“Binali Yıldırım kazanırsa ekonomide deprem olur, Erdoğan’ı başkanlıktan edecek süreç başlar”

Avrasya Araştırma Stratejisti Evren Devrim Zelyut, 23 Haziran seçimlerinin ekonominin de kaderini belirleyeceğini söylüyor.

Avrasya Araştırma Stratejisti Evren Devrim Zelyut, 23 Haziran seçimlerinin ekonominin de kaderini belirleyeceğini söylüyor.

Zelyut, YouTube kanalındaki son analizinde, AKP adayı Binali Yıldırım’ın seçimi kazanması durumunda “ekonomide deprem olacağını” savunuyor.

Enflasyonda bir türlü tek hanelere düşülemediğini belirten Zelyut, tarımda da gelinen nokta itibarıyla karamsar bir tablonun oluştuğunu kaydediyor.

Bu durumun Türkiye ekonomisini kırılgan hâle getirdiğinin altını çizen ekonomist, “Eğer seçmen 23 Haziran’da böyle bir tabloda mevcut iktidarın adayına oy verirse AKP’nin bugüne kadar yaptıklarının doğru olduğunu ve reformları yapma ihtiyacı hissetmez” görüşünü dile getiriyor.

“Türk ekonomis artık böyle gitmez, acil reforma ihtiyaç var” diyen Zelyut, AKP’ye bir ders vermenin zaruri olduğunu düşünüyor ve ekliyor:

“Eğer işsizlik azalsın, ekonomi canlansın, fiyatlar düşsün istiyorsak Binali Yıldırım’a oy vermememiz gerekiyor. AKP’ye yol göstermemiz gerekiyor. İmamoğlu’ya oy verin demiyorum ama en azından sandığa gitmeyin. Böylece Erdoğan’a iyilik yapmış olacaksınız. Bu bozuk ekonomi devam ederse erken başkanlık seçimi karşımıza gelecek ve Erdoğan’ı da bu başkanlıktan edecektir.”

En çok okunan haberler

Büyük boykot başladı: Diyanet kapatılsın!

Diyanet’in kızlarda 9, erkeklerde 12 yaşında evlilik yapabilecekleri yönünde fetvayı yayınlamasının ardından “Diyanet kapatılsın” kampanyası başladı.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Hüsnü Mahalli: Bu işte bir gariplik var, hem de çok büyük bir gariplik…

Korkusuz yazarı Hüsnü Mahalli, Barış Pınar Harekatı'nı değerlendirdi. Mahalli, "Ankara nasıl bir oyunun içine çekildiğini görmüyorsa bu işte bir gariplik var." dedi.

Erdoğan’dan, MHP teklifine ilişkin açıklama: Bu konu kapanmıştır

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Uyuşturucuya ilişkin suçlara kesinlikle indirim yapılmayacak. Bu konu kapanmıştır” ifadelerini kullandı.

Tansiyonu yükseltecek gelişme: Suriye Ordusu SDF ile anlaştı iki gün içinde Kobani’ye girecek

SDF ile yapılan anlaşma sonucunda Suriye Ordusunun Kobani’ye giriş yapacağı iddia edildi

Suriye Ordusu’nun sürpriz hamlesinin ardından Erdoğan’ın danışmanından gerilimi arttıran açıklamalar… Arap medyası: İki ordu çatışabilir

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, ”Suriye ordusu, ülkenin kuzeyinde devam eden Türk saldırganlığına karşı koymaya gidiyor. Suriye ordusu birlikleri, Suriye topraklarında tam kontrolü sağlamak üzere Menbic, Ayn İsa ve Kamışlı’ya doğru yola çıktık” diyerek Suriye ordusunun hareket ettiğini açıkladı.

Esad:Erdoğan kendi siyasi geleceğini teminat altına almak için bu işlere girişiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli eski Milletvekili Hüseyin Aygün, kendi sosyal medya hesabından Esad’ın “Türkiye ve Suriye arasında bir savaşa inanmıyorum” sözlerini içeren röportajının bir bölümünü paylaştı.

Türk Ordusu’yla Suriye Ordusu karşı karşıya!

Suriye haber ajansı, Suriye ordusunun, ülkenin kuzeyinde Türkiye'nin düzenlediği harekata karşı koymaya gittiğini açıkladı.

Haseke valisi: Amerikan işgaline ve Türkiye’nin saldırısına neden olan SDF ile müzakere etmeyeceğiz

Haseke valisi Cayez Al-Hammoud, bugün verdiği demeçte ‘Amerikan işgaline ve Türkiye’nin saldırısına neden olan SDF’ ile müzakere etmeyeceklerini söyledi.

Tansiyonu yükseltecek gelişme: Suriye Ordusu SDF ile anlaştı iki gün içinde Kobani’ye girecek

SDF ile yapılan anlaşma sonucunda Suriye Ordusunun Kobani’ye giriş yapacağı iddia edildi

Eski Milli Eğitim Bakanı Avcı: Akıllı tahta, öğretmenleri duman etti

Eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Etkileşimli tahtalar öğretmen otoritesini duman etti. Çünkü öğretmenler o tahtaları çocuklar kadar başarılı kullanamıyorlardı. Sınıfta öğretmenlerine tahta üzerindeki bir işlemi nasıl gerçekleştireceğini çocuklar tarif etmeye başladılar" dedi.