Salı / 29 Eylül 2020

Canan Kaftancıoğlu tartışmasına AKP de girdi!

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun CHP'nin 97. Kuruluş yıldönümü günü yapılan toplantıda “Atatürk” yerine “Gazi Mustafa Kemal” ismini kullandığı iddiası tartışma yarattı.

205,589BeğenenlerBeğen
8,579TakipçilerTakip Et

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun CHP’nin 97. Kuruluş yıldönümü günü yapılan toplantıda “Atatürk” yerine “Gazi Mustafa Kemal” ismini kullandığı iddiası tartışma yarattı. Kaftancıoğlu’nun bu sözleri söylediği iddiası üzerine CHP’li Milletvekillerinden ardı ardına tepkiler yükseldi. Sosyal medyadan Atatürk paylaşımları yapan CHP’li vekillere karşılık Canan Kaftancıoğlu bir açıklama yaptı. Kaftancıoğlu açıklamasında, “Şahsımı, Kenan Evren’in sözde Atatürkçülüğü’nden ayrıştırma çabamı bazıları anlamamazlıktan gelebilir ama başta CHP’liler olmak üzere halkımız beni de partimi de gayet iyi anlamaktadır. Atatürk statik, donmuş yorumlara hapseden cuntacılara ve bugünün idealar dünyasındaki şaşkınlara karşı hep ileriye bakan, aklı, bilimi ve devrimciliği öne çıkaran dinamik Mustafa Kemal Atatürk’ü sahiplenmeye devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

“KUVAYİ MİLLİYE RUHUYLA…”

Tartışmaya eski AKP Milletvekili Metin Külünk de girdi.

Eski AKP Milletvekili Metin Külünk, sosyal medyadaki açıklamasında “Gönül isterdi ki CHP’nin tepe yönetimi de küresel anlayışın kontrolünden çıkıp, Sivas Kongresi’nin aklında ve ruhunda olsun, Türkiye’nin mücadelesinde Sayın Erdoğan’ın hattında dursun. Tabii ki diğer parti yönetimleri için de aynı şey geçerli… Bugün her kesime Sivas Kongresi’nde sömürgeciliğin reddedilip, bağımsızlığa sahip çıkılması gibi Kuvayi Milliye ruhuyla Sayın Erdoğan liderliğinde verilen bu mücadelenin yanında yer almak düşer” ifadelerini kullandı.

AKP’li Külünk, ayrıca “Partimizden kopup diğer partilere giden kardeşlerimizin küskünlüklerini, kırgınlıklarını, öfkelerini anlarım. Birçok şeyin farkındayım ama Türkiye tarihi bir mücadele veriyor. Ülkemizin bu mücadelede AK Parti hareketinin güçlü , MHP’nin güçlü olmasına ihtiyacı var” açıklamasında bulundu.

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Ahmet Hakan’dan Kim Kardashian’a: Sen kimsin?

"Adı 'Kim' olan birine 'Sen kimsin' demenin dayanılmaz tadını tatmak az şey değildir hani"

Albayrak Yeni Ekonomi Programı’nın hedeflerini açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Programı'nı (YEP) açıkladı. Albayrak, 2023'teki işsizlik hedefini yüzde 10,9 olarak belirlediklerini söyledi. Yeni Ekonomi Programı'nda büyüme hedefleri, 2021 için yüzde 5,8, 2022 ve 2023 için yüzde 5 oldu.

Dolar ve euro’dan rekor

Dün 7.83'ü aşarak rekor kıran dolar/TL bugün de 7.85'i geçerek rekor kırarken, euro da 9.16 ile tarihi zirvesini yeniledi.

Aleyna Çakır soruşturmasında kritik gelişme!

Ankara’da evinde ölü bulunan Aleyna çıkarın evinin önündeki kamera kayıtlarına ilişkin iki farklı polis raporu hazırlandı. İlk rapora göre olay gecesi binanın önünde iki kişi bulunurken son rapora göre ise evin önünde sadece Ümitcan Uygun’un olduğu belirtildi.

“Selefi dernekler silahlanıyor” diyen Cübbeli Ahmet’in verdiği isimlerden Murat Gezenler konuştu

Kamuoyunca Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün “Selefi dernekler silahlanıyor” açıklaması ardından verdiği Selefi isimlerden Murat Gezenler açıklamalarda bulundu. IŞİD'i ilk sahiplenenlerden olduğunu,...