Caddebostan iftarları gelenekselleşti

Daha çok dar gelirli semtlerde ve kent merkezlerinde kurulan açık alanda toplu iftar etkinlikleri Türkiye’nin en güzide semtlerinden Caddebostan sahilinde de gelenekselleşiyor. Kadıköy Benim Platformu tarafından üç yıldır düzenlenen iftar etkinliği tam bir Türkiye mozaiğini andırıyor.  Birçok vatandaş farklı semtlerden gelerek iftarlarını burada açıyor.

Kadıköy Benim Platformu tarafından Caddebostan sahilinde ilk defa 2017 yılında başlatılan iftar etkinliğinin bu yıl üçüncüsü düzenleniyor. Deniz kıyısında nezih bir ortamda iftarını açmak isteyen çok sayıda vatandaş akşam saatlerinden itibaren Caddebostan’a akın ediyor.

ÖZBEK: “BU İFTAR ÜLKEMİZİ KUTUPLAŞTIRMAK İSTEYENLERE CEVAP”

Kadıköy Benim Platformu’nun Başkanı Faruk İbrahim Özbek, bu organizasyonun amacının Kadıköy’ün farklı semtlerinde yaşayan her görüşten insan arasındaki dayanışmayı kuvvetlendirmek olduğunu belirterek, “Türkiye’nin bütün renkleri bir arada. İnsanlar iftar sayesinde aynı masada daha önce tanıma şansı olmadığı farklı görüşlerdeki insanlarla sohbet etme imkanı buluyor.  Malum ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Temel olarak etkinliğimizi geçen yıllarda hayırseverlerin desteği ile gerçekleştiriyorduk. Zor şartlar nedeniyle bu yıl hayırseverlerin desteği azalsa bile biz bu güzel geleneği devam ettirebilmek için Kadıköy Benim Platformu’nun imkanlarını sonuna kadar zorlamaya devam ediyoruz. Çünkü bu tür iftarların ülkemizi kutuplaştırmak isteyenlere en büyük cevap olduğu düşüncesindeyiz” dedi.

“İFTAR İLE UNUTULAN KOMŞULUKLARI DA CANLANDIRIYORUZ”

Açık alanda iftar etkinliklerinin çoğunlukla dar gelirli semtlerde ve kent merkezlerinde kurulduğunu ancak kendilerinin bu anlayışı kırdığını söyleyen Özbek, “Caddebostan maddi durumu iyi olan insanların daha fazla olduğu bir yer olarak görülsede burada da kıt kanaat şartlarla yaşamını sürdüren çok sayıda insan var. İftar etkinliklerinin birinci gayesi pek tabii ki ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermek. Ama bir gayesi daha var ki o da eski dostlukları ve komşulukları da canlandırmak. Bu iftar ile unutulan komşulukları da canlandırıyoruz” diye konuştu.

Hükümet medyasında AKP’nin sonu yazıldı: Uzatmalar oynanıyor…

Yandaş Fuat Uğur, Güngören Belediyesi'nde yaşanan skandal üzerinden AKP'yle ilgili çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı..

‘Erdoğan ve Bahçeli erken seçime gidiyor’

AKP’den istifa edip Ahmet Davutoğlu’nun partisine katılacağını açıklayan Konya eski Milletvekili Ömer Ünal, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçime gideceğini savundu.

’25 yıldır trafik sorunu yoktu’ diyen Tevfik Göksu’ya İmamoğlu’ndan yanıt geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da son altı ayda trafik sorunu oluştu, 25 yıldır yoktu" diyen İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik

‘Tuvalet cezası’ skandalındaki o isimle ilgili gerçekler ortaya çıktı!

AKP'li Güngören Belediyesi'nde yaşanan tuvalet önünde selam verme cezasının ardından istifa eden Güngören Belediye Başkanı Yardımcısı Veysel İpekçi'nin kendisini göreve getiren Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir'le geçmişte ortak olduğu ortaya çıktı

Gürbüz Çapan’dan idam gelsin diyenlere ders gibi yanıt!

Peş peşe işlenen kadın cinayetlerinin ardından tekrar idam geri gelsin tartışması başladı.
210,594BeğenenlerBeğen
4,588TakipçilerTakip Et