Binali Yıldırım’la ilgili çok çarpıcı iddia

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, AKP'den İBB Başkan Adayı olan Binali Yıldırım'ın Meclis Başkanlığı göreviyle birlikte milletvekilliğinden de istifa edeceğini öne sürdü.

Sevilay Yılman, bugünkü “Binali Yıldırım farklı bir aksiyon alabilir mi 19 Şubat’ta?” başlıklı yazısında, “Valla bana sorarsanız çok şık, harbiden de çok baba bir hareket olur bu hareket ama yapar mı gerçekten bekleyip göreceğiz hep beraber…” ifadelerini kullandı.

Yılman’ın yazısı şöyle:

“Aklın yolu birdir” diye boşa laf söylememiş atalarımız…

Gerçekten de doğru tek oluyor ve tüm akıllar aynı yolun sonunda buluşuyor.

Tıpkı AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın istifa mevzusunda olduğu gibi.

Biliyorsunuz…

Bundan tam 1 hafta önce bir yazı kaleme almış ve Yıldırım ile ilgili ipe sapa gelmez, abuk sabuk bir yığın senaryonun ortada dolaşıyor olmasının tek nedeninin TBMM Başkanlığı’ndan istifa etmemiş olmasından kaynaklı olduğunu yazmıştım…

Ve “Binali Yıldırım seçilince belediye başkanlığı mazbatasını almayacak, yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan geçecek” ya da “ İstanbul’u kazanabileceğine inanmadığı için TBMM Başkanlığı’nı elden bırakmak istemiyor!” gibi akla ziyan senaryoları üretenlerin ağzının tam kapatılması için Yıldırım’ın YSK’ya yapılan resmi müracaatın ardından istifa etmesi gerektiğini belirtmiştim…

(Söz konusu yazının linkini iliştiriyorum şuracığa… Okumayanlar ya da tam olarak ne yazdığımı yeniden hatırlamak isteyenler için.)

İşte “Aklın yolu birdir” derken işaret etmek istediğim nokta tam olarak buydu.

Yıldırım’ın TBMM Başkanlığı’ndan istifa etmeme kararı muhalefetin elinde kullandığı şahane bir koza dönüşmüştü ve öyle ki İstanbul sokaklarını arşınlayan AK Partili teşkilatı üyeleri karşılarına çıkan her seçmenin yönelttiği bu saçma sapan sorular nedeniyle canlarından bezmişlerdi.

Tabii sadece teşkilat mensupları değildi benim başından beri ÇÖP gördüğüm bu senaryoların yıldırdığı insanlar.

Aynı yılgınlığı Binali Yıldırım ve yakın çevresindekiler de yaşamaya başlayınca adeta kangrene dönüşen bu meseleye müdahale etmek elzem oldu.

Ve istifa kararı alındı.

Bildiğim kadarıyla da bu tarih bazılarının öne sürdüğü gibi 14 Şubat falan değil.

Kesin tarihin 19 Şubat olacağına inanıyorum ben.

Çünkü o gün Yüksek Seçim Kurulu’na müracaatların yapılacağı gün ve eğer Yıldırım istifa kararını hayata geçirecekse de bunu resmi olarak aday gösterildiği gün yapacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada başka şeyler de konuşuluyor kulislerde.

Dün İstanbul AK Parti teşkilatında görevli bir haber kaynağım Binali Yıldırım’ın muhalefete sağlam bir gol atmak için farklı bir “atraksiyon” daha yapabileceğini söylüyordu.

Yazmayacaktım aslında bu kulisi ama şimdi siz, “Neymiş bu atraksiyon Sevilay?” deyip başımda boza pişirirsiniz…

Yazayım onun için.

“O gün yani 19 Şubat’ta… ‘İstanbul’u kazanacağından emin olmadığı için TBMM Başkanlığı’nı bırakamıyor! Kendine güveni olsa çoktan istifayı basıp İstanbul benim artık demişti’ senaryolarının tamamının yalan dolan ve spekülasyondan ibaret olduğunu İstanbullu seçmene göstermek için sadece TBMM Başkanlığı’ndan değil, milletvekilliğinden de istifa edecek” deniliyor…

Valla bana sorarsanız çok şık, harbiden de çok baba bir hareket olur bu hareket ama yapar mı gerçekten bekleyip göreceğiz hep beraber…

En çok okunan haberler

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Çocuğunun gözü önünde öldürülen Emine Bulut: Ölmek istemiyorum

Annesinin gözlerinin önünde bıçaklandığını gören çocuk 'Anne lütfen ölme' diye feryat etti.

Hükümetten Emine Bulut kararı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emine Bulut'un öldürülmesi davasına müdahil olacaklarını açıklayarak, "Aynı acıların tekrar yaşanmaması için şiddete karşı sıfır tolerans anlayışıyla davaya müdahil olacağız" dedi

Annesi babası tarafından katledilen 9 yaşındaki Müşerref: Annemsiz uyuyamam ki

KONYA'da, 3 çocuk annesi eşi Tuba Erkol'u kocası Bekir Erkol, 20 yerinden bıçaklayarak öldürdü. 9 yaşındaki Müşerref'in sözleri yürek burktu.

Canice öldürülen Emine Bulut’un kardeşinden kan donduran sözler

Kırıkkale'de geçen Pazar günü eski eşi F.B. tarafından 10 yaşındaki kız çocuğunun yanında bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut'un kardeşi Kazım Bulut, "Belinde devamlı ekmek bıçağı ile geziyormuş. Her oturduğuna da anlatıyormuş zaten. Ağabeylerini öldüreceğim, babalarını öldüreceğim diye. Ablama bıçağı vurduktan sonra da babamı aramış. Seni de öldüreceğim bekle geliyorum. diye. Sonra yarım saat sonra yakalanıyor." dedi.

Davutoğlu’ndan Erdoğan’a sert sözler: Kimse bana hain diyemez

Sakarya Dostları Platformu’nda konuşan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, kendisi hakkında çok sert eleştirilerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a buradan cevap verdi.

Katil ‘gider paşa gibi yatarım’ diye mesaj atmış

Emine Bulut’u 10 yaşındaki kızının gözleri önünde öldüren eski eşi Fedai Varan’ın cinayetten kısa bir süre önce Bulut’a ‘Gider paşa gibi yatarım, hiç sıkıntı değil’ diye mesaj attığı ortaya çıktı.

Davutoğlu salona girince elektrikleri kestiler!

AKP'nin 'yeni AKP' kurma peşindeki küskünlerinden Ahmet Davutoğlu'nun Sakarya'da konuşma yapacağı salonda elektrikler kesildi.

Tank Palet yağmasına karşı yürüdüler

Sakarya Arifiye’de bulunan Tank Palet Fabrikası’nın Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’dan alınarak Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Askeri Fabrika ve Tersane İşletme A.Ş.'ye ASFAT’a devredilmesine karşı Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) harekete geçti.

CHP’li başkanın odası bina içinden dinlenmiş!

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal'ın makam odasında bulunan dinleme cihazındaki ilk incelemenin sonuçları ortaya çıktı.

İşte yeni partinin adı ve logosu

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın kurması beklenen yeni parti tartışmaları devam ederken Türk Patent ve Marka Kurumu'na Yaşam ve Adalet Partisi için başvuruda bulunulduğu ortaya çıktı.

Fedai Varan hakkında istenen ceza belli oldu

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı Emine Bulut'u katleden Fedai Varan hakkında canavarca hisle insan öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle iddianame düzenledi. Emine Bulut'un öldürülmesine ilişkin görüntülere de erişim engeli getirildi.

Tolga Çevik milyonların duygusuna tercüman oldu: Eğer “göz altına alındı bilmem ne sebeple salıverildi” gibi bir haber duyarsak…

Olaya tepki gösteren ünlülerden Tolga Çevik, sosyal medya hesabından hükümet yetkililerini uyardı.