Salı / 29 Eylül 2020

Can Ataklı İslam ülkelerinin geri kalma nedenini açıkladı!

Gazeteci yazar Can Ataklı Youtube kanalında yaptığı yayında "İslam ülkeleri neden bu kadar geri" sorusunun yanıtını aradı. 

205,589BeğenenlerBeğen
8,579TakipçilerTakip Et

Gazeteci yazar Can Ataklı Youtube kanalında yaptığı yayında “İslam ülkeleri neden bu kadar geri” sorusunun yanıtını aradı.

Ataklı, şunları söyledi:

Türkiye’de AKP iktidarı ile birlikte din ç ok konuşulmaya başlandı ama kimse “Neden müslüman ülkeler bütün ülkeler arasında çok geriden geliyor?” sorusuna cevap aramıyor. Varsa yoksa din, ama bu karışmaların ne dine ne de ülke kalkınmasına hiç katkısı olmuyor.
Bu sohbetimde Türkiye’deki tarikatların çokluğundan akıl ve mantık dışı tartışmalarla birlikte müslüman ülkelerin neden geride kaldığını dile getirmeye çalışıyorum. Tabii bu konuda en büyük karşı çıkış “neye göre geri kaldı müslüman ülkeler, ileri ülke sayılmak için ille batılı ülke gibi mi olmak ggerek, oysa doğu kültürü ve islam anlayışı batıdan çok ileri” diyenler de çıkıyor. Felsefi anlamda bu görüşe belki katılabilirsiniz ama somut ve bilimsel verilerle batılı olmanın bir ilgisi yok. halkın zenginliği batıda da doğuda da farklı değil. gelişiş ülkelerin bilim insanı sayısı ile gelişmemiş ülkelerin bilim insanı karşılaştırması yapmak ille batılı gibi olmak anlamına gelmiyor.

İŞTE O YAYIN: 

Son Haberler

İsmet Berkan Hürriyet’ten kovuldu… Berkan: Detayları Cem Küçük’e sorabilirsiniz

Hürriyet gazetesi köşe yazarı İsmet Berkan'ın işe son verildi. Berkan'ın ayrılık haberini yandaş yazar Cem Küçük Twitter hesabından duyurdu.

Star TV Atatürk’e hakaret eden ‘AKP’li gelin adayı’ hakkında kararını verdi

Star TV Genel müdürü Ömer Özgüner, Atatürk'e hakaret eden gelin adayı Yağmur Avcı'nın programdan pazartesiyi beklemeksizin çıkartılmasını istediği öğrenildi.

Mahkemeden Atatürk’e hakaret eden Akit’e 10 Kasım ayarı

Atatürk’ün ölüm yıldönümünde ‘Zulüm 1938’de son buldu’ başlığıyla video yayınlayan Akit TV’ye verilen duruşma saati dikkat çekti. Mahkeme, duruşmayı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm saati olan 09.05’te yapmaya karar verdi.

Vatanım Sensin dizisinden flaş ‘Atatürk’ kararı

O3 Medya, "Vatanım Sensin" dizisinde sürpriz bir değişikliğe gidiliyor. Atatürk karakterini diziye dahil etme kararı aldı.

Şirin Payzın acılı velinin feryadını görmedi

Aladağ'da kül olan yurt binasının önünde kızının akıbetini öğrenmeye çalışan bir öğrenci velisi, "Burası Süleymancıların yurdu. Devlet yurdunu yıktılar, çocuklarımızı buraya yerleştirdiler" diye isyan...

Gündem

Bakan Selçuk işsizlik ve kısa çalışma ödemeler için tarih verdi

İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri 5 Ekim’de hesaplara yatırılacak.

Ali Babacan’dan HDP’ye telefon

DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı telefonla arayarak gözaltına alınan siyasetçiler hakkında bilgi aldı, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Dolar ve euro’dan rekor

Dün 7.83'ü aşarak rekor kıran dolar/TL bugün de 7.85'i geçerek rekor kırarken, euro da 9.16 ile tarihi zirvesini yeniledi.

Kayıp işçi, başından vurulmuş halde ölü bulundu

Zonguldak'ta ailesinin kayıp ihbarında bulunduğu temizlik görevlisi Mehmet Y.'nin (54), başından tek kurşunla vurulmuş cansız bedeni bulundu.

Ahmet Hakan’dan Kim Kardashian’a: Sen kimsin?

"Adı 'Kim' olan birine 'Sen kimsin' demenin dayanılmaz tadını tatmak az şey değildir hani"