Canlı yayında Ali İhsan Yavuz’u iptal eden soru: Aynı usulsüzlükler yok, var mı var

Teke Tek adlı programında AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'u ağırlayan Fatih Altaylı "Eğer seçmen kayıtları usulsüz ise ilçe seçimlerinin de yenilenmesi gerekmez mi" diye sordu.

Teke Tek adlı programında AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’u ağırlayan Fatih Altaylı “Eğer seçmen kayıtları usulsüz ise ilçe seçimlerinin de yenilenmesi gerekmez mi” diye sordu. Ali İhsan Yavuz soru karşısında afalladı. Yavuz, “Bire bir aynı usulsüzlüklerin örtüştüğü ilçe yok. Var mı var. Bizim iddiamız şu, oralarda olanla büyükşehirde olanın aynı olmadığını düşünüyoruz” dedi.

“KANUNSUZLUKLAR VAR” 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Habertürk’te Teke Tek programında Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı. Yavuz konuşmasında “Burada hem usulsüzlükler var hem bolca kanunsuzluklar var. Biz her şeyi konuşalım diyoruz. Son kararı YSK versin. Yüksek Seçim Kurulu öyle bir karar versin ki, kamuoyu rahat etsin. Geleceğe ilişkin bir leke ve sıkıntı kalmamış olsun” ifadelerini kullandı…

“SANDIK BAŞKANLARI ÜZERİNDEN OPERASYON YÜRÜTTÜLER”

Yavuz, “Bir el, bir kısım eller seçimden önce başlayarak, sandık başkanları üzerinden bir operasyon yürüttüler adeta.” dedi.

Ali İhsan Yavuz, Altaylı’nın “Eğer seçmen kayıtları usulsüz ise ilçe seçimlerinin de yenilenmesi gerekmez mi” sorusu karşısında afalladı.

İŞTE O ANLAR: 

Yavuz ikinci defa sorulması üzerine şunları söyledi:

Bire bir aynı usulsüzlüklerin örtüştüğü ilçe yok. Bizim iddiamız şu, oralarda olanla büyükşehirde olanın aynı olmadığını düşünüyoruz. Seçimin sonucunu etkileyecek kadar olması gerekir. Her ilçedeki oy farkı aynı değil. Büyükçekmece’de biz bunu gördüğümüz için oradaki seçimin iptalini talep ettik. Tam kanunsuzluk görüldüğü yerlerde orada da talepte bulunabilir. YSK öyle bir karar versin ki, kamuoyu rahat etsin. Geleceğe ilişkin bir leke ve sıkıntı kalmamış olsun.

En çok okunan haberler

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

‘Kayyum’ protestosunda Ahmet Şık yerde sürüklendi

Van, Mardin ve Diyarbakır belediyelerine atanan kayyum sonrasında HDP İstanbul İl Başkanlığından milletvekilleri Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapmak istedi.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Barbaros Şansal’a bindiği takside tecavüz ve ölüm tehdidi

Tasarımcı Barbaros Şansal, bindiği taksicinin kendisini tam olarak tanıyamadığını ve kendisi hakkında tecavüz ve ölüm tehdidinde bulunduğunu yazdı. Şansal ertesi gün de Sarıyer'de darp edildiğini köşesinden bildirdi.

Adnan Oktar’ın gizli geçitten kaçış görüntüleri ortaya çıktı

11 Temmuz 2018 günü düzenlenen operasyondan dakikalar önce Kandilli'deki villasından kaçan Adnan Oktar'ın görüntülerine ulaşıldı

Stratejik Çaresizlik

Burak Kılavuzoğlu yazdı...

THK eski başkanı: Yangınlarda uçak kullanılsaydı bir hektar bile yanmazdı

Türk Hava Kurumu’nun (THK) eski başkanı Erdoğan Karakuş, son iki günde yaklaşık 500 hektarlık alanın yandığı Ege’de mevcut uçaklar kullanılmış olsa kaybın boyutunun çok daha küçük olacağını savundu.

Feyzioğlu’ndan ‘tuzu kuru’ açıklaması: Baroları kastetmedim

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 2 Eylül’de yapılacak olan yeni adli yıl açılış törenine katılma kararının ardından barolar tarafından eleştirilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, eleştirilere Habertürk televizyonunda Didem Arslan Yılmaz’ın programında yanıt verdi.

Merkez Bankası hamlesinden sonra dolar yeniden yükselişe geçti

Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışın yaklaşık yüzde 0.4 üzerinde 5.6840 seviyelerinde alıcı buluyor.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Nurgül Yeşilçay’dan Diyanet’e sert tepki: Biz pisliğiz şiddetliyiz saykoyuz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık Aile Dergisi’nde çizgi filmlerin çocukların üzerinde olumsuz etki yapabileceğine vurgu yapılması üzerine oyuncu Nurgül Yeşilçay, Diyanet’e tepki gösterdi.

Vali, yolu niye kapattınız diyen avukatı döven Erdoğan’ın korumalarına soruşturma izni vermedi: Araca kafa attı

İstanbul Valisi, avukatı darp eden Cumhurbaşkanlığı korumalarına hakkında soruşturma izni vermedi.