Bülent Arınç’a suikast iddiası neyi hedefliyordu?

Sözcü Yazarı Soner Yalçın, daha sonra yalan olduğu ortaya çıkan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddiasının esas amacının Genelkurmay Başkanlığı'nın istihbarat çalışması yapmasını engellemek olduğunu ifade etti.

208,809BeğenenlerBeğen
7,402TakipçilerTakip Et

Sözcü Yazarı Soner Yalçın, 2009 yılında açılan ve 2015 yılında takipsizlik kararı verilen eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a yönelik suikast davası hakkında ilginç bir iddiayı gündeme taşıdı. Soner Yalçın, TSK’nın “Kozmik Odası” olarak da bilinen Seferberlik Tetkik Kurulu’nun aranmasıyla gündeme gelen olayın, AKP iktidarının Genelkurmay Başkanlığı’nın istihbarat yapmasını engellemek olduğunu öne sürdü.

Yalçın, 2013 yılında cezaevinde bulunan eski Ergenekon Kumpası Mağduru ve emekli Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile yaptığı görüşmeyi bugünkü köşe yazısına şu şekilde taşıdı:

“Başbuğ, cezaevinde bana ne anlatmıştı?

Aslında… İki subayın birini takip ettiği doğruydu. Ama Arınç değildi. Takip edilen hakkında FETÖ’cü ihbarı bulunan bir komutandı!

FETÖ operasyonu tersine çevirip Seferberlik Tetkik Kurulu’nu da vurdu.

Niye? Kozmik Oda’ya girip devlet sırlarını neden almak istedi?

Hedef yıllar önce belli olmuştu:

Turgut Özal ile hareket eden medyadaki kimi solcu ve muhafazakar liboşlar ‘MİT’in başında neden asker var” tartışması başlattı.

Teşkilatın başına ‘sivil’ birinin getirilmesini büyük zafer görüp bayram ettiler.

Ardından… Genelkurmay istihbaratını hedef aldılar.

‘Emniyet varken, MİT varken asker istihbaratına ne gerek var’ demeye başladılar. Sonuçta…

Genelkurmay istihbarat kurumlarını etkisiz hale getirdiler. Seferberlik Tetkik Kurulu Bölge başkanlıklarını kaldırttılar. Elektronik istihbaratı MİT’e bağladılar.

Askerleri istihbarat kurumlarından tasfiye ettiler.”

Mansur Yavaş’tan yardım kampanyalarını engelleyen iktidara insanlık dersi!

Mansur Yavaş, "Kimse endişe etmesin! Planladığımız yardımlara devam edeceğiz. Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız." ifadelerini kullandı.

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a zor soru: Burada bir terslik yok mu?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Koronavirüs karşısında bütün devletler vatandaşlarına para aktarırken, bizde vatandaştan para toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu talimat verdi, Vakıfbank İBB’nin ve Ankara BB’nin bağış hesaplarına bloke koydu

Bugün Süleyman Soylu imzasıyla İçişleri Bakanlığı’ndan Valiliklere, Jandarma’ya ve Emniyet’e gönderilen, belediyelerin yardım toplamasının yasa dışı olduğuna dair yazıdan sonra Vakıfbank İBB’nin hesabına bloke koydu.

“Man adası gibi adalara kaçırılan vergiyi hazineye kaydet” diyen Engin Altay’dan Erdoğan’ın kampanyasına sert tepki

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan korona pandemisi nedeniyle başlattığı kampanyaya tepki göstererek, Erdoğan'a bu kampanyaya gerek kalmayacağını söylediği 10 maddelik bir öneri sundu.

Yardım kampanyası başlatan İmamoğlu ve Yavaş’a soruşturma tehdidi!

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle yardım kampanyası başlatan CHP'li belediyeleri soruşturma açmakla tehdit etti.
208,809BeğenenlerBeğen
7,402TakipçilerTakip Et