Canlı bombaların ailelerini yargılayalım

Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, canlı bombalarla yapılan terör saldırılarını önlemeye ilişkin ilginç bir öneride bulundu.

Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Mevlüt Tezel, canlı bombalarla yapılan terör saldırılarını önlemeye ilişkin ilginç bir öneride bulundu. Mevlüt Tezel, “Bir canlı bomba; ailesine davalar açılacağını, terörist olduğunu bildikleri halde kendisine destek gösterenlerin ceza alacağını bilse… İşte bu durum belki caydırıcı olabilir!” dedi.

Mevlüt Tezel, “Canlı bombaların aileleri ne olacak?” başlıklı yazısında, “İstihbarat teşkilatları bir terör örgütünün içine sızabilir ama canlı bombaları deşifre etmek sanıldığı kadar kolay bir iş değildir” diye yazdı.

“BİR CANLI BOMBA; AİLESİNE DAVALAR AÇILACAĞINI BİLSE…”

“Bir canlı bomba ölümden sonra ölümsüz olacağına, örgütü ve yaşadığı çevre tarafından kahraman ilan edileceğine inanıyor. Ki öyle de oluyor” diyen Mevlüt Tezel şöyle devam etti:

“Peki, bir canlı bomba için ailesinin yargılanma ihtimali, yapacağı eylemde caydırıcı olabilir mi? Canlı bombalar, örgütün ailesine bakacağını, yakınlarının yaşadığı çevrede büyük saygı göreceğini bilerek ölüme gidiyorlar. Bir canlı bomba; ailesine davalar açılacağını, terörist olduğunu bildikleri halde kendisine destek gösterenlerin ceza alacağını bilse… İşte bu durum belki caydırıcı olabilir!”

“AİLELERE MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT DAVALARI AÇMALILAR!”

Mevlüt Tezel, “Elbette evrensel hukuk kuralları içinde bir kişinin yaptığı eylemden bir başkası sorumlu tutulamaz” uyarısında bulunarak şunları kaleme aldı:

“Ama bir tarafta canlı bombanın cenazesini almayan, evlatlıktan reddeden aileler, bir de canlı bombanın cenazesini gururla taşıyan aileler var. Masum insanların ölmesini bir ülkü uğruna mücadelede doğal karşılayan, canlı bombayı haklı gören, eylem sonrası örgütlerden yardım alan, hatta diğer çocuklarının terörist ve canlı bomba olmalarına ses çıkarmayan aileler de var. İşte bu aileler hukuk karşısına çıkarılmalı. Evlatları teröre kurban giden aileler de, terörü destekleyen bu ailelere maddi ve manevi tazminat davaları açmalılar!”

Mevlüt Tezel yazısını şöyle sonlandırdı:

“Durdurulması en zor düşmana karşı, canlı bombaların ailelerinin yargılanması yöntemi denenmeli. Bazen aynı aileden iki canlı bombanın çıktığını, masum insanların ölmesini önemsemeyenlerin ve canlı bombayla gurur duyan ailelerin olduğunu unutmayalım!”

Son Haberler