Cumartesi / 4 Temmuz 2020

“Binali Yıldırım mitili ‘Kürdistan’a attı”

AKP'nin ve MHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım bugün Diyarbakır'da yaptığı konuşmada "Kürdistan" dedi yeni bir tartışmanın fitili ateşlendi.

207,036BeğenenlerBeğen
7,860TakipçilerTakip Et

AKP’nin ve MHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım bugün Diyarbakır’da yaptığı konuşmada “Kürdistan” dedi yeni bir tartışmanın fitili ateşlendi.

31 Mart seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan “Kürdistan” diyen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’ye ağır ifadelerle yüklenmiş ülkeyi terk edip Kuzey Irak’a yerleşmesini istemişti.

Binali Yıldırım’ın kullandığı ifadenin ardından bu polemik akıllara gelirken gazeteci İsmail Saymaz MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözleriyle gönderme yaptı.

Binali Yıldırım “İstiklal mücadelesini başlatırken daha savaş döneminde Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni toplayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da vardı, Lazistan mebusu da vardı” diye konuştu.

İsmail Saymaz, bu açıklamayı “Binali Yıldırım, mitili “Kürdistan”a attı” ifadeleriyle yorumladı.

BAHÇELİ “MİTİLİ İSTANBUL’A ATACAĞIM” DEMİŞTİ

MHP lideri Bahçeli seçimlere yönelik konuşmasında, “Beklediğimiz gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Maltepe ve Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimleri tekrarlanırsa, ki hukuken ve ahlaken olması gereken de budur, o zaman seçim gününe kadar İstanbul’da bulunacağım, karargahımızı İstanbul’da kuracağım. Yani İstanbul’a mitili atacağım” demişti.

Meral Akşener’den Bahçeli’ye: Mitil noldu mitil?

MİTİLİ ATMAK NE DEMEK?

Mitili atmak deyimi Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre, bir yere yapışıp kalmak, kurulmak, kalkmamak gibi anlamlara gelmektedir.

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,036BeğenenlerBeğen
7,860TakipçilerTakip Et