Cahillere kürsü

Haluk Şahin yazdı...

207,719BeğenenlerBeğen
7,866TakipçilerTakip Et

Empires Rising: Ottoman adlı İstanbul’un fethini anlatan Netflix dizisi tüm dünyada büyük ilgi uyandırdı. On milyonlarca seyirciye ulaştı, övgülerin sonu gelmiyor. Bunun Türkiye açısından büyük bir PR başarısı olduğu söyleniyor. Turizmde de yansımaları olacaktır.

Bu dizinin hazırlığının bir kaç yıl aldığını biliyorum. Yönetmen Emre Şahin’in hazırlığı ise çocukluk yaşlarına kadar gidiyor. Cumhuriyet Pazar’da bugün çıkan söyleşide bu konuda bazı ayrıntılar var. İnanılmaz bir bilgilenme çalışması yapılmış, altına bakılmadık taş bırakılmamış. Yüzden fazla tarihçi ve uzmanla yapılmış görüşmelerin kayıtları varmış. Bu yüzden filme gösterilen uluslararası tepki çok olumlu oldu. Farklı kampta olanlar da ağızlarını açamadılar.

Gelgelelim, bizim cühela takımının bir kısmı boş durmadı. Bir makale bile okumadıkları konuda ileri geri konuştular, cahilliklerini ortaya koydular. Normaldir. Böyle olmasını bekliyordum. Sosyal medya bir yandan sesi çıkmayanların mikrofonu olabilirken, bir yandan da cahillere kürsü sağlıyor. Onlar da fırsat bu fırsat bağırıp çağırıyorlar. Bu işi parayla yapan trolleri ve sahibinin sesi robotlar da var.

Cahillerin kürsü sahibi olduğu bir çağ bizimkisi. Neyse ki her zaman amaçlarına ulaşamıyorlar. Bu dizinin bir zaferi de bu!

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Erdoğan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açılışında

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin açılış töreninde konuşuyor.

Meclis’teki tek sosyalist partinin başkanı net konuştu, AKP’nin sonunu açıkladı!

'Atakan Sönmez'le Satır Arası' programına konuk olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, artan polis şiddetinden, erken seçim tartışmalarına, ittifak söylentilerinden yeni partilere kadar pek çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Erken seçimin kokusunu alan Kılıçdaroğlu: Bize tezgah kuracaklar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin odağında bulunduğu tartışmalarla ilgili olarak "Seçim gelecek, gelsin. Biz kazanacağız. Tezgahlar kuracaklar çünkü ayakta duramıyorlar, gidecekler" dedi.

Selam vermeyi bilmeyen Hulusi Akar açıklasın… Peki 29 sakıncalı albay darbe girişimi öncesinde neden terfi ettirildi?

Gazeteci Saygı Öztürk katıldığı programda 15 Temmuz darbe girişimi öncesi sakıncalı personellerin nasıl terfi ettirildiğini belgelerle anlattı.

İşte Youtube’ta fırtına estiren Ali Babacan’ın partisinin oy oranı

Avrasya Araştırma'nın yaptığı ankette Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kurdukları partilerin oy oranları dikkat çekti.
207,719BeğenenlerBeğen
7,866TakipçilerTakip Et