“Bunlar, AKP’de ilk kez görülüyor, anlatılanlar inanılır gibi değil”

Yerel seçimlerde Ankara ve İstanbul başta olmak üzere büyükşehirleri kaybederek ağır bir yara alan AKP’de kazan kaynıyor.

207,642BeğenenlerBeğen
7,890TakipçilerTakip Et

Seçim öncesi yeni parti kuracağı söylenen Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Abdullah Gül de yavaş yavaş sahne almaya başladı.

Parti içi eleştiriler kulislere yansırken “Büyü bozuldu” yorumları bir kez daha revaçta.

Aydınlık yazarı İsmet Özçelik, AKP’de ilk kez görülen durumlar yaşandığını öne sürerek, “AKP’de birlik hakimdi. Kol kırılsa bile yen içinde kalıyordu. Her şey Reis talimatıyla çözülüyordu. Bu sistem 17 yıl sürdü. Şimdi durum değişmeye başladı” diyor.

“AKP de diğer partilere benzemeye başladı” görüşünü dile getiren Özçelik, parti içi mücadelenin sanılandan çok daha büyük olduğunu söylüyor.

“İstanbul seçimi tartışılıyor. Binali Yıldırım’dan intikam almaya çalışanlara vurgu yapılıyor” diyen yazar, “ Bazı isimler sıralanıyor. Üstelik hepsi de çok tanıdık” ifadesini kullanıyor.

AKP adına seçim kampanyası yürüten bir firmanın çalışanları ile konuştuğunu söyleyen Aydınlık yazarı, “Anlattıkları inanılır gibi değil” derken şunları aktarıyor:

“AKP örgütleri bitmiş. Rakip parti ile çalışanlar mı istersin; seçim karşılığı ihale anlaşması yapanlar mı? İstediği kişi aday olmadı diye yatanlar, mevcut aday kaybederse kendi önü açılacağını düşünenler, İstanbul gibi illerde daha büyük hesap yapanlar… Her şey var..! Sessiz ve derinden bir hareketlenme var. Erdoğan sonrası hesaplar gündemde. Bazıları rakiplerini temizlemeye çalışıyor. Şu anda dört-beş isim önde. Eski sistemde hükümette yaşanan gerginlik sürüyor. Yerel seçimlere de yansıdı. Rakipleri etkisizleştirme taktiği devrede. İstanbul sonuçlarında bunun payı yüksek.”

Parti yönetiminin artık sorgulanmaya başladığını belirten yazar, “Bunlar AKP’de ilk kez görülen bir durum. Diğer muhalefet partilerini andırıyor. Sadece bunlar değil. Ankara’da AKP’lilerin uğrak yerlerinde daha neler neler konuşuluyor. Görünen şu: AKP’de büyü bozulmuş. Önümüzdeki dönemde işi zor” yorumunu yapıyor ve ekliyor:

“AKP’nin Türkiye’yi tek başına yönetemeyeceği iyice ortada. “Milli Hükümet” dışında çözüm yok. Türkiye için de, AKP için de..!”

loading...

Yeni kabine listesi haberleri doğru mu?

Sosyal medyada, bu saatler itibariyle en çok paylaşılan liste, yeni kabine listesi....

Enis Berberoğlu’ndan ilk açıklama!

Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından yeniden cezaevine girecek olan Enis Berberoğlu'ndan ilk açıklama geldi.

Kılıçdaroğlu’ndan milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında kesinleşmiş yargı kararı olduğu gerekçesiyle milletvekilliği düşürülen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında açıklama yaptı.

Haftalardır darbe yaygarası yapan AKP Meclis’e Saray darbesi yaptı… Meclis ‘darbeci AKP’ sloganıyla inledi!

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in milletvekillikleri düşürüldü.

CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri düşürüldü

CHP'li Enis Berberoğlu ve HDP'li Leyla Güven ile Musa Farisoğulları hakkındaki mahkeme kararları TBMM Genel Kurulu'nda okundu. Üç ismin milletvekilliği düşürüldü.
207,642BeğenenlerBeğen
7,890TakipçilerTakip Et