Cumartesi / 4 Temmuz 2020

Binali Yıldırım’ın ‘davetini kırmadığı’ öğrenci AKP’nin üniversite başkanı çıktı

AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’ı iftara çağıran Ensar Dikgöz’ün AKP'nin üniversite sorumlularından biri olduğu ortaya çıktı.

207,039BeğenenlerBeğen
7,855TakipçilerTakip Et

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, kendisini Twitter’dan iftara davet eden üniversite öğrencilerine konuk oldu. Ancak “sürpriz”miş gibi paylaşılan ve yandaş medyaca haberleştirilen olayın arkasından kurgu şüphesini güçlendirecek bir bilgiye ulaşıldı.

AKP’li Yıldırım dün, Ekrem İmamoğlu’nun su faturası ve ulaşım ücretlerindeki indirim kararına destek vermiş, bu desteğini de sosyal medya hesabından duyurmuştu. Yıldırım’ın bu mesajına, Ensar Dikgöz isimli Twitter kullanıcısı, “Başkanım müjdeleriniz için çok teşekkür ediyoruz, birgün bize iftara bekleriz” şeklinde yanıt verdi. Binali Yıldırım, Ensar Dikgöz’ün bu mesajına bugün, “Gençler iftara sizdeyim. Konum atın” diye yanıt verdi. Ensar Dikgöz de, “Başkanım şeref duyarız. Biz hazırlıklara başlıyoruz” şeklince Yıldırım’ın mesajını cevapladı.

Bu durum, “Binali Yıldırım gençlerle iftar açıyor” diye sunulurken, AKP’nin adayı Yıldırım’ı iftara çağıran Ensar Dikgöz’ün AKP’li olduğu ortaya çıktı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde olan Ensar Dikgöz, AKP Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teşkilatı Yürütme Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. “Teşkılat”ın Instagram sayfasında Dikgöz’ün adı “Okul başkanı” olarak yazılı bulunuyor:

Dikgöz’ün Twitter hesabına bakıldığında da çoklukla AKP’nin Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ndeki yapılanmasının faaliyetlerini paylaştığı görülüyor.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.

İşte Sakarya’nın Hendek ilçesinde patlamanın olduğu fabrikanın sahibi!

Sakarya'nın Hendek ilçesinde patlamanın meydana geldiği havai fişek fabrikasının MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve 2 ortağına ait olduğu ortaya çıktı.

Süleyman Soylu’dan havai fişek fabrikasındaki patlama hakkında açıklama: ‘7 kaybımız var, 4’ü vefat’

Süleyman Soylu, Sakarya'daki havai fişek patlaması hakkında açıklama yaptı.
207,039BeğenenlerBeğen
7,855TakipçilerTakip Et