“Bunlar, AKP’de ilk kez görülüyor, anlatılanlar inanılır gibi değil”

Yerel seçimlerde Ankara ve İstanbul başta olmak üzere büyükşehirleri kaybederek ağır bir yara alan AKP’de kazan kaynıyor.

Seçim öncesi yeni parti kuracağı söylenen Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Abdullah Gül de yavaş yavaş sahne almaya başladı.

Parti içi eleştiriler kulislere yansırken “Büyü bozuldu” yorumları bir kez daha revaçta.

Aydınlık yazarı İsmet Özçelik, AKP’de ilk kez görülen durumlar yaşandığını öne sürerek, “AKP’de birlik hakimdi. Kol kırılsa bile yen içinde kalıyordu. Her şey Reis talimatıyla çözülüyordu. Bu sistem 17 yıl sürdü. Şimdi durum değişmeye başladı” diyor.

“AKP de diğer partilere benzemeye başladı” görüşünü dile getiren Özçelik, parti içi mücadelenin sanılandan çok daha büyük olduğunu söylüyor.

“İstanbul seçimi tartışılıyor. Binali Yıldırım’dan intikam almaya çalışanlara vurgu yapılıyor” diyen yazar, “ Bazı isimler sıralanıyor. Üstelik hepsi de çok tanıdık” ifadesini kullanıyor.

AKP adına seçim kampanyası yürüten bir firmanın çalışanları ile konuştuğunu söyleyen Aydınlık yazarı, “Anlattıkları inanılır gibi değil” derken şunları aktarıyor:

“AKP örgütleri bitmiş. Rakip parti ile çalışanlar mı istersin; seçim karşılığı ihale anlaşması yapanlar mı? İstediği kişi aday olmadı diye yatanlar, mevcut aday kaybederse kendi önü açılacağını düşünenler, İstanbul gibi illerde daha büyük hesap yapanlar… Her şey var..! Sessiz ve derinden bir hareketlenme var. Erdoğan sonrası hesaplar gündemde. Bazıları rakiplerini temizlemeye çalışıyor. Şu anda dört-beş isim önde. Eski sistemde hükümette yaşanan gerginlik sürüyor. Yerel seçimlere de yansıdı. Rakipleri etkisizleştirme taktiği devrede. İstanbul sonuçlarında bunun payı yüksek.”

Parti yönetiminin artık sorgulanmaya başladığını belirten yazar, “Bunlar AKP’de ilk kez görülen bir durum. Diğer muhalefet partilerini andırıyor. Sadece bunlar değil. Ankara’da AKP’lilerin uğrak yerlerinde daha neler neler konuşuluyor. Görünen şu: AKP’de büyü bozulmuş. Önümüzdeki dönemde işi zor” yorumunu yapıyor ve ekliyor:

“AKP’nin Türkiye’yi tek başına yönetemeyeceği iyice ortada. “Milli Hükümet” dışında çözüm yok. Türkiye için de, AKP için de..!”

En çok okunan haberler

Sedat Peker: Ekonomi kötü diyenler pezevenktir

Tescilli suç örgütü lideri Sedat Peker ekonomideki gidişatı eleştiren muhalefete ve vatandaşa "pezevenk" dedi. 

Yaşar Okuyan’dan “FETÖ’nün siyasi ayağı CHP’dir” diyen Mehmet Metiner’e: Hastır lan!

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı CHP'li Yaşar Okuyan "FETÖ'nün siyasi ayağı CHP'dir" diyen AKP'li eski vekil Mehmet Metiner'e çok sert yanıt verdi. 

Müdahale edilemedi… Hasankeyf yanıyor!

Batman'ın Hasankeyf ilçesinde yangın çıktı. Tarihi yerleşim alanındaki yangın yerine itfaiye ekiplerinin ulaşmakta zorluk yaşadığı belirtildi.

‘Kayıp neslin’ fotoğrafı: 4 işlem yapamıyor, Türkçe konuşamıyor, kalbin yerini bilmiyor

Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye genelinde binlerce 4'üncü ve 8'inci sınıf öğrencisine yönelik yapılan "ABİDE" eğitim araştırmasının veri analizleri tamamladı.

Süleyman Soylu’nun hedefindeki türbanlı direnişçi açlık grevine başladı

Ankara Yüksel Caddesi’nde yapılan bir eyleme destek verdiği sırada bir polisin cinsel saldırısına maruz kalan Merve Demirel, hakkında ‘savcılık tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltı kararı var’ denilerek 12 Temmuz gecesi gözaltına alındı.

Kavga kızışıyor: ‘Pelikan’ cephesinden Davutoğlu için ‘ihanet’ yazısı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile onu görevinden eden “Pelikan” cephesindeki savaş, yeni parti hazırlıkları ile kızışıyor.

Erdoğan ‘metal yorgunu’ demişti: Metiner’den Topbaş ve Gökçek’e ‘FETÖ’cü suçlaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “metal yorgunu” oldukları gerekçesiyle istifasını istediği başta eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ve eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek için AKP’den “FETÖ”cü suçlaması geldi.

Şehit Halisdemir’in anısına büyük saygısızlık! Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’le afişlerini astılar

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’i, 15 Temmuz darbesini önleyen kahramanlardan Ömer Halisdemir ile bir tuttular. 15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren Şehit Ömer Halisdemir’i anma programına katılan organize suç örgütü lideri Sedat Peker için ‘Sedat Peker Niğde’ye geliyor’ afişleri asıldı, kurban kesildi.

“Kabineden medyaya, köklü değişiklikler yapılacak”

HaberTürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, “Meseleleri hafifleterek veya hiçleştirerek bir sonuç alınamayacağını AK Parti çok net anlamış durumda, köklü değişiklik için düğmeye basılacak." dedi.

İstanbul Valiliğinin hamlesinin ardından Suriyeli mültecilerden grev kararı!

Valiliğin bu kararının ardından Suriyeli mültecilerden grev kararı geldi. 

Canan Kaftancıoğlu: Ben Türkiye Cumhuriyeti’ni aşağılamam, çünkü ben Atatürk’ün kurduğu partide görevliyim

Sosyal medya paylaşımları ve üretilen sahte içerikler delil kabul edilerek hakkında dava açılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Cumhurbaşkanı'na, kamu görevlisine hakaret etmişim, halkı kin ve nefrete teşvik etmişim. Ben Türkiye Cumhuriyeti'ni aşağılamam. Çünkü ben Atatürk’ün kurduğu partide görevliyim" dedi.

Sabah yazarı Şebnem Oruç: 30 Ağustos Kurtuluş Savaşı döneminde yeri olan bir tatil

Sabah yazarı Şebnem Oruç: 30 Ağustos Kurtuluş Savaşı döneminde yeri olan bir tatil

Zamanda yolculuk yaptığını iddia eden kadın: Uzaylılar beni hamile bıraktı

Son dönemde İngiliz tabloid basınının gündemi “zamanda yolculuk” yapan insanlar… Son aylarda birçok insan çıkıp elinde gelecekte çekildiği iddia edilen fotoğraflarla basına ilginç açıklama yapıyordu, fakat bunların en ilginci İngiliz basınında yer aldı.