Camide Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı anaokulu

Mersin’in Silifke İlçesi’ndeki turistik Narlıkuyu beldesinde bulunan Hacı Ahmet Camii’nde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı anaokulu açıldığı ortaya çıktı.

AKP gericiliği eğitimi dinselleştirme hedefi doğrultusunda yeni ‘formül’ler geliştirmeye devam ediyor. Mersin’in Silifke İlçesi’ndeki turistik Narlıkuyu beldesinde bulunan Hacı Ahmet Camii’nde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı anaokulu açıldığı ortaya çıktı.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı dün incelemelerde bulunmak üzere sözkonusu camiye gitti ve sınıf olarak kullanılan odaya girmek istedi. Ancak kadın öğretmen Atıcı’ya engel olmak istedi. Kadın öğretmen durum hakkında jandarmaya bilgi vereceğini söylemesi üzerine Atıcı, kendisinin milletvekilli olduğunu söyledi.

Ardından girdiği odada incelemede bulunan Atıcı, “Bir ihbar aldık. Dediler ki, Narlıkuyu Mahallesi’nde anaokulu çocuklarını okul yerine camiye götürerek, burada eğitim veriyorlar. Böyle bir saçmalığın olmayacağını, yanlış olduğunu söyledik. Bunun üzerine araştırınca iddianın yüksek olma ihtimalini gördük. Gelip yerinde gördük, gerçekten doğru. Hemen mahallenin 2 kilometre aşağısında Narlıkuyu Mahallemiz ‘in bir okulu var. Buradaki çocuklar taşımalı sistemle o okula eğitim almaya gidiyorlar ama anaokulu çocuklarını da camiye anaokulu eğitimi almaya gönderiyorlar. İçeride bir devlet memuru öğretmen var. Kayıtlardan da göreceğiniz üzere bu mahallede yaşayan tertemiz çocuklarımız var. Bu işin neresinden tutmak gerekiyor, bunu halkımızın takdirine bırakıyoruz” dedi.

Konunun peşini bırakmayacağını ifade eden Atıcı, “Bu işgüzarlıktan başka bir şey değildir. Bu ancak yükselmek isteyen insanların hükümete yağ çekmesi ya da yaranmaya çalışmasından başka bir şey değildir. Cami bizim baş tacımızdır. Camilere ibadet için gelinir. Camilere ibadetin dışında siyaset için gelenlerden de dindarların da hesap sorması gerekiyor. Burada şu anda siyasi bir mesele yatıyor. Bu kirli siyasete maalesef Allah’ın evi olarak tanımladığımız cami alet ediliyor. Maalesef din adamları, dinimiz, çocuklarımı alet ediliyor. O nedenle bu çok ciddi bir sorundur. Bunun hesabının da mutlaka sorulması gerekir” diye konuştu.

Son Haberler