Pazartesi / 13 Temmuz 2020

Bilgiye dayalı söylüyorum dedi, Katar’ın Türkiye’ye attığı kazığı açıkladı: Swap anlaşmasında dolar kuru 12.5 lira’dan hesaplandı!

CHP'li Muharrem İnce, Katar ile yapılan 10 milyar dolarlık swap anlaşmasında dolar kurunun 12.5 lira olarak baz alındığını iddia etti.

206,912BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et

Konuk olduğu TV programında konuşmasının kesilip AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “İstanbul’un Fethi” programına bağlanılmasına tepki olarak stüdyoyu terk eden CHP’li Muharrem İnce, Fox Tv’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı.

DOLAR KURU İDDİASI
İnce’nin programda bir de ortaya ilginç bir iddia attı. Türkiye geçtiğimiz günlerde Katar ile bir “swap” anlaşması yapmıştı. İnce, Katar ile yapılan swap anlaşmasında dolar kurunun 12 lira 50 kuruş olarak baz alındığını söyledi. CHP’li isim bu iddiasını şöyle dile getirdi:

“Katar ile yapılan swapta 10 milyar dolar karşılığında 68 milyar mı koydunuz yoksa 125 milyar mı koydunuz? Eğer böyle ise dolar kuru 12.50 lira olarak baz alınmış. Bunu bilgiye dayanarak söylüyorum”.

12 YORUM

 1. Allah konseyi yapılanları görmeyecek kadar nankör etmesin
  CHP nin heykelden başka hangi icraatı var
  Bir tanesini gösterin
  Yapılan hizmetlere bizden önce koşuyorsunuz ama dil uzatmak tan geri kalmıyorsunuz
  Unuttunuz tâbi SSK köşelerinde rehin kaldığınız günleri, günlerce sıra beklediğiniz günleri
  Tabi siz o günleri belki de görmediniz, onun için inanmıyorsunuz

 2. o zaman bu konu da , zamanı geldiğinde , hesabı sorulcak olanların arasına dahil edilmeli , tüyü bitmemiş yetimin hakkı korunmalı, Hz. Ömerin adaleti gösterilmeli….

  • @Klimak55 doların kurunun kaçtan anlaşıldığını neden halk bilmiyor diye sormak aklına geliyor mu hiç paşam? Yada böyle bir idda varsa aksini hükümet ispat etmek için bir çaba sarfediyor mu? Alın anlaşma metnindeki ilgili madde burada diyebiliyor mu? Körü körüne siyasetçilere inanmayın. Ben muharrem incenin söylediğine inanmadım, ama kafamda soru oluştu? sorgulanması gerek, siz de sorgulayın. kimse babasının parasıyla siyaset yapmıyor, bizden kesilen vergiler onlar, senin benim param. benim hakkımı korumak senin de görevin. vatandaş olmak böyle birşey.

 3. sallla dur nasıl olsa inanan çok ince sen doları bırak kemoş seni çiğnedi tükürdü hala yalakalık yapıyorsun adasın birde

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Özgür Özel 15 Temmuz üzerinden CHP’yi hedef alan Erdoğan’a açtı ağzını yumdu gözünü!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz'un en büyük destekçisi CHP'dir'' ifadelerinin ardından CHP'li Özgür Özel'den çok sert yanıt geldi. Özel, ''15 Temmuz'daki duruşumuz bellidir, nettir, ertesi gün bizi övenlerin bu cümleleri kurması utanmazlıktır, hadsizliktir!" dedi.

İBB, Heybeliada’daki yangına çok sayıda araç ve helikopterle müdahale etti!

İBB, ekipleri Heybeliada’da çıkan orman yangınına 3 helikopter ve çok sayıda araçla müdahale etti.

Ağızlarındaki bakla yobaz televizyonunda çıktı: “Hilafet geri gelmeli, Merkezi de Ayasofya olabilir”

Akit TV'de 'Pazar Manşeti' programında Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması konuşulduğu sırada konu hilafete geldi. Programın sunucusu Fatin Dağıstanlı, konuğu Musa Biçkioğlu'na "Bunun arkasından bir de hilafetin gelmesi gerekmez mi?" diye sordu.

İBB’nin 565 milyon TL’lik metro kredisine skandal asfalt haczi!

İBB'nin metro projesi için yurt dışından bulduğu ve haczi kabil olmayan krediye, önceki dönemin asfalt şirketi olan Met-Gün İnşaat tarafından haksız şekilde 565 milyon TL'lik haciz uygulandı. Metro parası, eski dönemin asfalt borcuna ödendi.

AKP’nin ucuz hamlesinin ardından Yunanistan böyle tehdit etti: Biz de Atatürk Müzesi’ni dönüştürmeliyiz

"Selanik'teki Atatürk Müzesi'nin (Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev) 'Pontus Rum ya da Helenizm soykırımı müzesine' dönüştürmeliyiz"
206,912BeğenenlerBeğen
8,630TakipçilerTakip Et