Büyüklere çay simit hesabı yapan AKP’liler bir de EBA TV’nin çocuklara yaptığı hesabı izlesin

EBA TV'de ilkokullar için bütçe konusu işlendi. Gelir gider tablosu üzerinden anlatılan konuda rakamların günümüz şartları üzerinden hazırlanmış olması dikkat çekti.

Koronavirüs salgınının Türkiye’de giderek artması sonucu bir çok önlem paketi açıklandı. Bu önlemlerden biri ise okulların kapatılıp eğitimin EBA TV üzerinden evden devam ettirilmesi oldu.

EBA TV bir çok yayını ile skandala imza atmış ve kafa kesme ile idam yayınları için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da “Etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum” şeklinde eleştirisini kamuoyu ile paylaşmıştı.

İktidar gönülleri mi almaya çalışıyor (!) bilemeyiz ama kısa süre önce yayınlanan bir eğitim videosu var ki adete AKP’lileri çıldırtacak cinsten!

Hatırlanacağı üzere AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu bir süre önce çay hesabı yapmıştı: Asgari ücret 2020 lira, bir çay bir simit 2 lira, 5 kişilik aile 10 liraya bir öğün doyuyor. Bir günde 30 lira eder. Çarp 30 ile etti 900 lira . 2020 eksi 900 1120 lira.

Yıl başı itibarı ile asgari ücret artık net 2.324 TL fakat gelin görün ki EBA TV bize iki kişinin asgari ücretten daha fazla kazandığı koşullarda bir ailenin geçiminin ne kadar zor olabileceğini anlatmış. Buyrun izleyelim;

 

Son Haberler