Sosyal Medya

‘Bre ahmaklar Ak Parti kurulduğu günden beri Anıtkabir’de’ diyen Binali, İnce’nin bu sözlerine ne cevap verecek?

Medya

‘Bre ahmaklar Ak Parti kurulduğu günden beri Anıtkabir’de’ diyen Binali, İnce’nin bu sözlerine ne cevap verecek?

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı grup konuşmasında “AK Parti Anıtkabir’de, AK Partililer Anıtkabir’de. Bre ahmaklar, AK Parti kurulduğu günden beri Anıtkabir’e gidiyor” ifadesini kullandı.

Binali Yıldırım bugünkü grup konuşmasında AKP ve Atatürçülük ile ilgili olarak “ABD’den şaşkınlıkla takip ettik ki, birileri tüm Türkiye’nin ortak değeri olan Atatürk’ü hala tekellerinde görmeye devam ediyor. Bazı medya çevreleri de toplumda bir ayrışmayı körüklemeye çalışıyor. Akıl almaz ifadeler var. AK Parti Anıtkabir’de, AK Partililer Anıtkabir’de. Bre ahmaklar, AK Parti kurulduğu günden beri Anıtkabir’e gidiyor”ifadesini kullandı.” ifadesini kullandı.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, katıldığı televizyon programında AKP’nin Atatürk ile değinmediği ve cevap vermediği bir çok konuya değindi:

“Bugüne kadar neden sakındınız Atatürk demeye? Buradaki samimiyeti ve niyeti sorgulamadan, aramıza hoş geldiniz diyorum.Hiçbir itirazım yok benim bunlara.Ama bunları da söylememiz lazım.Atatürk’ün soy adını söylemekle Atatürkçü olunmaz”

İşte Muharrem İnce’nin o konuşması; 

    Medya Kategorisinden...

    Yukarı