Bu kadarına pes… Murat Ağırel hakkında birbirinden farklı iki karar

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel hakkında İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği, iki farklı karar aldı. Ağırel hakkında hem "Tutuklama" hem de "Serbest bırakma" kararı verildiği ortaya çıktı.

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel hakkında çıkan tutuklama kararı tartışma yarattı.

Mahkemenin Ağırel hakkında iki farklı karar verdiği ortaya çıktı. Alınan iki farklı kararın birinde “TUTUKLAMA” istenirken, diğer kararda “DERHAL SERBEST BIRAKILMASI” ifadelerinin yer aldığı görüldü.

Avukatlara iki farklı karar metni verildi.

Karar metinlerinde 9. sayfada serbest bırakılması kararına yer verilirken, 10. sayfada tutuklama kararı yer alıyor.

Söz konusu iki farklı karar nedeniyle polisin tutuklama işlemi yapamadığı belirtildi.

HAKİM GÖRÜŞME TALEBİNİ REDDETTİ!

İki farklı karara ilişkin Ağırel’in avukatları hakim ile görüşme talep etti. Görüşme talebini reddeden hakim ise kararın tutuklama kararının uygulanmasını ve polislerden Ağırel’in tutuklanmasını talep ettiği öğrenildi.

Tutuklama kararının işleme konulmasının ardından, Ağırel’in avukatları iki farklı karar karşısında mahkeme kararına şerh düştü.

AĞIREL’DEN TEPKİ
Murat Ağırel’in karar metnine gösterdiği tepki şöyle:

“Pelikanın İstanbul Adliyesi’ni nasıl ele geçirdiğini madde madde anlattık. Bir kararın içerisinde ev hapsi, derhal serbest bırakılması ve tutuklanması var. Bugün hakime söylediğim ‘Ya Türk milletinden yana karar vereceksin, ya pelikandan yana karar vereceksin. Bütün Türk milleti adına vereceksin’ dedim. Tarihi karar bu oldu. Bir tane karar içinde 3 tane karar var. Ev hapsi verdi, serbestlik verdi ve beni tutukladı şimdi. Görsünler rezaleti.”

Son Haberler