Salı / 8 Haziran 2021

Çakıcı’ya yakınlığı ile bilinen isimden Sedat Peker’e dikkat çeken gönderme!

Sedat Peker'in açıklamaları sonrası Türkiye şoku yaşarken iktidar kanadı sarsıldı. İddiaya göre Peker'in susması için birçok isim devreye girdi ancak sonuç çıkmadı. Alaattin Çakıcı da yazdığı bir mektupta Peker'e 'sus' mesajı vermişti. 

Sedat Peker’in açıklamaları sonrası Türkiye şoku yaşarken iktidar kanadı sarsıldı. İddiaya göre Peker’in susması için birçok isim devreye girdi ancak sonuç çıkmadı. Alaattin Çakıcı da yazdığı bir mektupta Peker’e ‘sus’ mesajı vermişti.

Ancak Peker açıklamalarının dozunu arttırarak devam etti.

Peker’e bu kez Alaattin Çakıcı’ya yakınlığıyla bilinen Alper Çözeli’den mesaj geldi.

Çözeli yaptığı açıklamada Peker’e “boşuna nefes tüketmeyiniz” dedi.

İŞTE O AÇIKLAMA: 

Ben Alper ÇÖZELİ, 1980 öncesi her ülkücü beni iyi tanır. 1980 öncesi ve sonrası siyasi suçlu olarak uzun yıllar hapishanede kaldım. 1980 yılı sonrasında uzun süre yurtdışında yaşadım. Elazığ, Malatya ve Türkiye’deki bütün ülkücü mahkûmlar ne yaptığımı hem onlar hem kandildekiler bilir. İmralı’da yatan vatan haini de çok iyi bilir.

Birilerine ve Türkiye’yi karıştırmak isteyenlere mesajım şudur;

Bugün bizi eski tüfek görenler bilsinler ki 1945-1980 ruhunu yaşayanlardanız. Son günlerde birileri sokağa insin diye kırk yaş altı gruba yönelik bugün okuduğum bir twitter’den rahatsız oldum; “Her Türk genci silah altına alınmalı, silah kullanmasını bilmeli”. Devletin tüm kurumları ayakta sanki bir 15 Temmuz daha hazır olacakmış gibi bu söylemleri söyleyenler gece yatıp gördüğü rüyanın etkisinden kurtulamayan bu arkadaşlara şunu söylemek isterim;

Devlet tüm kurumları ile ayakta,

Boşuna nefes tüketmeyiniz. Yeri geldiği zaman inmesi gerekirse o zaman sokağa inilir. Şimdi ki bu söylemler boş söylemlerdir.

Son Haberler