‘Bülent Arınç’ın Ahmet Türk hakkındaki açıklaması Erdoğan’ın bilgisi dahilinde’

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, Arınç’ın sözlerinin Erdoğan’ın bilgisi dışında olabileceğine inanmadığını söyleyerek eğer öyleyse Arınç’ın da ihracının istenmesinin gerektiğini belirtti

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (YİK) Bülent Arınç’ın, geçtiğimiz hafta yerine kayyım atanarak görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk hakkında yaptığı “Ben sadece Ahmet Türk’ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk’ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir” açıklamasına tepkiler sürüyor.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın Arınç’a gösterdiği Ahmet Türk tepkisinin ardından, tartışmaları Habertürk’teki köşesine taşıyan Sevilay Yılman, görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ve tutuklama kararı verilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki sözleri üzerine ‘Bülent Arınç da mı ihraç edilecek’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

‘ARINÇ, İYİ POLİS KÖTÜ POLİS ROLÜNÜ OYNUYOR’

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Arınç’ın sözlerinin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın bilgisi dahilinde olduğu yönündeki tezlerin inandırıcı olduğunu belirten Yılman, dile getirilen tezlerden birinin ‘danışıklı dövüş’ olduğunu söylerken tüm gelişmelerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bilgisi dahilinde olduğunu belirtti:

“Bir kısma göre… Arınç, partisinin toplum nezdindeki algısını ‘dengeleme’ maksadı ile bu tavrı sergiledi… Onlara göre danışıklı dövüş söz konusu… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bilgisi dahilinde oldu her şey. Yani bir anlamda iyi polis rolünü oynuyor Bülent bey.”

ARINÇ, TAVRINI CUMHURBAŞKANI’NDAN HABERSİZ SERİLEDİĞİNE İNANMIYORUM

Bu tezin inandırıcı olduğunu ifade eden Sevilay Yılman, Arınç’ın, Ahmet Davutoğlu gibi disipline sevki ve kesin ihracının istenmesi gerektiğini vurguladı:

“Ben de oğlu MYK’da, kendisi Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’nda üye olan Arınç’ın önceki gün Habertürk TV’de… Arkadaşımız Mehmet Akif Ersoy’un programında sergilemiş olduğu tavrı Cumhurbaşkanı’ndan ve onun yakın kurmaylarından habersiz sergilemiş olabileceğine inanmıyorum… Zira öyleyse zaten… Yani diğer tezlerden herhangi biri doğruysa… Bülent Arınç’ın da tıpkı eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nda olduğu gibi parti tüzel kişiliği hakkında basın yayın araçları ile kamuoyu nezdinde küçük düşüren beyanlarda bulunduğu gerekçesi ile disipline sevki ve kesin ihracının istenmesi lazım. ‘Yanılıyor muyum?’

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gürbüz Çapan’dan idam gelsin diyenlere ders gibi yanıt!

Peş peşe işlenen kadın cinayetlerinin ardından tekrar idam geri gelsin tartışması başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam’dan terörist çıkmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Cambridge Camii'nin açılışında konuştu ve Yunus Emre'nin 'Bir kez gönül yıktın ise' adlı şiirini okudu.

Ahmet Davutoğlu’nun partisinin ismi sızdı! Başkanlık yerine parlamenter sistem…

Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisi için geri sayım başladı. Partinin adının Bizim Parti olacağı öne sürüldü. İnternet Haber’in iddiasına göre Çarşamba günü yeni parti resmen ilan edilecek.

Vatandaşın parası böyle gasp edilmiş: Melih Gökçek döneminde belediyeden Osmanlıspor’a 2 milyon

Osmanlıspor’a 25 yıllığına bedelsiz devredilen Yenikent Stadı için belediye bütçesinden bir yılda 2 milyon TL harcandığı ortaya çıktı. Kaymakamlık, elektrik ve doğalgaz giderleri yurttaşın sırtına yüklenen stadın tahliye kararına uymadı.

Ceren Özdemir’in katilinin ifadesi: ‘Yeni avlar aradım’

Ordu’da Ceren Özdemir’i evinin kapısının önünde kalbinden bıçaklayarak öldüren açık cezaevinden iki kez firar eden cinayet hükümlüsü Özgür Arduç’un ifadesi ortaya çıktı. Katil zanlısının ifadesinde kullandıkları sözler ise kan dondurdu. Katil zanlısı Arduç ifadesinde Ceren’i öldürdükten sonra “Sabah inşaatta kaldım. Meyve aldım yeni avlar aradım ancak fırsatını bulamadım” ifadelerini kullandı.
210,621BeğenenlerBeğen
4,586TakipçilerTakip Et