Bülent Arınç’a suikast iddiası neyi hedefliyordu?

Sözcü Yazarı Soner Yalçın, daha sonra yalan olduğu ortaya çıkan eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddiasının esas amacının Genelkurmay Başkanlığı'nın istihbarat çalışması yapmasını engellemek olduğunu ifade etti.

Sözcü Yazarı Soner Yalçın, 2009 yılında açılan ve 2015 yılında takipsizlik kararı verilen eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a yönelik suikast davası hakkında ilginç bir iddiayı gündeme taşıdı. Soner Yalçın, TSK’nın “Kozmik Odası” olarak da bilinen Seferberlik Tetkik Kurulu’nun aranmasıyla gündeme gelen olayın, AKP iktidarının Genelkurmay Başkanlığı’nın istihbarat yapmasını engellemek olduğunu öne sürdü.

Yalçın, 2013 yılında cezaevinde bulunan eski Ergenekon Kumpası Mağduru ve emekli Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile yaptığı görüşmeyi bugünkü köşe yazısına şu şekilde taşıdı:

“Başbuğ, cezaevinde bana ne anlatmıştı?

Aslında… İki subayın birini takip ettiği doğruydu. Ama Arınç değildi. Takip edilen hakkında FETÖ’cü ihbarı bulunan bir komutandı!

FETÖ operasyonu tersine çevirip Seferberlik Tetkik Kurulu’nu da vurdu.

Niye? Kozmik Oda’ya girip devlet sırlarını neden almak istedi?

Hedef yıllar önce belli olmuştu:

Turgut Özal ile hareket eden medyadaki kimi solcu ve muhafazakar liboşlar ‘MİT’in başında neden asker var” tartışması başlattı.

Teşkilatın başına ‘sivil’ birinin getirilmesini büyük zafer görüp bayram ettiler.

Ardından… Genelkurmay istihbaratını hedef aldılar.

‘Emniyet varken, MİT varken asker istihbaratına ne gerek var’ demeye başladılar. Sonuçta…

Genelkurmay istihbarat kurumlarını etkisiz hale getirdiler. Seferberlik Tetkik Kurulu Bölge başkanlıklarını kaldırttılar. Elektronik istihbaratı MİT’e bağladılar.

Askerleri istihbarat kurumlarından tasfiye ettiler.”

Davutoğlu Erdoğan’ı zayıf noktasından vurdu: Oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz

Gelecek Partisi'ni kuran eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Davutoğlu, "Kendi oğlunu diğer vatan evlatlarından ayıran biri devlet adamı olamaz" dedi.

Bu görüntüleri izleyen AKP’lilerin yüreği ağzına geliyor

İstanbul'a partisinin İl Başkanlığı'nın yeni binasının açılışı için gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davuotoğlu yüzlerce araçlık konvoyla karşılandı.

Maddi sıkıntı yaşayan 2 çocuk babası kendini kamyonunun önüne astı

Konya’da evli ve iki çocuk babası kamyon şoförü M.Ç, maddi sıkıntılar nedeniyle Konya Kamyon Garajı’da intihar etti.

CHP Ankara İl Kongresinde gerginlik… “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” dedi kadınların tokadını yedi

CHP Ankara Kongresi’nde, kongre delegesi Tevfik Koçak ’ın, kadınlara ilişkin sözleri ortalığı karıştırdı. Koçak, “Siyasetçinin işine, kadının işvesine aldanılmaz” demesi üzerine salonda bir anda yuh sesleri yükselirken, kadınlardan da, erkek delegelerden de sert tepki geldi. Partili kadınlar Koçak’ın elinden mikrofonu almaya çalışırken, salonda pet şişeler havada uçuştu.

İmamoğlu’ndan İBB Meclisi’ndeki AKP’lilerin TÜRGEV oyununa hodri meydan: Eşkıyalık bu, yürürlüğe koymayacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu”nun birinci etabı olan “Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı”ndaki ilk test sürüşünü gerçekleştirdi.
209,711BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et