Bu güzelliğe de siyanür bulaştıracaklar!

Erzincan'da Kemaliye halkı, altın madeni arama faaliyetlerine tepki göstermek için yarın toplanıyor. Kemaliye Çevre Platformu tarafından yapılan açıklamada, 12 Ekim’de başlatılan altın arama sondaj çalışmalarının doğaya ve insana zarar verdiği ve Kemaliyelilerin doğalarının bozulmasını istemediği belirtildi.

208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et

Erzincan’da Kemaliye halkı, altın madeni arama faaliyetlerine tepki göstermek için yarın toplanıyor. Kemaliye Çevre Platformu tarafından yapılan açıklamada, 12 Ekim’de başlatılan altın arama sondaj çalışmalarının doğaya ve insana zarar verdiği ve Kemaliyelilerin doğalarının bozulmasını istemediği belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Biz, Kemaliyeliler 12 Ekim tarihinden beri büyük üzüntü içindeyiz.  Kanada, ABD ve Çalık Holding ortaklı bir şirket ilçemizde altın arama sondajı yaptı.

Biz Kemaliye’de altın madeni istemiyoruz. Maden ayrıştırmada kullanılan siyanür, sülfirik asit, silika gibi kimyasalların doğaya ve insana ne kadar zarar verdiğinin farkındayız. Kazdağları, Uşak, Fatsa, Artvin, Bergama, Balıkesir, Erzincan -İliç  gibi çok çarpıcı, ürkütücü  örnekleri var ve bu bölgelerde doğal hayat büyük bir yıkıma uğramış. Biz Kemaliye’nin eşsiz doğasının bozulmasını, suyumuza, toprağımıza siyanür bulaşmasını istemiyoruz.

Bunun için her türlü mücadeleyi başlatıyoruz.”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Didem Arslan’a kızan Mehmet Çilingiroğlu Habertürk’ü terk edip CNN Türk’te Ahmet Hakan’a katıldı!

Habertürk TV canlı yayınına bağlanan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, sözlerinin kesilmesine tepki göstererek yayını terk etti. Çilingiroğlu yarım saat sonra CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına katıldı. 

Halka yardımı engellemeye pes dedirten açıklama… Soylu: İmamoğlu’ndan işkilleniyorum

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakan'ın sorularını cevapladı

Süleyman Soylu: Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız

Süleyman Soylu, "100 binin üzerinde uçak ve otobüsle şehir değiştirme talebi var. Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız." ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca yutkundu, gözleri doldu… Kaç sağlık emekçisi koronavirüse yakalandı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısında geçti. Koca, basın toplantısının ardından sorulara yanıt verdi. 

Sağlık bakanı günler sonra kameralar karşısında: Herhangi bir insan bu hastalık yokmuş gibi yaşayamaz

Bilim Kurulu bugün bir kez daha toplandı. Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.
208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et