Burhan Kuzu’nun “cin fikirli” danışmanından ortalığı sallayacak iddia: Fişini çektiler

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in eski AKP milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu ile İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti hakkında ortaya attığı yeni iddialar tartışmaları da beraberinde getirdi.

Burhan Kuzu’nun eski danışmanı Sinan Çiftçi, Peker’in iddiaları sonrası Burhan Kuzu’nun Covid-19 kaynaklı açıklanan ölümüne ilişkin olarak “Ölümünü şaibeli buluyorum. Hastanede fişinin çekildiğini düşünüyorum” dedi.

Devletin üst kademesindeki isimlerin Kuzu ile kirli ilişkiler kurduğunu öne süren Sinan Çiftçi, “Burhan Kuzu, ciddi paralara iş takibi yapardı. En çok Berat Albayrak’ı kullanırdı. Fuat Oktay, Mustafa Şentop’a da çok iş çözdürdü” ifadelerini kullandı.

Çiftçi, Burhan Kuzu’nun Zindaşti’den aldığı rakamın 100 milyon doları bulduğunu söyledi ve “Bu olaylar daha da büyümesin diye Zindaşti dosyasını kapatmak için hastanede Burhan Kuzu’nun fişini çektiler diye düşünüyorum” diye konuştu.

Burhan Kuzu’nun AK Partili Aliye Uzun tarafından tanıştırıldığı Zindaşti’nin Türk vatandaşlığına geçmesi ve gözaltından serbest bırakılması gibi konularda para karşılığında devreye girdiği daha önce iddia edilmişti.

Son Haberler