Bu ülkede hukuk yok! Belçika’da düğün konvoyu davasında hakimin karar konuşması

Belçika’da arkadaşlarının düğünü için arabalarıyla konvoy yapan 18 Türk, Avrupa’nın en işlek otobanı E17’de, trafiği kitledikleri, emniyet şeridini kapattıkları, yolda durarak dans ettikleri, araçların camlarından sarktıkları ve araçlarıyla yolda daireler çizdikleri iddiasıyla davalık olmuştu.

Dava sonuçlandı. Belçika’da rahatsızlık oluşturan 18 Türk 5 yıl trafikten men ve 2000 € para cezası kesilmiş… Ceza açıklanması sonrası hakimin yaptığı konuşmasını Av.Turgay Özcan paylaştı.  İşte hakimin karar konuşması;

  • Sadece trafik sıkışıklığına neden olmakla kalmıyorsunuz, aynı zamanda diğer sürücülerin sinirlenmesine yol açıyorsunuz. Bu davranışınız, başkalarında da agresifliğe ve ırkçı davranışlara yol açıyor. Zaten dünyada yeterince ırkçı var, buna karşı durmanız gerekiyor.

-Ayrıca yaptığınızın, diktatoryal bir tarafı var. Yollar hepimize aittir. Kimse kendi malı gibi kullanamaz. Trafiği durdurup, yolu tıkarken, o esnada hastahaneye hasta yetiştirmeye çalışan bir aracın, kısıtlı ve değerli vaktini çalıyor olabilirdiniz…Eğer bir parti yapmak istiyorsanız, kafanıza kova bile geçirebilirsiniz, ancak yolları bu amaçla kullanamazsınız… Başkalarını rahatsız edemezsiniz…

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gezi davasında beraat kararının ardından Ekrem İmamoğlu: Şehrin yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun

Gezi Parkı davasında çıkan beraat kararlarını ilişkin açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da yaşayan herkes adına bu şehrin tarihini, kültürünü, yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun" dedi.

Hafter güçleri: Türkiye’ye ait gemiyi vurduk

Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu, Trablus'ta Türkiye'ye ait bir gemiyi vurduklarını duyurdu.

Gezi davasında tüm sanıklar beraat etti

Gezi eylemlerine finansal destek ve koordinasyonu sağladıkları iddialarıyla suçlanan aralarında Osman Kavala, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu davada karar çıktı.

Kılıçdaroğlu Gezi Direnişi’ne sahip çıktı: Hayatı sorgulayan gençlerin bir baskı rejimine tepkisidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gezi olayları okumuş, hayatı sorgulayan gençlerin bir baskı rejimine tepkileridir. Dolayısıyla gençleri yaptıkları eylemde saygıyla sevgiyle karşılamak gerekir” dedi.

İBB, “İmamoğlu beni işten çıkardı” diyen İGDAŞ çalışanının emekliliğini istediği belgeyi paylaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Ulaş Karanfil isimli İGDAŞ çalışanının “İşten çıkarıldım” iddiasını yalanladı.
209,669BeğenenlerBeğen
4,900TakipçilerTakip Et