Bir İngiliz casusunun portresi: İstanbul’da ölü olarak bulunan Le Mesurier kimdi?

Dün İstanbul'da ölü bulunan Beyaz Miğferler'in kurucusu Le Mesurier, İngiliz ordusunun eski bir askeri istihbarat görevlisiydi.

Dün İstanbul’da ölü olarak bulunan Beyaz Miğferler’in kurucusu Le Mesurier’ün ‘Suriye’de sivillerin korunması yönünde hizmette bulunan bir isim olduğuna’ ilişkin ‘haberler’ dolaşıma sokulmaya başlanırken, gerçek oldukça farklı. Suriye’ye yönelik saldırıları meşrulaştırma ve müdahalenin boyutunu artırmak adına birçok sahte videoyu dolaşıma sokan El Kaide bağlantılı Beyaz Miğferler’in kurucusu olan Mesurier, Suriye halkı tarafından oldukça iyi biliniyor.

soL’da yer alan habere göre 2014 yılında, “çatışma ve doğal afet bölgelerinde acil yardım müdahalesi” kılıfıyla Mayday Rescue Vakfı’nı kuran Mesurier, bu vakıfla Suriye’yi hedef alan birçok yalan içeriği servis etmesiyle tanınıyor.

Suriye’deki emperyalist saldırıları çarpıtmada kilit rol oynayan “Beyaz Miğferler”in kurucusu olan Mesurier, özellikle “kimyasal silah kullanıldı” yalanlarıyla gündem olmuştu.

Yaydıkları kurgu videolarla Suriye’ye askeri müdahale talebini meşrulaştırmaya çalışan “Beyaz Miğferler”in şu ana kadar birçok yalanı ortaya çıkmıştı.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Meclis’te Alevi önergesi kavgası… MHP’lilerden ‘git’ diyen Tanrıkulu’na ‘it’ saldırısı

TBMM Genel Kurulu’nda, HDP Grubunun Alevilere yönelik gerçekleşen sistematik saldırıların detaylı olarak araştırılması için Meclis başkanlığına verdiği araştırma önergesinin görüşülmesi sırasında tartışma yaşandı.

Ali Babacan cephesinden AKP çıkışı: ‘Hasmı olmayacağız’

Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren Ali Babacan cephesinden AKP'ye karşı izlenecek tutum hakkında açıklama geldi.

‘Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın’ önergesi reddedildi

Alevilere yönelik saldırılar araştırılsın önergesi TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada reddedildi.

Erdoğan – Trump görüşmesine ilişkin Beyaz Saray’dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO liderler Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump’la bir araya geldi.

Ceren Özdemir cinayetinin katil zanlısı böyle yakalandı! Linç girişimi…

Ordu'nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir şüpheli yakalandı.
210,629BeğenenlerBeğen
4,582TakipçilerTakip Et