Çankaya belediyesi: Saldırgan X-Ray’den geçmedi, polis kimliğiyle içeri girdi

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’un suikast sonucu öldürülmesiyle ilgili açıklama yapan Çankaya belediyesi, katil polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın sanat merkezine X-Ray’den geçmeden, polis kimliğiyle girdiğini belirtti.

Çankaya belediyesinden yapılan açıklamada Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki saldırı kınanırken, merkezin güvenliğiyle ilgili “ÇSM, beş özel güvenlik görevlisi, giriş dahil her katta kameralar ve x-ray cihazlarıyla sürekli kontrol altında tutulmaktadır” bilgisine yer verildi.

‘Emniyet teşkilatına her türlü kolaylığı sağlamıştır’

Açıklamada “Menfur saldırının yapıldığı gün saldırganın özel güvenlik görevlisi tarafından X-Ray’den geçmediği için uyarıldığı, bunun üzerine saldırganın resmi polis kimliğini göstererek içeri girdiği tespit edilmiştir. Çankaya Belediyesi, olayla ilgili olarak emniyet teşkilatına her türlü kolaylığı sağlamıştır” ifadeleri kullanıldı.

Sergi salonuna büyükelçinin adının verileceği kaydedilen açıklamada “ÇSM’nin bütün kamera kayıtları emniyet yetkililerine teslim edilmiştir” dendi.

Kılıçdaroğlu: Açık ve net çağrı yapıyorum, Erdoğan’ın avukatlarının mal varlıklarını araştırın

Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulu'nda 2020 yılı Bütçe Kanunu teklifi üzerine CHP Grubu adına konuşuyor.

İmamoğlu ilk kez veto hakkını kullandı

Ekrem İmamoğlu, ilk kez veto hakkını kullanarak, İBB Meclisi’nin ekim ve kasım aylarında aldığı 3 kararı, yeniden görüşülmek üzere Meclise iade etti.

Meclis’te dikkat çeken görüntü! Bahçeli, HDP eş başkanlarıyla tokalaştı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis’te HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli ile tokalaştı.

AKP’de liderlik çatlağı: Kendi reklamını yapıyor

Berat Albayrak'ın "Türkiye İçin Değişim Başlıyor” sloganıyla gerçekleştirdiği il ziyaretleri AKP'de rahatsızlık uyandırdı. Parti içerisinde bazı çevreler, Albayrak'ın Erdoğan sonrasında "lider" olmak için kendi tanıtımını ve reklamını yaptığı öne sürdü.

‘Kamuoyu 17 yıllık iktidar boyunca gizli kalan pek çok şeyi öğrenecek’

AKP’den kopuşlar sürerken eski ortakların hukuksuzlukları da bir bir ortaya çıkıyor. Eski AKP'liler ve AKP'liler arasındaki krizi değerlendiren gazetesi-yazar Murat Yetkin, "Kamuoyu 17 yıllık iktidar boyunca gizli kalan pek çok şeyi öğrenecek" dedi.
210,565BeğenenlerBeğen
4,588TakipçilerTakip Et