Binali Yıldırım hakkında suç duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), AKP’nin İstanbul adayı Binalı Yıldırım hakkında seçim çalışmalarında devletin kiraladığı aracı kullanmasından dolayı suç duyurusunda bulundu.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Binali Yıldırım, 16 Haziran Pazar akşamı CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile birlikte katıldığı televizyon programının yapıldığı Lütfi Kırdar Kongre Salonu’na eşi ile birlikte gelirken kullandığı 34 AN 3861 plakalı Audi marka A8 model aracın Aydoğan Dış Ticaret AŞ’nin grup şirketlerinden olan Autocrat filo hizmetlerinden başbakanlık adına kiralanmasının ardından HKP harekete geçti.

HKP’li avukatlar konu ile ilgili olarak Binali Yıldırım hakkında Halka ait olan ve kamu hizmeti için kullanılması gereken bir malların kişisel çıkarları için kullanılmasının hukuk dışı olduğunu belirterek Görevi Kötüye Kullanma (TCK 257), Zimmet (TCK 247) ve Bilerek ve isteyerek kamu zararına sebep olmak (İrtikap TCK. 250/1) suçlarından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu ve cezalandırılmasını istedi.

HKP’den yapılan açıklama:

“İBB Seçimi İçin halkın malını usulsüzce kullanan Binali Yıldırım hakkında Suç Duyurusu!

AKP’giller’in yenilgiyi hazmedemediği için YSK eliyle yenileteceği ve tüm Türkiye’nin odaklandığı İBB Başkanlığı seçimi, 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak. Kendileri için büyük bir yemlik olan, vurgun alanı olan İstanbul gibi bir şehirde seçim kaybetmeleri demek, tepetaklak gidişlerinin de önemli bir göstergesi demek.

Bu nedenle AKP’giller seçimi kaybetmemek için her türlü hukuksuz yola başvurmakta. Bunları yaparken de kamunun bütün olanaklarından faydalanmakta. En son basında çıkan haberlere göre Yıldırım’ın bir televizyon programına katılmak için Lütfi Kırdar Kongre Salonu’na eşi ile birlikte gelirken kullandığı 34 AN 3861 plakalı Audi marka A8 model araç, Aydoğan Dış Ticaret AŞ’nin grup şirketlerinden olan Autocrat filo hizmetlerinden Başbakanlık adına kiralanmış.

Ayrıca bu programa; 8-10 tane çakarlı araç ile resmi ve sivil polislerden oluşan eskortlarla geldiğine dair video görüntüleri de sosyal medyada yayınlanmıştır. Milletvekilliği dışında hiçbir resmi sıfatı olmayan bu kişinin seçim çalışmalarını böylesine devletin sırtından yürütmesi açıkça suçtur.

Bu haber üzerine harekete geçen Halkçı Hukukçular konu ile ilgili olarak Binali Yıldırım hakkında Halka ait olan ve kamu hizmeti için kullanılması gereken bir malların kişisel çıkarları için kullanılmasının hukuk dışı olduğunu belirterek Görevi Kötüye Kullanma, Zimmet ve İrtikâp suçlarından suç duyurusunda bulundu ve cezalandırılmasını istedi.

AKP’giller’in tüm yolsuzluk, vurgun, talan ve hırsızlıklarına karşı amansız bir şekilde verdiğimiz mücadele mutlaka ama mutlaka zafere ulaşacaktır!

Halkın olan tekrar Halka iade edilecektir!

İşte o zaman; her şey gerçekten çok güzel olacaktır!

Halkız, Haklıyız Yeneceğiz!

Davamız Halkın Davasıdır

En çok okunan haberler

Büyük boykot başladı: Diyanet kapatılsın!

Diyanet’in kızlarda 9, erkeklerde 12 yaşında evlilik yapabilecekleri yönünde fetvayı yayınlamasının ardından “Diyanet kapatılsın” kampanyası başladı.

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Erdoğan’dan, MHP teklifine ilişkin açıklama: Bu konu kapanmıştır

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Uyuşturucuya ilişkin suçlara kesinlikle indirim yapılmayacak. Bu konu kapanmıştır” ifadelerini kullandı.

AKP’den Cem Yılmaz’a: Salon soytarısı, ‘PKK terör örgütüdür’ de ve kına…

AKP Afyonkarahisar Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanvekili Ali Özkaya, "salon soytarısı" dediği Cem Yılmaz'a "Adam gibi çık PKK/PYD terör örgütüdür de ve onları kına" diye seslendi.

Hüsnü Mahalli: Bu işte bir gariplik var, hem de çok büyük bir gariplik…

Korkusuz yazarı Hüsnü Mahalli, Barış Pınar Harekatı'nı değerlendirdi. Mahalli, "Ankara nasıl bir oyunun içine çekildiğini görmüyorsa bu işte bir gariplik var." dedi.

Suriye Ordusu’nun sürpriz hamlesinin ardından Erdoğan’ın danışmanından gerilimi arttıran açıklamalar… Arap medyası: İki ordu çatışabilir

Suriye’nin resmi haber ajansı SANA, ”Suriye ordusu, ülkenin kuzeyinde devam eden Türk saldırganlığına karşı koymaya gidiyor. Suriye ordusu birlikleri, Suriye topraklarında tam kontrolü sağlamak üzere Menbic, Ayn İsa ve Kamışlı’ya doğru yola çıktık” diyerek Suriye ordusunun hareket ettiğini açıkladı.

Esad:Erdoğan kendi siyasi geleceğini teminat altına almak için bu işlere girişiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli eski Milletvekili Hüseyin Aygün, kendi sosyal medya hesabından Esad’ın “Türkiye ve Suriye arasında bir savaşa inanmıyorum” sözlerini içeren röportajının bir bölümünü paylaştı.

Türk Ordusu’yla Suriye Ordusu karşı karşıya!

Suriye haber ajansı, Suriye ordusunun, ülkenin kuzeyinde Türkiye'nin düzenlediği harekata karşı koymaya gittiğini açıkladı.

Haseke valisi: Amerikan işgaline ve Türkiye’nin saldırısına neden olan SDF ile müzakere etmeyeceğiz

Haseke valisi Cayez Al-Hammoud, bugün verdiği demeçte ‘Amerikan işgaline ve Türkiye’nin saldırısına neden olan SDF’ ile müzakere etmeyeceklerini söyledi.

Tansiyonu yükseltecek gelişme: Suriye Ordusu SDF ile anlaştı iki gün içinde Kobani’ye girecek

SDF ile yapılan anlaşma sonucunda Suriye Ordusunun Kobani’ye giriş yapacağı iddia edildi

Eski Milli Eğitim Bakanı Avcı: Akıllı tahta, öğretmenleri duman etti

Eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Etkileşimli tahtalar öğretmen otoritesini duman etti. Çünkü öğretmenler o tahtaları çocuklar kadar başarılı kullanamıyorlardı. Sınıfta öğretmenlerine tahta üzerindeki bir işlemi nasıl gerçekleştireceğini çocuklar tarif etmeye başladılar" dedi.