Bunu İsmail Saymaz söylese tutuklanırdı: Yandaşlar İlker Başbuğ’un Erdoğan’a darbe yapması gerektiğini savundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la İlker Başbuğ arasındaki FETÖ'nün siyasi ayağı polemiğinde Başbuğ'u suçlu çıkarmaya çalışan AKP yandaşları darbeyi savundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la İlker Başbuğ arasındaki FETÖ’nün siyasi ayağı polemiğinde Başbuğ’u suçlu çıkarmaya çalışan AKP yandaşları darbeyi savundu.

Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında Doğu Perinçek, İlker Başbuğ’un FETÖ’nün palazlanmasında suçlu olduğunu öne sürdü. Perinçek, Başbuğ’un FETÖ’ye yeterince direnmediğini iddia etti.

Perinçek’in iddialarına yanıt veren Gazeteci İsmail Saymaz ise o dönemde hükümetle FETÖ’nün işbirliği yaptığını hatırlatarak “İlker Başbuğ ne yapacaktı? Tankları Başbakan’ın karşısına mı dikecekti?” diye sordu.

Perinçek de bu soruya “Gerekirse yapacaktı” yanıtını verdi.

Perinçek’in cevabı karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Saymaz “E darbe bu” dedi ve peşinden “İlker Başbuğ denizaltıların, gemilerin yönünü Adliyelere mi çevirseydi” diye tekrar sordu.

Bu sefer de AKP yandaşı Zafer Şahin “Aynen öyle yapmalıydı” diye atladı.

Cevaplar karşısında iyice şaşıran Saymaz, “Siz o zaman ne yazacaktınız? Yapılmamış darbeden ötürü ordunun anasını ağlattılar. Yapılmışında ne yapacaklardı?” ifadelerini kullanarak Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını hatırlattı.

İŞTE O ANLAR: 

 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.

Yasak soruları açıklayan gazeteci: Abartmıyorum soracağım 20 soruyla Erdoğan’ın en az 6 puanını düşürürüm

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmişte basının sorularından kaçmadığını ama artık iktidarda tutunabilmek için sorulardan kaçındığını aktardı. 

İyi Parti’li vekil Meral Akşener’e zehir zemberek sözleri sonrası istifa etti

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisindeki tüm görevlerinden istifa etti. Ok, "Emperyalist Soros vakıflarında görev yapanlar, başkanlık divanında en hassas görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü Genel Başkan bu durumu bilmesine rağmen Soros'çuların partinin en hassas birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir" dedi.

FETÖ’cü istihbaratçının akılalmaz kopya düzeneği!

FETÖ firarisi eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Coşkun Çakar'ın açık öğretim ortaokul sınavına giren eşi Güler Çakar'ın sınavı geçmesi için istihbarat aracına kopya düzeneği kurdurduğu tespit edildi. Coşkun Çakar ile yanında bulunan şahsın soruların cevaplarını telsiz kulaklık aracılığıyla Gül Çakar'a bildirerek sınavda kopya çekmesini sağladıkları anlaşıldı. Film senaryolarını aratmayan kopya hırsızlığının görüntüleri de Çakar'ın villasında ele geçirilen dijital arşivinden çıktı.

CHP’de “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” kavgası!

CHP Ankara Kongresi’nde, kongre delegesi Tevfik Koçak’ın, cinsiyetçi söylemi ortalığı karıştırdı. Koçak, “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” sözünü kullanınca, salonda önce yuh sesleri yükseldi, ardından da Koçak’a pet şişe fırlatıldı.
209,699BeğenenlerBeğen
4,904TakipçilerTakip Et