Salı / 7 Temmuz 2020

Binali Yıldırım hakkında suç duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), AKP’nin İstanbul adayı Binalı Yıldırım hakkında seçim çalışmalarında devletin kiraladığı aracı kullanmasından dolayı suç duyurusunda bulundu.

207,003BeğenenlerBeğen
7,860TakipçilerTakip Et

AKP İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Binali Yıldırım, 16 Haziran Pazar akşamı CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile birlikte katıldığı televizyon programının yapıldığı Lütfi Kırdar Kongre Salonu’na eşi ile birlikte gelirken kullandığı 34 AN 3861 plakalı Audi marka A8 model aracın Aydoğan Dış Ticaret AŞ’nin grup şirketlerinden olan Autocrat filo hizmetlerinden başbakanlık adına kiralanmasının ardından HKP harekete geçti.

HKP’li avukatlar konu ile ilgili olarak Binali Yıldırım hakkında Halka ait olan ve kamu hizmeti için kullanılması gereken bir malların kişisel çıkarları için kullanılmasının hukuk dışı olduğunu belirterek Görevi Kötüye Kullanma (TCK 257), Zimmet (TCK 247) ve Bilerek ve isteyerek kamu zararına sebep olmak (İrtikap TCK. 250/1) suçlarından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu ve cezalandırılmasını istedi.

HKP’den yapılan açıklama:

“İBB Seçimi İçin halkın malını usulsüzce kullanan Binali Yıldırım hakkında Suç Duyurusu!

AKP’giller’in yenilgiyi hazmedemediği için YSK eliyle yenileteceği ve tüm Türkiye’nin odaklandığı İBB Başkanlığı seçimi, 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak. Kendileri için büyük bir yemlik olan, vurgun alanı olan İstanbul gibi bir şehirde seçim kaybetmeleri demek, tepetaklak gidişlerinin de önemli bir göstergesi demek.

Bu nedenle AKP’giller seçimi kaybetmemek için her türlü hukuksuz yola başvurmakta. Bunları yaparken de kamunun bütün olanaklarından faydalanmakta. En son basında çıkan haberlere göre Yıldırım’ın bir televizyon programına katılmak için Lütfi Kırdar Kongre Salonu’na eşi ile birlikte gelirken kullandığı 34 AN 3861 plakalı Audi marka A8 model araç, Aydoğan Dış Ticaret AŞ’nin grup şirketlerinden olan Autocrat filo hizmetlerinden Başbakanlık adına kiralanmış.

Ayrıca bu programa; 8-10 tane çakarlı araç ile resmi ve sivil polislerden oluşan eskortlarla geldiğine dair video görüntüleri de sosyal medyada yayınlanmıştır. Milletvekilliği dışında hiçbir resmi sıfatı olmayan bu kişinin seçim çalışmalarını böylesine devletin sırtından yürütmesi açıkça suçtur.

Bu haber üzerine harekete geçen Halkçı Hukukçular konu ile ilgili olarak Binali Yıldırım hakkında Halka ait olan ve kamu hizmeti için kullanılması gereken bir malların kişisel çıkarları için kullanılmasının hukuk dışı olduğunu belirterek Görevi Kötüye Kullanma, Zimmet ve İrtikâp suçlarından suç duyurusunda bulundu ve cezalandırılmasını istedi.

AKP’giller’in tüm yolsuzluk, vurgun, talan ve hırsızlıklarına karşı amansız bir şekilde verdiğimiz mücadele mutlaka ama mutlaka zafere ulaşacaktır!

Halkın olan tekrar Halka iade edilecektir!

İşte o zaman; her şey gerçekten çok güzel olacaktır!

Halkız, Haklıyız Yeneceğiz!

Davamız Halkın Davasıdır

Levent Gültekin açıkladı: Erdoğan’a çok yakın isimden “Ülke yıkıma gidiyor engelleyemiyoruz” itirafı

Gazeteci Levent Gültekin, Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi programına konuk oldu. Programda, Erdoğan'a çok yakın bir kişiyle konuştuğunu belirten Gültekin, birinci halkadaki ismin kendisine "Ülke büyük bir yıkıma gidiyor ve engelleyemiyoruz" dediğini aktardı.

CHP Sözcüsü, CNN’in İlhan Kesici üzerinden İmamoğlu gerilimi yaratma stratejisini üç cümleyle bozdu!

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Sözcüsü Faik Öztrak basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantının soru cevap bölümünde CNN Türk muhabiri Öztrak'a İlhan Kesici'nin İBB ve Ekrem İmamoğlu'na yönelik sert eleştirilerini hatırlattı. Öztrak soruya "İBB'yi ve İmamoğlu'nu ilk günde tebrik ettim, şimdi de tebrik ediyorum" dedi.

Davutoğlu’ndan Ahmet Hakan’a çok konuşulacak ‘Erdoğan’ yanıtı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma Bakanı’nın bir gecede aniden görevden alınmasının arkasından Cengiz, Limak ve Kalyon’un kaybettiği ihale çıktı: Yeni Bakan geldi, kaybedilen ihale iptal edildi!

16 Mart’ta yapılan Çukurova Havalimanı ihalesine 2 firma girdi. Bu firmalardan biri olan Cengiz, Limak ve Kalyon’un girişimi ihaleyi kaybetti. 12 gün sonra ulaştırma bakanı görevden alındı, yeni bakan 15 Nisan’da eski ihaleyi iptal etti. Bu hafta yeniden ihaleye çıkılacak

Erdoğan’ın masasında: Sosyal medya düzenlemesi için iki formül

Erdoğan'ın masasında sosyal medya düzenlemesi için iki formül var, ya Fransa modeli ya ABD modeli.
207,003BeğenenlerBeğen
7,860TakipçilerTakip Et