Burhan Kuzu “Anayasa hukukçusu olarak AYM’nin Ayşe Çelik kararını doğru bulmuyorum” dedi, Mahmut Tanal’dan ayar üstüne ayar yedi

208,701BeğenenlerBeğen
7,635TakipçilerTakip Et

AKP’li Burhan Kuzu Anayasa Mahkemesi’nin “çocuklar ölmesin” diyen Ayşe Öğretmen’in hüküm giymesi hakkındaki hak ihlali kararını eleştirdi. “Bir Anaysa hukukçusu olarak Anayasa Mahkemesi’nin Ayşe Çelik hakkında verdiği kararı doğru bulmuyorum” diyen Kuzu’ya CHP’nin avukat vekillerinden Mahmut Tanal jet yanıt verdi.

Tanal “Anayasa hukukçusuyum” diyen Kuzu’ya “Yazdığınız Anayasa Hukuk Kitabınız Var mı? Mümkünse hangi yayınevinde çıktı ? yazarmısınız. Kitapçılarda bulamıyorum” dedi.

Bu ifadelerin ardından ikili arasında tartışma başladı.

Mahmut Tanal’a cevap veren Kuzu, “1982 Anayasası ben yazdım” dedi.

“Senin yaptığın tambir saygısızlık Sanal.Sen hala benim bir öğrencim olarak yazdığım kitapların farkında bile değilsen senin diplomanı geçersiz saymak lazım.Araştır bul.Her hoca ders kitabı yazmak zorunda değil.Üstelik ben 1982 Anayasasını yazdım.Bunu kamuoyuna saygımdan açıkladım” 

Mahmut Tanal da Kuzu’nun bu sözlerine “Bu üslup size yakıştı mı neden parladınız?” diye yanıt verdi.

“1982 Anayasası’nı yazdım” diyen Kuzu’nun anayasa yazılırken araştırma görevlisi olduğu bilgisini veren Tanal “O Anayasa komisyonunun içinde yoktunuz. Atma be din kardeşiyiz…” ifadeleriyle bir cevap daha verdi.

İkili arasındaki tartışma devam ederken CHP’li Tanal 82 Anayasası’nı hazırlayan komisyon üylerinin isimlerin bulunduğu listeyi paylaştı.

Bakanlık koronavirüs ölümlerini eksik mi gösteriyor? TTB’den flaş açıklama

Türkiye Tabipler Birliği Merkez Konseyi, bir açıklama yaparak koronavirüs ölümlerinin belgeleri için Sağlık Bakanlığı'nı bir an önce Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen kodları kullanmaya çağırdı

Aytaç Yalman’ın eşi de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti!

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Kara Kuvvetleri eski Komutanı Aytaç Yalman'ın eşi Belma Yalman da koronavirüsten hayatını kaybetti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Ekrem İmamoğlu’na tehdit ile ilgili flaş açıklama

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili açıklama yaptı

Barış Yarkadaş son aldığı bilgiyi açıkladı: İstanbul hariç… Türkiye ne zaman normale dönecek?

Gazeteci Barış Yarkadaş Katıldığı televizyon programında, koronavirüs salgınına ilişkin açıklamada bulundu. Yarkadaş 15 Mayıs'tan sonra ülkenin normalleşeceğini söyledi.
208,701BeğenenlerBeğen
7,635TakipçilerTakip Et