‘Burhan Kuzu’nun yüzünde kardeşimin kanı var’

'Kardeşim İlhan Ünğan'ın katledilmesine vesile olmasından ötürü Kuzu'nun yüzünde kardeşimin kanını görmekteyim'

Halk TV’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, Ünğan, Kuzu’nun 2016 yılında Zindaşti’ye Türk vatandaşlığı almak için Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nü 17 kez arayıp aramadığını sordu. Ayrıca “Kuzu’nun 2017’de İstihbarat Daire Başkanlığı’nın uyarmasına rağmen Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne baskı yapıp referans olmuş mudur?” sorusunu yönetti.

Ünğan’ın diğer soruları şöyle:

– Kuzu, 2017’de İstihbarat Daire Başkanlığı’na giderek, Zindaşti ile ilgili soruşturmanın durdurulmasını istedi mi? Zindaşti için “Zekeriya Öz ve Fikret Seçen’i size yakalatacak” dedi mi?

– İçişleri Bakanlığı’na giderek, Zindaşti hakkındaki soruşturmanın durdurulması için talepte bulundu mu?

– Ünğan’ın yargılandığı Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ö.G.’yi üç kez arayıp görüşmek istedi mi? Başkanın reddetmesine rağmen bir savcıyı odaya gönderdi mi?

– “İstanbul Grubu’ olarak bilinen yargı içindeki FETÖvari yapının Bakırköy Adliyesi sorumlusu olduğu iddia edilen Başsavcı S.T.’yi arayarak, Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Ünğan’a verilen tahliye kararına itiraz edilmesi için görüştü mü?

– Tahliyenin kaldırılması için Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı M.Y.’yi arayıp baskı kurdu mu?

– M.Y. emekli olunca yerine atanan A.A.’yı iki kez aradı mı?

– Zindaşti’nin isteği doğrultusunda Ünğan’ın Bolu’da yargılandığı 2014/230 esas sayılı davada mahkeme başkanı S.H.’yi arayıp ceza verilmesini sağladı mı?

-Yargıtay 1. Ceza Dairesi Başkanı ve üyelerini arayıp kararın onanması için telefon açtı mı?

– 2017’de Zindaşti ve adamlarına sahte kimliklerle Yalova’dan silah ruhsatı alabilmesi için valiliği arayarak, referans oldu mu?

Son Haberler