Cumartesi / 8 Ağustos 2020

Bunu İsmail Saymaz söylese tutuklanırdı: Yandaşlar İlker Başbuğ’un Erdoğan’a darbe yapması gerektiğini savundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la İlker Başbuğ arasındaki FETÖ'nün siyasi ayağı polemiğinde Başbuğ'u suçlu çıkarmaya çalışan AKP yandaşları darbeyi savundu. 

206,477BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la İlker Başbuğ arasındaki FETÖ’nün siyasi ayağı polemiğinde Başbuğ’u suçlu çıkarmaya çalışan AKP yandaşları darbeyi savundu.

Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında Doğu Perinçek, İlker Başbuğ’un FETÖ’nün palazlanmasında suçlu olduğunu öne sürdü. Perinçek, Başbuğ’un FETÖ’ye yeterince direnmediğini iddia etti.

Perinçek’in iddialarına yanıt veren Gazeteci İsmail Saymaz ise o dönemde hükümetle FETÖ’nün işbirliği yaptığını hatırlatarak “İlker Başbuğ ne yapacaktı? Tankları Başbakan’ın karşısına mı dikecekti?” diye sordu.

Perinçek de bu soruya “Gerekirse yapacaktı” yanıtını verdi.

Perinçek’in cevabı karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Saymaz “E darbe bu” dedi ve peşinden “İlker Başbuğ denizaltıların, gemilerin yönünü Adliyelere mi çevirseydi” diye tekrar sordu.

Bu sefer de AKP yandaşı Zafer Şahin “Aynen öyle yapmalıydı” diye atladı.

Cevaplar karşısında iyice şaşıran Saymaz, “Siz o zaman ne yazacaktınız? Yapılmamış darbeden ötürü ordunun anasını ağlattılar. Yapılmışında ne yapacaklardı?” ifadelerini kullanarak Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını hatırlattı.

İŞTE O ANLAR: 

 

1 Yorum

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Muharrem İnce açık açık konuştu: Yüzde 31 ile bıraktım, harekete geçiyorum

Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrılıp yeni parti kuracağı iddia edilen Muharrem İnce, suskunluğunu bozdu ve çarpıcı açıklamalarda bulundu

CHP’nin İnce’ye vereceği ‘yeni parti’ cevabı hazır

Muharrem İnce ve ekibinin ‘CHP 24 Haziran 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde 60 bin sandığa gözlemci koymadı’ iddiasıyla yönetimi eleştireceği kulislerde dolaşıyor.

Deniz Baykal’dan Muharrem İnce ve CHP’lilere çağrı

Deniz Baykal, Muharrem İnce'nin CHP'den ayrılmaması için genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret edeceğini açıkladı.

Deniz Zeyrek’ten CHP’ye uyarı: İnce ve Kılıçdaroğlu bu istatistiklere bakmalı

Yargıtay Başsavcılığı'nın siyasi partilerle ilgili rakamlarını inceleyen Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, ortaya çıkan tabloya hem Kılıçdaroğlu'nun hem de İnce'nin dikkat etmesi gerektiğini yazdı.

Muharrem İnce’den flaş yeni parti açıklaması

CHP'den ayrılacağı ve yeni parti kuracağı ileri sürülen Muharrem İnce çarpıcı bir açıklama yaptı
206,477BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et