Binali Yıldırım’dan adama, kişiye, cemaatlere hizmeti canlandırma ziyareti

AKP'nin İBB Adayı Binali Yıldırım, Diyarbakır eski Milletvekili Mehdi Eker'le birlikte İsmailağa Cemaati'ni ziyaret etti.

Binali Yıldırım’ın İsmailağa Cemaati’ni ziyareti Yıldırım’a ait sosyal medya hesaplarından video paylaşımı ile duyurulurken, ilk olarak İsmailağa Cemaati tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Cemaatin sosyal medya hesaplarından Yıldırım’ın fotoğrafı ile yapılan paylaşımda şunlar kaydedildi:

“Eski Başbakanlarımızdan ve Cumhur İttifâkının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Sayın Binali Yıldırım Bey ve eski bakanlarımızdan Mehdi Eker Bey, çalışma arkadaşlarıyla birlikte, bu akşam yatsı namazı ve teravih namazlarını İsmailağa Camii’nde edâ ettiler. Namazın ardından cemaatle musafahalaşan kıymetli misafirlerimiz, vakfımızda cemaatimizin ileri gelen hoca efendileri ve vakıf heyeti ile bir araya gelerek hasbihâl ettiler.”

Türkiye, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından cemaat, tarikat ve dini grupların, devlette kadrolaşma gerçeği ile yüzleşirken kilit kurumlara liyakati olmadığı halde yerleştirilen dini grupların sempatizanları nedeniyle bu kurumlar çökme tehlikesi ile yüz yüze kaldı.

Siyaset, ‘aldatıldık’ denilerek işin içinden sıyrılmaya kalksa da, bu çürümüş dini yapılara desteğin son sürat devam ediyor.

Son olarak, bazı belgelerde, Gülen grubuna yıllarca destek veren devletin bu kez de İsmailağa Cemaati’ni ‘gözdesi’ kıldığının işaretleri geliyordu.

23 Haziran seçimleri için çalışmalarını sürdüren iki aday da, Ramazan ayı nedeniyle programlarını iftar-sahur arası gerçekleştiriyor.

Vatandaşlarla toplu iftar yapan veya ailelere misafir olan İmamoğlu ve Yıldırım, daha sonra kurum ve kuruluşları ziyaret ederek yapılacak seçimler için oy istiyor.

Ancak İmamoğlu, İstanbul seçimini kazandığında, “Kişilere, partilere, kurumlara, derneklere, vakıflara, cemaatlere… Bunlara hizmet yok” açıklaması ile dikkat çekmişti.

https://vimeo.com/manage/328449841/general

İmamoğlu’nun ziyaretlerinde herhangi bir cemaat yer almıyor.

Son Haberler