Bu nasıl iş? CHP’li avukat AKP dönemi icrasını yönetim Faruk Demir’e geçince başlattı

CHP'li Faruk Demir'in başkan olduğu Ardahan Belediyesi'ne AKP döneminde başlatılan icra işlemi 1 yıl bekletilerek şimdi işleme konuldu. İşlemi yapan avukatın da kentte CHP'li ve sosyal demokrat kimliğiyle tanınıyor olması kafalarda soru işareti yarattı. 

CHP’li Faruk Demir’in başkan olduğu Ardahan Belediyesi’ne AKP döneminde başlatılan icra işlemi 1 yıl bekletilerek şimdi işleme konuldu. İşlemi yapan avukatın da kentte CHP’li ve sosyal demokrat kimliğiyle tanınıyor olması kafalarda soru işareti yarattı.

2018 yılında alınmış icra kararı 2019 yılının Kasım ayında işleme konuldu. İşlem neticesinde belediyenin banka hesaplarına ve çöp toplama araçlarına icra geldi.

Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan ise yapılan işlemin bir numaralı sorumlusu CHP’li avukatın başka hesaplar içerisinde olduğunu öne sürdü.

Ardahan’da yayın yapan yerel sitelerden Ardahanhaber’e konuşan Taştan, “Sözde solcu ve sosyal demokrat geçinen bu malum şahıs özellikle 2018 yılında alınmış bir icra kararının 2019 yılının Kasım ayında işleme alınmasından duyduğum rahatsızlığı bir Ardahanlı ve Kent Konseyi başkanı olarak belirtmek isterim” dedi.

Belediyeye yönelik komplo olduğunu iddia eden Taştan, “Haftalar önce ortada hiçbir proje yokken kapalı otopark üzerindeki alanının imara açılacağı iddiasında bulunarak kamuoyunda bir algı yaratmaya çalışan malum kişi kente ihanet etmiştir. Sözde sosyal demokrat bu kişi ilimizin belediyesinin iş ve işlemlerinin aksaması için son ihanetini de araçlara haciz koydurarak göstermiştir” dedi.

Son Haberler