Binali Yıldırım “seçim tekrarlanırsa yeniden aday olacak mısınız” sorusuna bakın ne yanıt verdi?

AKP'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım kameralar karşısına geçti. Yıldırım Ekrem İmamoğlu'na neden mazbata verilmediğine ilişkin konuştu. 

207,711BeğenenlerBeğen
7,881TakipçilerTakip Et

24 muhabiri sanki seçim iptal olmuş ve yenilenme kararı alınmış gibi yeniden aday olacak mısınız diye sordu. Binali yıldırım ise üç ay yoğun bur şekilde seçim çalışması yaptığı İstanbul’a yeniden aday olup olmayacağı konusunda YSK’nın kararını beklemenin doğru olacağını belirterek yanıt vermekten kaçındı.

İŞTE O ANLAR:

24 televizyonu muhabirinin Yıldırım’a şu soruyu yöneltti:

“Maltepe’deki sayımın bitmesinin ardından YSK sizin olağanüstü itirazınız üzerine İstanbul’daki seçimleri iptal ederse siz yeni seçimde tekrar olacak mısınız? Uzun süre karşımıza çıkmadınız. Küstü dediler vaz geçti dediler. Siz yeni seçim kararı olursa tekrar İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığına aday olacak mısınız?”

Binali yıldırım bu soru üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Süreci YSK yönetiyor. YSK’nın vereceği kararlar ortada yokken bu şekilde şekilde bir öngörüde bulunmak anlam ifade etmez. Bekleyelim YSK’nın vereceği karara göre herkes bir yol haritası çizecek.”

loading...

“Erdoğan konuştuğunda canlı yayına geçmemek mümkün mü?”

Muharrem İnce'nin Haber Global canlı yayınını terk etmesinin ardından Fahrettin Altun'un yaptığı açıklama Can Ataklı tarafından 'medyaya parmak sallama' olarak değerlendirildi.

Yaşar Okuyan’dan ‘Bahçeli MİT ajanıdır’ iddiasına hakaretle yanıt veren Semih Yalçın’ı zorda bırakacak çıkış

Yaşar Okuyan, 'Devlet Bahçeli MİT görevlisidir' açıklamasına 'Marksistlerin oyuncağı olmuş' diye yanıt veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'a yanıt verdi.

“Muhalefetin oyları yüzde 55’e sabitlendi, erken seçim imkansız”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aytun Çıray, erken seçim tartışmaları hakkında konuştu.

“Geldiğiniz gibi gitmeyi de bileceksiniz”

Cumhuriyet yazarı Orhan Bursalı, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 27 Mayıs İhtali'nin yıl dönümünde yaptığı konuşmayı ve 'kefen bezi' söylemini değerlendirdi.

Muharrem İnce’ye sürpriz destek: Aramız yok ama telefon açıp tebrik ettim

Muharrem İnce'nin Haber Global canlı yayınını terk etmesini yorumlayan eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, İnce'ye yapılan şeyin saygısızlık olduğunu ve verilen tepkinin de çok yerinde ve doğru bir tepki olduğunu söyledi.
207,711BeğenenlerBeğen
7,881TakipçilerTakip Et