim iddiamız şu, oralarda olanla büyükşehirde olanın aynı olmadığını düşünüyoruz. Seçimin sonucunu etkileyecek kadar olması gerekir. Her ilçedeki oy farkı aynı değil. Büyükçekmece’de biz bunu gördüğümüz için oradaki seçimin iptalini talep ettik. Tam kanunsuzluk görüldüğü yerlerde orada da talepte bulunabilir. YSK öyle bir karar versin ki, kamuoyu rahat etsin. Geleceğe ilişkin bir leke ve sıkıntı kalmamış olsun.