Burhan Kuzu “Anayasa hukukçusu olarak AYM’nin Ayşe Çelik kararını doğru bulmuyorum” dedi, Mahmut Tanal’dan ayar üstüne ayar yedi

AKP'li Burhan Kuzu Anayasa Mahkemesi'nin "çocuklar ölmesin" diyen Ayşe Öğretmen'in hüküm giymesi hakkındaki hak ihlali kararını eleştirdi. "Bir Anaysa hukukçusu olarak Anayasa Mahkemesi'nin Ayşe Çelik hakkında verdiği kararı doğru bulmuyorum" diyen Kuzu'ya CHP'nin avukat vekillerinden Mahmut Tanal jet yanıt verdi. 

AKP’li Burhan Kuzu Anayasa Mahkemesi’nin “çocuklar ölmesin” diyen Ayşe Öğretmen’in hüküm giymesi hakkındaki hak ihlali kararını eleştirdi. “Bir Anaysa hukukçusu olarak Anayasa Mahkemesi’nin Ayşe Çelik hakkında verdiği kararı doğru bulmuyorum” diyen Kuzu’ya CHP’nin avukat vekillerinden Mahmut Tanal jet yanıt verdi.

Tanal “Anayasa hukukçusuyum” diyen Kuzu’ya “Yazdığınız Anayasa Hukuk Kitabınız Var mı? Mümkünse hangi yayınevinde çıktı ? yazarmısınız. Kitapçılarda bulamıyorum” dedi.

Bu ifadelerin ardından ikili arasında tartışma başladı.

Mahmut Tanal’a cevap veren Kuzu, “1982 Anayasası ben yazdım” dedi.

“Senin yaptığın tambir saygısızlık Sanal.Sen hala benim bir öğrencim olarak yazdığım kitapların farkında bile değilsen senin diplomanı geçersiz saymak lazım.Araştır bul.Her hoca ders kitabı yazmak zorunda değil.Üstelik ben 1982 Anayasasını yazdım.Bunu kamuoyuna saygımdan açıkladım” 

Mahmut Tanal da Kuzu’nun bu sözlerine “Bu üslup size yakıştı mı neden parladınız?” diye yanıt verdi.

“1982 Anayasası’nı yazdım” diyen Kuzu’nun anayasa yazılırken araştırma görevlisi olduğu bilgisini veren Tanal “O Anayasa komisyonunun içinde yoktunuz. Atma be din kardeşiyiz…” ifadeleriyle bir cevap daha verdi.

İkili arasındaki tartışma devam ederken CHP’li Tanal 82 Anayasası’nı hazırlayan komisyon üylerinin isimlerin bulunduğu listeyi paylaştı.

Rum medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini böyle duyurdu

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetmesi, Kıbrıs Rum kesimi medyasında son dakika haberi olarak duyuruldu.

Kanal İstanbul için 92 bin 468 itiraz, 1 yanıt!

Bakan Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED raporunun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini ve komisyon çalışmaları ile halkın görüşlerinin dikkate alındığını belirterek dün ÇED olumlu kararını açıkladı. Raporda İstanbulluların rapora yönelik itirazlarına aynı yanıtlar verildi.

Erdoğan’dan İmamoğlu’na tepki: Nerede kaldı bu süt?

Gayrette Havalimanı Metro Hattı İlk Ray Kaynak Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde yine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu vardı. Erdoğan,”‘Suyu ucuzlatacağız’ dediler, ucuzlattılar mı? ‘Otobüsteki ücretleri düşüreceğiz’ dediler, düşürdüler mi? Ücretsiz süt vereceklerdi, nerede kaldı bu süt? Allah izin versin de yağmurlarımız kesilmesin, sular devam etsin” ifadelerini kullandı.

Mine Kırıkkanat’ın ‘Bahçeli ve evlilik’ paylaşımına MHP’den belden aşağı tepki!

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmada söylediği 'Maalesef gençlerimiz genç yaşta evlenmiyor.' sözüne bekar olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hatırlatarak 'Devlet Bahçeli için çok mu geç' mesajı yazdı. Mesaja MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt 'belden aşağı' sözlerle yanıt verdi.

Bakan Turhan: Evet Kanal İstanbul bir rant projesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Kanal İstanbul projesini yapacaklarını ve faturayı İBB’ye göndereceklerini belirtti.
210,016BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et