Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

208,730BeğenenlerBeğen
7,627TakipçilerTakip Et

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un, ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ tartışmalarında AKP’yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu’dan geldi.

Karamollaoğlu, “FETÖ’nün siyasi ayağı AK Parti’nin kendisidir” dedi.

T24’te katıldığı programda konuşan Karamollaoğlu, “Bir partiye, içinde, örneğin CHP’de, MHP’de bir iki FETÖ’cü var diye siyasi ayak denemez” yorumunu yaptı. İktidar partisi AKP’nin geldiği noktayı ve uygulamalarını da eleştiren Karamollaoğlu, “Mutlak güç bozar; AK Parti tek mutlak güç haline geldi. Her baskıcı yönetim kendi sonunu kendi hazırlar” ifadelerini kullandı.

Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu tarafından sürdürülen muhalefet hareketlerini de değerlendiren Karamollaoğlu, “Tabiri caizse ehliyetli takım AK Parti’den ayrıldı. Ayrılanların az çok tabanda ve kadrolarda etkisi var” yorumunu yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun ‘Kudüs Mitingi’ne katılmasıyla ilgili de, Karamollaoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu öz eleştiri vermesini bilen bir siyasetçi. Başörtüsü ile ilgili sözleri, mitinge katılması, adalet ve şeffaflık konusundaki yaklaşımı önemli. Ben de onun gibi düşünüyorum. Ancak siyasi bir ittifak meselesi şu anın meselesi değil. Seçimler döneminde bu konu konuşulabilir. Şu anda prensipleri konuşmak önemli” dedi.

Siyasette tarikat ve cemaatlerin giderek etkin bir rol oynaması ile ilgili ise, Karamollaoğlu, “Tarikatların terbiye yerleri olduğunu, işin menfaate dönüşmesi durumunda İslam’a verecekleri zararın da vebali olacağını” eleştirisini getirdi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

“Herbokologlar”

Tacettin Çolak yazdı...

Diyanet de Bilim Kurulu’na alınsın’ talebi!

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, yaptığı yazılı açıklamada Koronavirüs Bilim Kurulu’nda Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir temsilcinin olmasını istedi.

Ekrem İmamoğlu’na hakaret eden Erkan Petekkaya’ya büyük şok!

Oyuncu Erkan Petekkaya sosyal medya hesabından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hakaret içerikli yorumlarda bulundu. Petekkaya'nın yaptığı bu yorumların ardından sosyal medya sayfası kapatıldı. Olayın ardından sosyal medya sayfasını tekrar aktif hale getiren oyuncu bir açıklama yaparak kendisini savundu.

Cenginz Holding’ten Erdoğan’ın kampanyasına bağış! Vergiden düşecek

Cengiz Holding Erdoğan'ın kampanyasına 34 milyon lira bağışlarken şirketlerin yaptığı bağışlar ilgili kanun kapsamında vergiden düşüyor.
208,730BeğenenlerBeğen
7,627TakipçilerTakip Et