Caddebostan iftarları gelenekselleşti

Daha çok dar gelirli semtlerde ve kent merkezlerinde kurulan açık alanda toplu iftar etkinlikleri Türkiye’nin en güzide semtlerinden Caddebostan sahilinde de gelenekselleşiyor. Kadıköy Benim Platformu tarafından üç yıldır düzenlenen iftar etkinliği tam bir Türkiye mozaiğini andırıyor.  Birçok vatandaş farklı semtlerden gelerek iftarlarını burada açıyor.

Kadıköy Benim Platformu tarafından Caddebostan sahilinde ilk defa 2017 yılında başlatılan iftar etkinliğinin bu yıl üçüncüsü düzenleniyor. Deniz kıyısında nezih bir ortamda iftarını açmak isteyen çok sayıda vatandaş akşam saatlerinden itibaren Caddebostan’a akın ediyor.

ÖZBEK: “BU İFTAR ÜLKEMİZİ KUTUPLAŞTIRMAK İSTEYENLERE CEVAP”

Kadıköy Benim Platformu’nun Başkanı Faruk İbrahim Özbek, bu organizasyonun amacının Kadıköy’ün farklı semtlerinde yaşayan her görüşten insan arasındaki dayanışmayı kuvvetlendirmek olduğunu belirterek, “Türkiye’nin bütün renkleri bir arada. İnsanlar iftar sayesinde aynı masada daha önce tanıma şansı olmadığı farklı görüşlerdeki insanlarla sohbet etme imkanı buluyor.  Malum ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Temel olarak etkinliğimizi geçen yıllarda hayırseverlerin desteği ile gerçekleştiriyorduk. Zor şartlar nedeniyle bu yıl hayırseverlerin desteği azalsa bile biz bu güzel geleneği devam ettirebilmek için Kadıköy Benim Platformu’nun imkanlarını sonuna kadar zorlamaya devam ediyoruz. Çünkü bu tür iftarların ülkemizi kutuplaştırmak isteyenlere en büyük cevap olduğu düşüncesindeyiz” dedi.

“İFTAR İLE UNUTULAN KOMŞULUKLARI DA CANLANDIRIYORUZ”

Açık alanda iftar etkinliklerinin çoğunlukla dar gelirli semtlerde ve kent merkezlerinde kurulduğunu ancak kendilerinin bu anlayışı kırdığını söyleyen Özbek, “Caddebostan maddi durumu iyi olan insanların daha fazla olduğu bir yer olarak görülsede burada da kıt kanaat şartlarla yaşamını sürdüren çok sayıda insan var. İftar etkinliklerinin birinci gayesi pek tabii ki ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermek. Ama bir gayesi daha var ki o da eski dostlukları ve komşulukları da canlandırmak. Bu iftar ile unutulan komşulukları da canlandırıyoruz” diye konuştu.

En çok okunan haberler

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

‘Kayyum’ protestosunda Ahmet Şık yerde sürüklendi

Van, Mardin ve Diyarbakır belediyelerine atanan kayyum sonrasında HDP İstanbul İl Başkanlığından milletvekilleri Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapmak istedi.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Barbaros Şansal’a bindiği takside tecavüz ve ölüm tehdidi

Tasarımcı Barbaros Şansal, bindiği taksicinin kendisini tam olarak tanıyamadığını ve kendisi hakkında tecavüz ve ölüm tehdidinde bulunduğunu yazdı. Şansal ertesi gün de Sarıyer'de darp edildiğini köşesinden bildirdi.

Adnan Oktar’ın gizli geçitten kaçış görüntüleri ortaya çıktı

11 Temmuz 2018 günü düzenlenen operasyondan dakikalar önce Kandilli'deki villasından kaçan Adnan Oktar'ın görüntülerine ulaşıldı

Stratejik Çaresizlik

Burak Kılavuzoğlu yazdı...

THK eski başkanı: Yangınlarda uçak kullanılsaydı bir hektar bile yanmazdı

Türk Hava Kurumu’nun (THK) eski başkanı Erdoğan Karakuş, son iki günde yaklaşık 500 hektarlık alanın yandığı Ege’de mevcut uçaklar kullanılmış olsa kaybın boyutunun çok daha küçük olacağını savundu.

Feyzioğlu’ndan ‘tuzu kuru’ açıklaması: Baroları kastetmedim

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 2 Eylül’de yapılacak olan yeni adli yıl açılış törenine katılma kararının ardından barolar tarafından eleştirilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, eleştirilere Habertürk televizyonunda Didem Arslan Yılmaz’ın programında yanıt verdi.

Merkez Bankası hamlesinden sonra dolar yeniden yükselişe geçti

Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışın yaklaşık yüzde 0.4 üzerinde 5.6840 seviyelerinde alıcı buluyor.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Nurgül Yeşilçay’dan Diyanet’e sert tepki: Biz pisliğiz şiddetliyiz saykoyuz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık Aile Dergisi’nde çizgi filmlerin çocukların üzerinde olumsuz etki yapabileceğine vurgu yapılması üzerine oyuncu Nurgül Yeşilçay, Diyanet’e tepki gösterdi.

Vali, yolu niye kapattınız diyen avukatı döven Erdoğan’ın korumalarına soruşturma izni vermedi: Araca kafa attı

İstanbul Valisi, avukatı darp eden Cumhurbaşkanlığı korumalarına hakkında soruşturma izni vermedi.