Binali Yıldırım hakkında suç duyurusu

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), AKP’nin İstanbul adayı Binalı Yıldırım hakkında seçim çalışmalarında devletin kiraladığı aracı kullanmasından dolayı suç duyurusunda bulundu.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Binali Yıldırım, 16 Haziran Pazar akşamı CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile birlikte katıldığı televizyon programının yapıldığı Lütfi Kırdar Kongre Salonu’na eşi ile birlikte gelirken kullandığı 34 AN 3861 plakalı Audi marka A8 model aracın Aydoğan Dış Ticaret AŞ’nin grup şirketlerinden olan Autocrat filo hizmetlerinden başbakanlık adına kiralanmasının ardından HKP harekete geçti.

HKP’li avukatlar konu ile ilgili olarak Binali Yıldırım hakkında Halka ait olan ve kamu hizmeti için kullanılması gereken bir malların kişisel çıkarları için kullanılmasının hukuk dışı olduğunu belirterek Görevi Kötüye Kullanma (TCK 257), Zimmet (TCK 247) ve Bilerek ve isteyerek kamu zararına sebep olmak (İrtikap TCK. 250/1) suçlarından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu ve cezalandırılmasını istedi.

HKP’den yapılan açıklama:

“İBB Seçimi İçin halkın malını usulsüzce kullanan Binali Yıldırım hakkında Suç Duyurusu!

AKP’giller’in yenilgiyi hazmedemediği için YSK eliyle yenileteceği ve tüm Türkiye’nin odaklandığı İBB Başkanlığı seçimi, 23 Haziran 2019 tarihinde yapılacak. Kendileri için büyük bir yemlik olan, vurgun alanı olan İstanbul gibi bir şehirde seçim kaybetmeleri demek, tepetaklak gidişlerinin de önemli bir göstergesi demek.

Bu nedenle AKP’giller seçimi kaybetmemek için her türlü hukuksuz yola başvurmakta. Bunları yaparken de kamunun bütün olanaklarından faydalanmakta. En son basında çıkan haberlere göre Yıldırım’ın bir televizyon programına katılmak için Lütfi Kırdar Kongre Salonu’na eşi ile birlikte gelirken kullandığı 34 AN 3861 plakalı Audi marka A8 model araç, Aydoğan Dış Ticaret AŞ’nin grup şirketlerinden olan Autocrat filo hizmetlerinden Başbakanlık adına kiralanmış.

Ayrıca bu programa; 8-10 tane çakarlı araç ile resmi ve sivil polislerden oluşan eskortlarla geldiğine dair video görüntüleri de sosyal medyada yayınlanmıştır. Milletvekilliği dışında hiçbir resmi sıfatı olmayan bu kişinin seçim çalışmalarını böylesine devletin sırtından yürütmesi açıkça suçtur.

Bu haber üzerine harekete geçen Halkçı Hukukçular konu ile ilgili olarak Binali Yıldırım hakkında Halka ait olan ve kamu hizmeti için kullanılması gereken bir malların kişisel çıkarları için kullanılmasının hukuk dışı olduğunu belirterek Görevi Kötüye Kullanma, Zimmet ve İrtikâp suçlarından suç duyurusunda bulundu ve cezalandırılmasını istedi.

AKP’giller’in tüm yolsuzluk, vurgun, talan ve hırsızlıklarına karşı amansız bir şekilde verdiğimiz mücadele mutlaka ama mutlaka zafere ulaşacaktır!

Halkın olan tekrar Halka iade edilecektir!

İşte o zaman; her şey gerçekten çok güzel olacaktır!

Halkız, Haklıyız Yeneceğiz!

Davamız Halkın Davasıdır

En çok okunan haberler

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

Kalın’dan ‘İstanbul ve Ankara’ya da kayyım atanacak’ iddiasına yanıt: Seçilmiş olmak kimseyi masum kılmaz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İdlib'de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) konvoyuna yönelik saldırıya ilişkin, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi yapacak" şeklinde konuştu.

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

Nurgül Yeşilçay’dan Diyanet’e sert tepki: Biz pisliğiz şiddetliyiz saykoyuz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık Aile Dergisi’nde çizgi filmlerin çocukların üzerinde olumsuz etki yapabileceğine vurgu yapılması üzerine oyuncu Nurgül Yeşilçay, Diyanet’e tepki gösterdi.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Şırnak’tan acı haber! 2 asker daha şehit oldu

Şırnak Valiliği, Silopi’de çıkan çatışmada 2 askerin daha şehit olduğunu, 1 askerin de yaralandığını açıkladı. Şehit sayısı 3’e yükselirken, bölgedeki operasyonların sürdüğü kaydedildi.

Kalın’dan ‘İstanbul ve Ankara’ya da kayyım atanacak’ iddiasına yanıt: Seçilmiş olmak kimseyi masum kılmaz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İdlib'de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) konvoyuna yönelik saldırıya ilişkin, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi yapacak" şeklinde konuştu.

AKP’li Yeneroğlu’ndan Van’daki sert polis müdahalesine tepki: Van’daki bu görüntüler korkunç

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, HDP'li üç büyükşehir belediyesine kayyım atanmasını Van'da protesto edenlere polisin sert müdahale etmesine kişisel Twitter hesabından tepki gösterdi. Yeneroğlu, "Van'daki bu görüntüler korkunç. Vatandaşlarımıza bu zalimliği reva gören kişilerin bir an evvel görevden alınması ve yargılanması için gereken mutlaka yapılacaktır" dedi.

Ferhat Tunç hakkında yakalama kararı

Tunç, yakalama kararının soruşturma aşaması tamamlanmadan, savcılık ifadesi alınmadan verildiğini aktardı

Bülent Arınç: Karşımıza çıkıp parti kurarlarsa…

YİK üyesi Bülent Arınç, yeni parti kuracağı konuşulan Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül hakkında açıklamalarda bulundu.

Kadıköylülerin gönlü Pülümür’deki çocuklar için birleşti

Kadıköy'de Acıbadem Gönüllü Evi, Rasimpaşa Gönüllü Evi ve Koşuyolu Gönüllü Evi üyesi yurttaşlar güçlerini birleştirdi, Tunceli'nin Pülümür ilçesindeki ilk öğretim çağındaki çocuklar için elini taşın altına koydu. Pülümür Belediyesi ile birlikte ilçedeki çocukların okul ihtiyaçları Kadıköylülerin destekleriyle sağlanacak.

Belediye meclis üyesine kayyum atandı

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi'nde HDP’li Meclis üyesi Adnan Akgül’ün yerine Kayapınar Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Mehmet Zülküf Güler kayyum olarak atandı.

Erdoğan’dan Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na davet yok

AKP'nin 18. kuruluş yıl dönümü etkinliklerine Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan davet edilmedi.