Cuma / 26 Şubat 2021

Boğaziçi eyleminde tutuklanan Anıl Akyüz ALES’e kelepçeli halde getirildi

Boğaziçi eyleminde tutuklanan Anıl Akyüz ALES’e kelepçeli halde getirildi.

Boğaziçi eyleminde tutuklanan Anıl Akyüz ALES’e kelepçeli halde getirildi.

Boğaziçi eylemlerinde 5 Şubat tarihinde tutuklanan üniversite öğrencisi Anıl Akyüz, bugün düzenlenen ALES’e kelepçeli şekilde getirilirken, çok sayıda jandarma eşliğinde sınava girdi.

Boğaziçi eylemlerine katıldığı için tutuklanan yüksek lisans öğrencisi Anıl Akyüz bugün düzenlenen ALES’e silahlı jandarmalar eşliğinde özel sınıfta katıldı.

2 Şubat 2020 tarihinde Boğaziçi eylemleri için Kadıköy’de eyleme katılan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi Anıl Akyüz, bugün düzenlenen sınava elleri kelepçeli şekilde getirilirken yoğun güvenlik tedbirleri altında sınava girdi.

2 Şubat günü Kadıköy’de gözaltına alınan ve 5 Şubat tarihinde tutuklanarak Maltepe Hapishanesi’ne götürülen Anıl Akyüz bugün ALES için Gözcübaba Nusret Sunuk Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne götürüldü.

Okula sokulurken kelepçe takılan Akyüz’e sınav boyunca sivil polisler eşlik etti. Jandarma aracı ve cezaevi aracının park edildiği okul bahçesinde sınav boyunca da jandarmaların silahlı şekilde beklediği görüldü.

 

Son Haberler