Can Ataklı’dan CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun’a kritik ABD sorusu: ‘Erdoğan’a bir şey yaparlar mı?’

Can Ataklı'nın sunduğu Yazı İşleri programına CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun katıldı. Can Ataklı, Torun'a 'Amerika'ya gittiğinde Tayyip Erdoğan'a bir şey yaparlar mı?' diye sordu.

Bir süredir Amerika’da hapiste bulunan İranlı iş adamı Reza Zarrab’ın davası sürüyor… Geçtiğimiz yıl ABD’yi dolandırdığı iddiasıyla Miami’de gözaltına alınan iş adamından Zarrab’dan sonra Eski bakan Zafer Çağlayan’a ABD’de tutuklama kararı çıkartılmasını Erdoğan ‘Türkiye’ye yönelik bir adımdır’ sözleriyle değerlendirmişti.

Can Ataklı’nın sunduğu programda konuk olarak CHP’li Vekil Seyit Torun vardı…

Tutuklama kararını değerlendiren Can Ataklı “Sonuçta biz ambargoya uymadığımız için birtakım işler yaptık. Burada söz konusu kişi bir bakan onun yapacağı bir şey yok yap dedik yaptı, yapan benim dedi. Böylelikle başka bir yere evrildi iş. Yani sen küçük çocuğa niye vuruyorsun alt tarafı o bakan diyor ayın 19’unda Amerika’ya gitmeyi düşünüyor.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Vekile, ‘Amerika’ya gittiğinde Tayyip Erdoğan’a bir şey yaparlar mı?’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Ataklı’nın o sorusuna “Bir şey yaparlar mı bilmem, yapacaklarını zannetmem çünkü hepsi danışıklı dövüştür onların. Onlar önceden konuşulmuştur. Orada sadece fotoğraflar verilir. Belli güzel cümleler kurulur ama kapalı kapılar arkasında neler konuşulur, ne pazarlıklar yapılır ne kararlar alınır onu daha sonra biz müeyyideleri olunca öğreniriz.” sözleriyle cevap verdi.

İşte o anlar

En çok okunan haberler

“Çok şükür vergilerimizin bugün de nereye gittiğini gördük”

Sosyal medyada dolaşan mevlid gösterisi tartışma konusu oldu.

Salih Güney isyan etti: Korkunç şeyler oluyor, hükümete yakın bir iş adamı…

"Duyduğumuza göre hükümete yakınlığıyla bilinen iş adamı Volkan B. köylülerin elinden 128 dönümlük araziyi satın almış. Çay bahçesi bile yapamaz."

Mevlid videosuyla gündeme gelen Büşra Nur Çalar kimdir?

Daha önce işaret dili videolarıyla gündeme gelen Büşra Nur Çalar, kızı Berra için okutulan mevlid videosuyla gündem oldu.

Cübbeli Ahmet, Ahmet Hakan’a lanet okudu: “Kimse ona karşı dava kazanamıyor”

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a sert tepki gösterdi. Cübbeli, “Ahmet Hakan’ın arkası sağlam olduğu için yalan söylese de ona karşı kimse dava kazanamıyor” dedi.