Can Ataklı’dan CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun’a kritik ABD sorusu: ‘Erdoğan’a bir şey yaparlar mı?’

Can Ataklı'nın sunduğu Yazı İşleri programına CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun katıldı. Can Ataklı, Torun'a 'Amerika'ya gittiğinde Tayyip Erdoğan'a bir şey yaparlar mı?' diye sordu.

Bir süredir Amerika’da hapiste bulunan İranlı iş adamı Reza Zarrab’ın davası sürüyor… Geçtiğimiz yıl ABD’yi dolandırdığı iddiasıyla Miami’de gözaltına alınan iş adamından Zarrab’dan sonra Eski bakan Zafer Çağlayan’a ABD’de tutuklama kararı çıkartılmasını Erdoğan ‘Türkiye’ye yönelik bir adımdır’ sözleriyle değerlendirmişti.

Can Ataklı’nın sunduğu programda konuk olarak CHP’li Vekil Seyit Torun vardı…

Tutuklama kararını değerlendiren Can Ataklı “Sonuçta biz ambargoya uymadığımız için birtakım işler yaptık. Burada söz konusu kişi bir bakan onun yapacağı bir şey yok yap dedik yaptı, yapan benim dedi. Böylelikle başka bir yere evrildi iş. Yani sen küçük çocuğa niye vuruyorsun alt tarafı o bakan diyor ayın 19’unda Amerika’ya gitmeyi düşünüyor.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Vekile, ‘Amerika’ya gittiğinde Tayyip Erdoğan’a bir şey yaparlar mı?’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Ataklı’nın o sorusuna “Bir şey yaparlar mı bilmem, yapacaklarını zannetmem çünkü hepsi danışıklı dövüştür onların. Onlar önceden konuşulmuştur. Orada sadece fotoğraflar verilir. Belli güzel cümleler kurulur ama kapalı kapılar arkasında neler konuşulur, ne pazarlıklar yapılır ne kararlar alınır onu daha sonra biz müeyyideleri olunca öğreniriz.” sözleriyle cevap verdi.

İşte o anlar

[fvplayer src=”https://vimeo.com/233296965″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/654588369_960x538.jpg?r=pad” caption=”Can Ataklı’dan CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun’a kritik ABD sorusu: ‘Erdoğan’a bir şey yaparlar mı?'”]

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

İmamoğlu’na açılan davada video skandalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu Valisi'nin kendisine hakaret edildiği iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme hakimi duruşmada video kaydını izletti ve İmamoğlu'nun Vali Yavuz'a yönelik, 'vali itlik yapmıştır' dediğinin duyulduğunu tutanağa geçirtti. İmamoğlu'nun avukatı tanıklar dinlenilmeden ifadelerin tutanağa geçirilmesinin, "önceden görüş bildirmeme ilkesine" aykırı olduğu ve hakimin tarafsızlığını şüpheye düşürdüğü gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu.

AKP’den CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin açıklama

AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarında AKP'yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.
209,689BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et